Děsivá setkání

(relácia)
  • USA Prank Encounters

Lekačky a srandovní odhalení na skryté kameře, ve které se skuteční lidé stávají hvězdami ve svém vlastním hororu. (Netflix)

playboxguest

Báječnej příklad toho, jak si představujeme, že bychom se v nějaké situaci asi zachovali (buď jsem hrdina, nebo uteču) a toho, jak to asi ve skutečnosti dopadá (tak nejsem hrdina, ani nedokážu utéct, vůbec nevím, co mám dělat a jen zkoprněle čekám na hrobníkovo lopatu). Lidé, kteří se v reálu nevědomě ocitají v typickém béčkovém hororu, tu po*raní až za ušima nejsou schopni pomalu ani pohybu a je to zatraceně vtipný, dokud je to jen evidentně dobře zafinancovaná reality show a znepokojující, při pomyšlení, že bychom se v něčem podobném fakt ocitli (a nebyla to reality show). Hodně mě bavilo sledovat rekvizity a jak to mají tvůrci celé vymyšlené ke zdárnému finále, ale hlavně, nebyl konec jediné epizody, kde bych se při odhalení nahlas nesmála. Super překvápko. ()

kaylin

Na jedno pokoukání může být několik epizod amerického seriálu „Prank Encounters“ i docela zábavných, ale přiznám se, mě tahle přímá škodolibost prostě nesedí. Musí se ale nechat, že provedení je velmi dobré a docela se dá věřit tomu, že tohle všechno skutečně není nahrané, že ty osoby se staly terčem hodně promyšleného vtipu. Co se týká efektů, místy překvapivě dobré. ()

Modular

Já vím, že je to scripted, ty víš, že je to scripted, on ví, že je to scripted. Všichni víme, že je to scripted, ale popravdě? Na tom ani nezáleží, protože naprostá většina reality show má scénář úplně stejně, jako kdejaký jiný drama seriál z Netflixu. Má to jednoduše pobavit diváka hloupostí a reakcí "normálních lidí" na "děsivé" věci, což se v tomhle případě i daří. V žádném případě neříkám, že se jedná o bůhvíjak zajímavý koncept či o bravůrně zvládlou režii, ale Gaten jako moderátor zaujme a pobaví. Scénář je mnohdy přinejmenším pozoruhodný, i když se zde objeví všelijaká klišé apod. Na tento seriál jsem narazil čirou náhodou, a protože to má vcelku krátkou stopáž, tak jsem obě série shlédl jedním hltem. Abych to shrnul. Jedná se o dost průměrný pořad obohacený o komentář Gatena, na který se doporučuji podívat, pokud opravdu nemáte co na práci a jiné skvělé drama seriály vás už omrzeli (přece jen, Gatena pravděpodobně všichni znáte ze Stranger Things, kde hraje přece jen o něco zajímavější roli). ()

KukulienkaHO

Nemám rád tieto typy "Reality-show", ktoré sa tvária jak skutočné, ale popritom sú očividne hrané. Navyše ma strašne iritujú také, čo sú ešte aj neschopne spracované a tá umelosť z nich preto neskutočne sála. Toto je práve prípad Prank Encounters. Nepredstaviteľné je už len to, že 17-ročný týpek by bol schopný riadiť takýto logisticky náročný projekt. "Moderátor" Gaten Matarazzo tu slúži čisto len ako lákadlo. Aspoň keby to bolo presvedčivejšie zahraté. Tým brigádam (napr. na prísne tajnej základni USA) by tiež uveril len retardovaný. Nehádžem zas úplne všetko a všetkých do jedného plesnivého vreca. Má to aj svetlé stránky: 2 - 3 herci odvádzajú skutočne slušnú robotu. A taká epizóda s brušným parazitom (tej by som aj dokázal uveriť) či schizofrenickým chlapíkom mali úroveň. Názor na 2. sériu: Príbehy sú nápaditejšie a viac zaujmú, no napriek tomu ten pocit, že to je celé fake stále pretrváva... ()

koblenzer53

Tak tohle bylo docela dost dobrý, akorát mi přijde, že herci byli všichni - škoda. První díl paráda, v tom bych se úplně vyžívala, pavouci to za mě okamžitý průlet oknem a už by mě nikdo neviděl.. U medvídka ovšem sem mela co dělat, abych si fakt nečurkla, protože jak to oživlo, hned se mi vybavil Tedy a už bych ho žádala o bongo a trávu, Hrůza na Jipce ovšem taky sada, zážitky by to musely být fakt parádní... Kéž by i tady v Česku šlo zažít něco podobného... :) ()

• Již v roce 2003 se začal vysílat televizní pořad Scare Tactics s prakticky stejným tématem jako pořad Děsivá setkání. Je zřejmé, že tento pořad internetové televize Netflix byl Scare Tactics inspirován. (Quentin10)