Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou

• angličtina Balkan Rocks with Adam Ondra (festivalový názov)
Česko, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 26 min)

S kamerou za nejlepším lezcem světa a jeho vrcholovými výkony ve známých i méně známých balkánských horách. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Rumunský rekord (2020) (E01)

Dokument měl mnoho báječných ingrediencí. Navíc mám Karpaty rád a v Rumunských liduprázdných  jsem byl sedmkrát. ()

Festival v Bosně (2020) (E02)

Ondra má opravdu nadpozemské schopnosti. Ten horolezecký festiválek vypadal pohotově. Já jel v Bosně na raftu dvoudenní kaňon řeky Tary. ()

Na chorvatské pobřeží (2020) (E03)

Občas jsem něco amatérsky s horolezci vylezl, ale na té stěně u chorvatského moře mě chytala závrať. K tomu splněný sen chorvatského horolezce. ()

Extrémní Albánie (2020) (E05)

V 90.letech byl ministr zdravotnictví a předseda Klubu českých turistů Stráský teprve 15. Čechem po revoluci, který navštívil Albánii. Nejznámější je pohoří Prokletje. Dnes se stává čím dál tím více populární. Díl se odehrává v malé komunitě albánských horolezců. Z konečné lanovky byly krásné výhledy. ()

Balkánská zima (2020) (E06)

Lezl jsem dřív jen jako příležitostný druholezec s různýma lidma v Čechách,pak už jsem se jako fotbalista bál neléčitelných zranění. Ale hezky se na to dívá společně s divokou krajinou Makedonie. Jsou to borci, světová špička. ()