Lovecraftova země

• USA Lovecraft Country
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2020, 9 h 54 min (Minutáž: 53–69 min)

Predloha:

Matt Ruff (kniha)

Abbey Lee, Aunjanue Ellis-Taylor, Chase Brown, Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams, Chris Brewster (viac)

Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýcem Georgem (Courtney B. Vance) pátrat po zmizelém otci (Michael Kenneth Williams) napříč Spojenými státy, kde platí zákony Jima Crowa. Tak začíná boj o přežití, v rámci něhož jsou nuceni čelit jak všedním hrůzám bílé Ameriky, tak škodolibým duchům, jako vystřiženým ze stránek tajuplných příběhů H.P. Lovecrafta. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Gorehound k tomuto seriálu (7)

Sundown (2020) (E01)

Wau, tak konečne sa seriálu dočkal aj Lovecraft. A akého! Postavy chytia za srdce, výprava aj spracovanie sú úžasné, prostredie sa rýchlo strieda od Chicaga po malé mestečká, rasisticka linka je emotívna a silná. Do toho očividná láska ku science fiction, hororom, aj ku Lovecraftovi a plynulý skok do krvavého hororu a späť. Prirodzene a nenásilne. Aj to CGI je použité vkusne a rozumne a nekrvácajú z neho oči, práve naopak. Ak sa to má nejako robiť, tak takto! A praktické gore efekty sú na jedničku. Netrpezlivo očakávam druhý diel! ()

Whitey's on the Moon (2020) (E02)

Mierne rozčarovanie. Dozvieme sa dôležité skutočnosti zo života hlavnej postavy, ina postava...no, nebudem spoilerovať. Je to fantasticky natočené, a baví ma aj tá zamotanosť a to nedopovedané. Že HBO produkuje seriály, pri ktorých treba rozmýšľať. Potešia narážky na knihy Lovecraftových súčasníkov, trocha "vidláckej" atmosféry. Zahrané perfektne, emócie stále fungujú. Len by som tam chcel viac toho Lovecrafta, viac odbočiek do hororu, ako v prvej epizóde. Miestami je tu až veľa CGI a tá linka s biblickými námetmi...O.K., ale do iného seriálu, aspoň podľa mňa. Návrat k perfektne vyváženému prvému dielu. No, uvidíme. Aj tak je to ale skvelý seriál a na ďalší diel sa teším. ()

Holy Ghost (2020) (E03)

Lepšie ako prvý diel, ale zasa nič extra. Nad spracovaním opäť klobúk dole, je to emotívne, perfektne zahraté, neustále pracuje s postavami, dialógy len tak iskria a všetko je to krásne prepojené. Zamrzí občasný CGI bordel, poteší naopak zopár "wau" gore efektov a nápadov. Lenže mi tá ústredná ghost story tejto časti príde... málo a nič výnimočné. V poriadku, pohoda, ale nabušený prvý diel ostáva neprekonaný. ()

A History of Violence (2020) (E04)

No, toto bola skôr taká pocta pulpovým dobrodružnym románom, so stále skvelo vykreslenými postavami. Trošičku sa to posunulo zasa dopredu. OK, ale toho Lovecrafta z názvu je tam stále menej, čo asi bude "vinou" knižnej predlohy, ktorú som síce nečítal, ale počul som o nej. ()

Strange Case (2020) (E05)

Ok, nie som zabednený, a nemám nič proti homosexuálom, ale tá jedna homosexuálna scéna na mňa bola priveľa. Aj na pílu rasizmu sa tlačí až prisilno, aj keď je stále aktuálna a dôležitá. Občas to o ničom inom skoro nieje. Na strane druhej sú v tejto časti NEUVERITEĽNÉ gore efekty. Myslím scény zhadzovania kože. Aj keď sčasti CGI, sú naozaj grafické a pôsobivé. Aj ten príbeh je koniec koncov stále zaujimavý, výprava v štýle 50s perfektná. HBO šokuje, posúva hranice toho, čo sa ukazuje v TV ďalej, myslím si. Čo nie je zas tak prekvapivé, je super, že nerobia seriály sterilne a sériovo. Len zas nie všetko vám sadne, ale to už je subjektívne. ()

Meet Me in Daegu (2020) (E06)

Vcelku fajn osvieženie, skoro úplná odbočka od zvyšku série. Trocha tej krvi a chápadiel, ale hlavne citlivá dráma s historickými a politickými koreňmi a štipkou východnej mytológie. Kúsok Atticussovho života. Trošku zvoľnenie z úporného rasového podtextu, rovnako naliehavé, skvelo zahraté, natočené. Prečo nie. ()

I Am. (2020) (E07)

Taka milá poklona hlavne sf pulpu, konečne aj trošku viac Lovecrafta. Pekné efekty, výprava, rasizmus v pozadí toho všetkého, v únosnej miere. ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů