Dračí prsten

• angličtina Dragon Ring
Česko, (2018–2020), 1 h 52 min (Minutáž: 8–31 min)

Po smrti krále Roberta, jenž vládl království Zlaté Růže, se Dračí prsten dostává do rukou jeho bratra. Nový král má před sebou těžká rozhodování. Musí vrátit prsten mocnému mágu Mortosovi a naplnit tak již dříve uzavřenou dohodu o jeho propůjčení. Pokud mu ho vrátí, riskuje vypuknutí války s ostatními královstvími a ztrátu celého království Zlaté Růže. Pokud odmítne, Mortos si pro Dračí prsten dříve nebo později přijde a království možná čeká ještě horší osud. Králův synovec Ulrich na něj neustále naléhá, aby využili moc prstenu a postavili se těm, kteří ohrožují jejich království. Prsten ale chtějí i jiní. (Martyn.86)

Nach

Ano, je to amatérská tvorba, je tu snaha o epiku, ale - což mě zabolelo u srdce - ten příběh je strašně nezáživný. Postavám jejich konání nevěřím. Nevěřím ani na ten prsten moci z něhož jde tolik respektu jako když Tommy Wiseau hraje Jokera. Většinu na vině nemají ani tak herci, přece jen jde o amatéry, kteří do daných pozic byli vybráni a obsazeni. Chyba je na straně scenáristy a režiséra. Scenáristy, protože příběh nemá charakterní uvěřitelnou hlavní postavu. Hlavní hrdina zde nikam příběh neposouvá, je submisivní postavou v ději. Navíc je zde zazděn kupou vedlejších postav, které ale se všechny zaobírají jen ústřední zápletkou. Žádné jiné dějové linky jakoby v tom světě ani neexistovaly. Navíc největším pomocníkem scénáře je zde replika. A těch replik je zde tolik, že spíše než film připomínají divadelní hru. Když jsem se před lety osobně setkal s Václavem Marhoulem v rámci debat ohledně scénáře na historický film, poradil mi: "Repliky dej pouze tam, kde postava nemůže děj posunout kupředu jinak než obrazem." Myslím, že krásný příklad pravdivosti těchto slov je tento "seriál". Oni totiž repliky jsou jako nůž s oboustranným ostřím. Můžou filmu pomoci nahoru pokud se jich chopí herci, co znají charakter svých postav a dokáží s ním pracovat. Pokud je ale říkají neherci, kteří nejsou dost dobře režijně vedeni (což zde nejsou), vše jde kvalitou dolu a působí to toporně. A pak mě o to více mrzí, že tyto negativa zastíní plusy typu celkem dobré kamery, zvuku, kostýmů a efektů. Bohužel ale tyto klady jsou na kostře, která nebyla dobře postavená. Snad si to uvědomíte u dalších dílů. Amatérským tvůrcům fandím a věřím, že z těchto vod přijde i skutečný filmový klenot. Tentokrát to ale bohužel nevyšlo. 45% ()

FiftyFifty odpad!

"Kde je ten pften?!" To bylo vážně ujetý :D V posledním díle mě pobavil ten bezzubý "egypťaň", který připomínal Bucka z Doby ledové. No a spojenci se z ničeho nic rozutekli a prděli na kamarády :D A když jsem si říkal, že se to vlastně jmenuje DRAČÍ prsten a není tam drak, tak se zrovna ozval z čista jasna jeho řev. A tak jsem si říkal, ať to hlavně nekončí tak hloupě... a skončilo :D Ten dron praštil do hlavy jednu z postav a CUT. Já vám nevím, ale zakončit seriál otevřeným dějem? Známka toho, že to je celé o ničem. Ve všech dílech se jen mečuje a prd z toho. V žádném z dílů se nic nevyřešilo, pokud se vůbec něco řešit mělo. Celé je to jen o tom, že se někdo popere v lese. Když ne v lese, tak na poli. Když ne na poli, tak na hradě. Když ne na hradě, tak kdekoliv jinde. ()

ZHODNOTITEL

Amatérský, nebo chcete-li, nadšenecký, fantasy seriál s jednou jedinou dějovou linkou, která by se dala nazvat "Cesta prstenu". Navíc nejde pouze o prsten, jakým disponovala např. Arabela, ale prsten schovaný v přívěšku. Je to tak záhadně mocný prsten, že si divák možná ani nestihne povšimnout, co že to vlastně umí za kouzla ale všichni ho chtěj. Příběh, kterému by stopáží slušel spíše středometrážní film, je vláčen různě dlouhými díly, ve kterých se nic moc neděje, jenom se hodně mluví. Zde je potřeba zmínit, že většinu rolí hrají neherci. Namísto toho, aby režisér v takové chvíli zasáhl a proškrtal dialogy, nakládá účinkujícím zbytečně navíc. Ti pak nemají prostor se nad svou postavou zamyslet, prožít ji a kolikrát ani nevědí, zda mají, nebo nemají mluvit spisovně. Jiní potom působí víc než směšně, když si mladí kluci hrají na otrlé zlouny s ostrými jazyky a hrubými hlasivkami. Jednodušší to nemá ani divák, který se ve změti nepotřebného textu musí sakra soustředit, aby mu neuniklo něco důležitého. Technický potenciál, kterým štáb disponoval, a se kterým měl bezesporu daleko navíc, od jiných amatérských filmů, zcela promrhal. Nevím zda byla na vině neznalost obsluhy techniky, čas, nebo něco jiného. Hvězdy dávám za kostýmy, rekvizity a také za fakt, že to je jen amatérský počin. ()

Jimmy73

Vím, že není správné hodnotit film po dvou minutách, ale již z tohoto času vidím, že herecké výkony jsou více než amatérské a herci neumí ani mluvit a o hraní nemůže být už řeč vůbec. Nevím, jestli vůbec vydržím dokoukat... ()

RedEagleSK odpad!

Ano ! zase jsou tu vánoce, svátky konzumu, teroristických útoků, imbecilních televizních reklam, zběsilého a neuváženého pořizování si půjček hypoték a úvěrů, hromadné zácpy v každém obchodě a to i v případě že hajzl papír nebo lubrigační gel je zlevněn o 10 halířů a tak dále. To si tak v záchvatu vánoční atmosféry řekněte že než vám na dvěře zaklepe exekutor, policie nebo zásahovka, zkoukněte na netu nákou pičovinku. Tak nějak to probíhalo také u mé inkriminované osoby. Tož jsem si vzpomněl na skvělou fantasy pohádku z 90-tých let s Francem Nerem zvanou Dračí prsten, a jakož to zkušený warezák zadal název filmu do googla, páč čumět pořád pouze na animal porno, šou jiřího ovčáčka a na mé šoustající sousedy cikána Deža a 100 kilovou vietnamku mne už také omrzelo. Né že by jsem měl zálibu v pohádkách, kdybych touhle úchylkou disponoval tak bych čuměl na živé přenosy z české poslanecké žvanírny, páč tamní kokoti a pičusové dokáží za pultíkem tak umně a hezky monotónně drmolit různé fantasy pohádky, že vám z těch pičovin co uslyšíte stoupne tlak na 200/150, dostanete rakovinu středního ucha a instantně vás mrdne o zem tak silně, že vaší sousedce dole pod vámi padne omítka do talíře z maďarským gulášem. Ale vratmě se k mému hororovému zážitku. Tož čumím na obrazovku jak pedofil na školku a namísto avízovaného fantasy filmu z Francem nerem na mě vyběhne nějaká česká amatérská cosplay pičovina s obtloustlým plešatým pičusem Tomášem Petráčkem, který vypadá jako kříženec čistokrevného ŕadového popeláře a nečistokrevného jezevčíka. Pro ty štastlivce co neví.. Petráček je nechvalně známý latentní homosexuál trpící vícero psychickými poruchami a diagnózami, které se u něho vyskytujou v nahodilém pořadí. Je to vskutku humorní postavička, po Filipovi Grznárovi má druhá nejoblíbenější, která je na české neonacistické scéně docela známým jménem, ač není nácek ale pouhý fašoun jako řemen. Mezi jeho specifika patří syndrom velikášství, je známý tím že je to jediný duševně nemocný člověk v české republice který je držitelem zbrojního průkazu, což po nedávném shot-outu v Ostravské nemocnici člověka potěší. Dále mluví o sobě výhradně v množném čísle, je schopen zaplatit kamarátce značnou finanční částku aby na akci vystupovala jako jeho manželka, trpí absolutním nedostatkem sebareflexe, provozuje pofidérní you tube kanál a jeho zdrojem obživy je tahání peněz od 15-cti letých předpubertálních kokotů kteří mu ze svého kapesného nebo invalidního důchodu posílají peníze. Ač jsem byl těžce šokován rozhodl jsem se shlédnout první tři díly (jestli se to tak dá nazvat) této pičovinky. Musím říct že kdyby se režisér této zhovadilosti (jehož jméno Jeremy Tichý vzbuzuje stejnou vážnost jako třeba Jackson Šukal, Dwayne Medvídek nebo Kenneth Řiťopich) rozhodl natočit raději v tom lesíku amatérské porno, dopadlo by i to méně tragicky, ač chápu že většina androfilního pánského osazenstva na placu není fyzicky schopna navázat intimní styk z osobou opačného pohlaví ani kdyby se jednalo o shemale s 20-ti centimetrovým kokotem, a starej dědek na placu hrající krále to nezachrání ani kdyby spolykal pytel viagry. K dámskému osazenstvu se nebudu vyjadřovat páč po tom co bych na margo ,,hereček,, napsal by mi po dnešním dnu nedala zamrdat ani přeoperovaná cikánka na václaváku. Na druhou stranu abych tuhle zvrácenost jenom nehanil, musím decentně říct že když to pojměte jako bláznivou amaterskou černou komedii, tak pakliže po zhlédnutí tohoto exkrementu neutrpíte cerebrální smrt, tak budete né že chčít smíchy, ale rovnou stříkat jako odvzdušněný radiátor, páč když uvidíte obtloustlého Petráčka který má na hlavě nic a v hlavě již zhola nic, nemotorně běhat po lese a mávat měčíkem ve vzájemné symbióze s dalšímy jedinci a debilama podobného nevábného vzhledu, tak můžete s klidem Babiše říci že už jste viděli v životě všechno. () (menej) (viac)

• Jedná se o zcela první český amatérský fantasy seriál. (epiccamguy)
  • Ve filmu hraje i Martin Plzák, jenž je jedním z organizátorů Plzeňských Slavností Svobody. (tomikulas1)
  • Všech 5 epizod trvalo natočit přes 13 měsíců. Na celém projektu pracovala zhruba stovka lidí ve svém volném čase bez nároku na honorář. (epiccamguy)