Lovecraftova země

• USA Lovecraft Country
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2020, 9 h 54 min (Minutáž: 53–69 min)

Predloha:

Matt Ruff (kniha)

Abbey Lee, Aunjanue Ellis-Taylor, Chase Brown, Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams, Chris Brewster (viac)

Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýcem Georgem (Courtney B. Vance) pátrat po zmizelém otci (Michael Kenneth Williams) napříč Spojenými státy, kde platí zákony Jima Crowa. Tak začíná boj o přežití, v rámci něhož jsou nuceni čelit jak všedním hrůzám bílé Ameriky, tak škodolibým duchům, jako vystřiženým ze stránek tajuplných příběhů H.P. Lovecrafta. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Lovecraftova země (2020)

O tom, že podstatou USA je rasismus. Nejtrefnějším žánrem seriálu je horor očima černošských hrdinů. Tradované polopravdy o černoších a netečnost k jejich utrpení. Zastaralé představy, jak se má chovat dobrý muž či rodiče. Jednotlivá témata minipovídek se mi zdají slabě propojená. Vše je na pozadí historických událostí. Postavy seriálů jsou napsané realisticky jako chybující, což zvýrazňuje jejich chudoba amerických menšin. Budete vykoupáni ve frustraci a smutku černochů. Běloši jsou zde vyloženě nepřátelé. ()

Sundown (2020) (E01)

V tomto díle se Atticus vypravil za strýcem Georgem a kamarádkou Laetitií aby zachránil otce, který mu poslal podivný dopis. Všechny tři zastaví policista s tím, že přijeli do "města soumraku". V těchto městech, které skutečně byly v USA v 50.letech po západu slunce člověk tmavé pleti, který na chvíli opustí dům, riskuje lynčování. Zde slunce zapadalo za sedm minut, museli nastartovat auto a ujíždět za hranice městečka, kam je rasistický policista pronásledoval. Pak to skočí z thrilleru do žánru fantasy a užijete si příšerky v lese. ()

Strange Case (2020) (E05)

V tomto dílu se Laetitiina sestra Ruby pomocí lektvaru proměňuje na bělošku a konečně dostává vysněnou práci prodavačky v obchodním domě. Její proměna je vizuálně jednou z nejrušivějších, ale zároveň nenápadně vtipných podívaných - humoru je v seriálu celkově málo, ale když už byl zasmál jsem se. ()

I Am. (2020) (E07)

V tomto díle s Ticovou tetou Hippolytou, manželkou strýce George, zažíváme eskapistickou úlevu, když se vydávají na cestu paralelními vesmíry v duchu afrofuturistické tradice. Dojde na připomínku hudebníka řečeného Sun Ra, který se prohlásil za mimozemšťana ze Saturnu, a vyjádřil tak častý pocit černochů ze života v Americe, kam nezapadají, přičemž Afriku už si pamatují jen jejich praprapředkové. ()

Rewind 1921 (2020) (E09)

K rozuzlení už došlo v tomto předposledním díle jako vrchol seriálu. Jsme v městě Tulsa v roce 1921 dějišti masakru černošského obyvatelstva bílými rasisty, který se nedostal do učebnic. Byl ukončen takzvaný černý Wall Street - oblast, kde se černošské většině dařilo ekonomicky nadprůměrně. ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů