MickeyStuma

První část je dramaticky povznášející, avšak nepřináší nic neznámého. Příběh začíná v nějaké observatoři, jehož dění známe z filmů o asteroidech. Na obloze dva vědci najdou něco neznámého. A protože se záhy ukáže, že jde o rádiový signál, připomene nám to snímek Kontakt' (1997). Ale to je tak vše. Další vývoj se opět odvíjí dle zmíněných snímků o asteroidech. Na Zem začne něco padat. Vzniklá panika lidí je však skutečně ukázková. A protože se příběh odehrává v současné době, nezapomněli tvůrci ani na imigrantskou krizi. Do děje je naroubováno uprchlické stanoviště v Calais, odkud pocházejí i dva afričtí imigranti snažící se dostat do kamiónu. Jeden je chycen, druhému se povede ukrýt v cisterně. Odkud pochází a kam se chce dostat se však v žádném případě nedozvíme. Po vizuální a dramatické stránce je start seriálu skutečně pecka, ovšem scenáristicky, dle určitých postav, to setsakramentsky drhne. ()

warrenur

Vcelku zaujimavy a napadity koncept. Sice mnohe je len o dohadoch a nevypovedanom, ale je rozohrane mnozstvo ludskych osudov, ktore budeme zrejme sledovat. A ano, je tu znacna miera naivity. Ako skoro vzdy, ked pohlad, ktory sa divakovi ponuka, je len zo strany tvorcov filmu. Mierny nadpriemer. ()