Lakers: Vzostup dynastie

• Česko Lakers: Vzestup dynastie (viac)
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2022–2023), 16 h 8 min (Minutáž: 47–69 min)

Predloha:

Jeff Pearlman (kniha)

John C. Reilly, Quincy Isaiah, Jason Clarke, DeVaughn Nixon, Solomon Hughes, Gaby Hoffmann, Brett Cullen, Adrien Brody, Sally Field, Hadley Robinson (viac)

Drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj. Producentem seriálu, natočeného podle knižní předlohy Jeffa Pearlmana s názvem "Showtime: Magic, Kareem, Riley and the Los Angeles Lakers", je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku bouře). (HBO Europe)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (14)

Lakers: Vzostup dynastie (2022)

Tenhle seriál je MUST-SEE! Pohled na vzestup dynastie Lakers v působivém 80s hávu patří k tomu nejlepšímu, na co se dnes můžete jakožto fanoušek basketbalu podívat. The Last Dance hodil rukavici do ringu a v HBO jí zvedli a stvořili toto. Ten audiovizuální styl a soundtrack Vás naprosto pohltí a herecké výkony (především Adriena Brodyho ve 2. sérii) řadím mezi to nejlepší, co nám HBO kdy přineslo. Sledovanost vládne světu (i streamingu) a proto se bohužel tento skvělý počin od HBO dočkal pouze 2 sérií (tedy 17 epizod) a následně byl zrušen. Je škoda že kvalitní počiny se srdíčkem a autorským stylem jsou rušeny, kdežto některé rychlokvaškové seriály se vytvářejí jako na běžícím páse. Veliká škoda HBO, veliká škoda. ()

Season 1 (2022) (S01)

Tento seriál je jak dar z nebes, nečekáte to, a když to přijde, jste mile překvapeni. Herecké výkony za 1, soundtrack za 1*, děj je napínavý a já vždy oceňuji příběhy podle skutečných událostí, pro basketbalové fanoušky (nejen fanoušky L.A. LAKERS) mohu doporučit. Ten 80s feel je skvělej a jen tak vás nepustí, už úvodní znělka má říz. ()

Pieces of a Man (2022) (S01E05)

Začíná se to rozjíždět. ()

Memento Mori (2022) (S01E06)

Vydatný díl, ve kterém se dozvídáme jak to bude Magic mít s těma ženskejma.... ()

Invisible Man (2022) (S01E07)

"F*ck Boston!" Jednoznačně nejlepší epizoda, paráda, úžasný a jen tak dál. ()

Season 2 (2023) (S02)

Relativně pomalejší rozjezd, herecky neskutečně zvládnutý průběh a grandiózní závěr. Tak bych jednou větou popsal 2. sérii tohoto HBO skvostu, který kvůli nízké sledovanosti končí. Tato série se především na svém začátku věnuje temnější stránce Ervingova ega a jeho ne vždy dobrému chování. Největší "highlight" byl pro mě v 5. epizodě, kdy se dříve často opomíjený Adrien Brody v této epizodě (ale i v celé sérii) neskutečně vyřádil. Herecké výkony všech byly skvělé a oproti 1. sérii se tady děj méně zaměřuje na Kareema. Což není na škodu. Rivalita mezi Larry Birdem a Ervingem by mohla být ještě více znázorněna, kdyby série měla ještě o jednu epizodu více. I kvůli tomu to celkově strašně rychle uteče, těch 7 epizod většinou v délce 3/4 hodiny jsou strašně příjemně stravitelné - podobně jako v 1. sérii. Naprostá povinnost pro všechny fans Lakers, Celtics, ale i pro ty ostatní. ()

One Ring Don't Make a Dynasty (2023) (S02E01)

Člověk při delší pauze zapomene, jak skvělý audiovizuál vlastně tento seriál má. No nic. Hned na začátku dostáváme hodinovou bombu, která nás uvede do situace, kdy se "Magic" musí dostat co nejrychleji ze zranění, aby mohl pomoct týmu v Play-off. Ale nebude už pozdě? A bude jeho pomoc vlastně chtěná, když se Lakers bez jeho přítomnosti velice dobře daří? A vyřeší si už konečně své problémy v osobním životě? ()

The Magic Is Back (2023) (S02E02)

Většina podobných seriálů se pro zachycení vypadnutí nějakého týmu z Play-off snaží udělat srdceryvnou hodinovou epizodu, kde bude na konci hrát smutná hudba a všichni budou smutní. Tady ne. Zde si tvůrci řekli "F*ck this shit, diváku, přeber si to jak chceš, my jedeme dál" a narvali neúspěch Lakers v PO 1981 proti Houstonu do poslední scény. I tak se to dá udělat. ()

The Second Coming (2023) (S02E03)

Zatracená škoda, že se nemohla celá epizoda věnovat Larrymu a jeho životní cestě až na vrchol. Ale chápu že série má jen 7 epizod, a tak se na celé epizody o legendě Celtics asi nedočkáme. Přeci jen název seriálu mluví jasně. ()

The New World (2023) (S02E04)

Tak teď nevím jestli je na facku víc Magic nebo pan trenér a jeho "System". Tým není v pohodě a i Dr. Buss cítí že je něco špatně, obzvlášť když vyletěla do éteru zpráva o Ervinově doživotní smlouvě. Zatím asi nejlepší epizoda z 2. série. Nemůžu si pomoct, ale ten styl jak je seriál natočen je takovej flex, že kdyby se tam odehrálo cokoliv, mně se to prostě líbit bude. ()

The Hamburger Hamlet (2023) (S02E05)

Už dlouhou dobu byla v této řadě postava Pata Rileyho docela v ústraní, ale v této epizodě si Adrien Brody krade každou scénu pro sebe, především ten nasranej projev v šatně před zápasem. Neskutečně kvalitní herec, kterému tato role sedla jak prdel na hrnec. Ale i zbytek epizody a ostatní postavy jedou na emoční vlně. Rozhovor mezi Bussem a Kareemem na kolečkových bruslích byl taky krásně zpracovaný. Nejlepší epizoda - vím že to píšu u každého dílu, ale nemůžu si pomoct. ()

'Beat L.A.' (2023) (S02E06)

Jak jinak můžu hodnotit díl, který začíná písničkou od Davida Bowieho? Opět špičkový díl plný všeho, co si od tohoto seriálu přejeme a v závěru s následnou ukázkou toho, co nás čeká v příští finální epizodě 2. série. ()

What Is and What Should Never Be (2023) (S02E07)

Ve stejný den kdy vyšla tato epizoda jsme se dozvěděli, že seriál už nebude pokračovat. Rázem se tak z posledního dílu 2. série stal poslední díl celého seriálu. Bylo na konci dílu vidět, že se muselo využít textového vysvětlení co se s postavami po finále 1984 stalo, protože autoři měli připraveno na další série. Škoda. Co se poslední hodinové epizody týče, se jedná o skvělý pohled na finále NBA 1984 a doslova mě drtilo, že postavy by mohly nabídnout v další sérii spoustu dramat a příběhů, ale nebudou moct. Pořádně hořké zakončení, podobně jako pro hráče a fanoušky Lakers v roce 1984. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

HBO zrušilo seriál o Lakers

HBO zrušilo seriál o Lakers

18.09.2023

Krátce po odvysílání finální epizody druhé řady seriálu Lakers: Vzestup dynastie přišlo od HBO oznámení, že se chválený titul nedočká další série. Zprávu potvrdil také tvůrce seriálu Max Borenstein,… (viac)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna