Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

KosiR_ksr

První dvě povídky jsou dobré, ale další dva pokoje jsou vyloženě skvělé a zcela je zastiňují. Vždy mě znovu báječně pobaví Rodriguezův umě vygradovaný komediální nářez a rád se opět podívám na Tarantinovu skvělou smršť dialogů. Jejich povídky zcela odpovídají jejich tehdejšímu rukopisu, a tak pro fanouška těchto dvou filmařů mohou být jen stěží zklamáním. Zasloužené 4* ()

joudas

Mám stejné pocity jako mnoho lidí tady. První dvě povídky doslova hrozné (a ne, nezachrání to ani odhalená prsa) a měl jsem sto chutí je přeskočit. Třetí už je o něco lepší (navíc s velmi vtipným zakončením), no a poslední je jednoznačně nejlepší. Ale tady platí, že mezi slepými je i jednooký králem, protože ani Quentin se tentokrát moc nevytáhnul (konec však opět pobavil). Jako celek to vidím tak za dvě a to si ještě říkám, že je to možná hodně. Tenhle paskvil mi holt moc nesedl. ()

ASSBURGER

Neviem prečo to má také slabé hodnotenie pri čom to bolo absolútne geniálne na jeden z jeho prvých filmov síce úspechu Pulp Fiction sa žiadny jeho film nevyrovná ale aj tak..Proste Tim Roth je jedným z Tarantinovích hercov ktorý sa často objavujú v jeho filmoch, Proste stručne a jasne,malo to štýl. ()

Snake.Charmer

Tento povídkový film nezačíná zrovna dobře. Povídka "The Missing Ingredient" je naprosto podprůměrná záležitost bez pointy. "The Wrong Man" je pak dost velká podivnost, která mě taky příliš nenadchla. Naštěstí pak příchází Rodriguezovi "The Misbehavers", kteří jsou jednoduše geniální - hravé, potrhlé, skvěle obsazené a to včetně dětských rolí. Je také první povídkou, do které Rothovo přehrávání perfektně zapadá. Poslední povídkou je Tarantinův "The Man from the Hollywood". Povídka s dnes již kultovním statusem, která je skvěle vypointovaná a založená na typicky tarantinovském dialogu - v tomto případě spíš skoro monologu. Tarantinovi se navíc povedlo usměrnit a díky své one man show vlastně i celkem upozadit Tima Rotha, takže zde jeho postava naštěstí nepůsobí rušivě ani tak teatrálně, jako v prvních dvou povídkách. ()

MiniMinion

Kvalita filmu v jeho průběhu jednoznačně stoupala, bohužel nic by nedokázalo zachránit jeho tragický začátek. První povídka byla příšerná. Nevím, co víc k ní dodat, zkrátka tragedie. Druhá zaznamela mírný nárůst kvality, ale pořád nic extra. Silně mě nebavila a přehrávání Tima Rotha už mi začínalo lézt krkem. Pak přišel na řadu Rodriguez a já se konečně začal bavit. Pochopitelně byl příběh naprosto absurdní, ale alespoň byl zábavný a nenudil, a jeho gradace na konci fungovala dobře. Roth už se také trochu uklidnil a dalo se na něj dívat. No a konečně Tarantino, a tady asi není co kritizovat. Skvělá Sekulova kamera, ten dlouhý one-shot byl parádní, Tim Roth konečně hrál nějak rozumně, Tarantino hrál lépe než obvykle, přidaná Jennifer Beals potěšila a dialog velice bavil. Kdybych měl jednotlivé části hodnotit samostatně, první by dostala odpad!, druhá 1 hvězdu, třetí 3 a čtvrtá 4. Celkově však s přimhouřením obou očí dávám 3, za nápad a za snahu. Rozhodně se na tento snímek hned tak znova nepodívám... ()

Kochanski

Tarantina jasně překonal Rodriguez!!! Jeho třetí povídka o hlídání dětí je jasně nejlepší z celého filmu! Jasně, ta tarantinova má sice tu super poentu s useknutym palcem, ale přišla mi příliš ukecaná. Ty dvě první jsou nic moc... ()

derek007

Každá povídka je velmi slušná, jenže jakmile se do díla pustí mistr Tarantino, vypadají předchozí(možná až na Rodriguezovu) pouze jako zbytečné úvodníky. Tim Roth má neuvěřitelnej šmrc a rozesmívá každým pohybem. ()

#47

Díky tomuto snímku mám Tim Rotha opravdu rád...je to i tím že se nadmíru povedl i český dabing (stejně jako u kultovních Pulp fiction), Tarantino opět obstál, jak režisérsky, tak i herecky. Každá z povídek má něco do sebe a dohromady tvoří opravdu kvalitní a zajímavý filmový zážitek. Každá je svým způsobem trohu ujetá (ta první rozhodně nejvíc)...ale podstatné je, že se u čtyřech pokojů pokaždé dobře bavím a že mě pravděpodobně nikdy neomrzí. ()

Lyžař

Tenhle naprosto hvězdně obsazenej filmek ve mně vzbudil hodně radosti. Ať už to je třeba Banderasem a jeho prapodivnou rodinkou (hořící pokoj s feťačkou v posteli, dětmi kouřícími a pijícími alkohol a totálně zpitou ženou v náručí vytočeného Antonia – dokonalá scéna), ukecaným Tarantinem v poslední povídce, nebo naprosto dokonalým Timem Rothem v průběhu celého snímku. Ze začátku všechno vypadá, že si jeden mladej kluk přivydělá pár peněz během nudné Silvestrovské noci, ale po pár telefonátech a oběhnutí pár pokojů se všechno díky neuvěřitelným hostům hotelu mění v naprosto skvělou komedii – chudák poslíček. A když jsem viděl useknutý prst letící ze stolu na konci příběhu z posledního pokoje, zařekl jsem se, že Silvestr v hotelu nikdy trávit nebudu. ()

hitcher

Čtyři povídky... Ale jen hvězdičky... za každého pána jednu - Roth, Rodriguez, Tarantino... inač to ani moc nestojí za řeč... ()

mala_kea

Nuda střídá vtip, klišé střídá genialitu. Tarantinova fáze děsně jednoduchá, avšak spokojenost je určitě na mé straně. Tim Roth a jeho herecké "sféra" je k nakopaní, aneb lež má krátké nohy a daleko neuteče. Nic, co by diváka nadchlo na více jak 3* tu rozhodně nenajdete. ()

Pet 510

Vypadá to že jenom potvrdím víceméňě všeobecný názor. První dvě povídky děs, druhé dvě vynikající. První byla o ničem, u druhé jsem asi v polovině usoudila že už jsem přešvihla únosou mez utrpení a přetočila jsem. Třetí dokonalá a díky ní si u mě polepšil Antonio Banderas, kterého nijak zvlášť nemusím. No a Quentinova čtvrtá nářez. Tim Roth mě neoslnil ale ani mi nevadil. Asi bych měla dát nišší hodnocení vzhledem k tomu že mi polovina filmu přišla naprodto debilní, ale kvůli té druhé polovičce prostě nemůžu jinak. ()

Pr4d3d

První povídka byla oravdu trapná a kdybych nevěděl že to nejlepší má ještě přijít tak nych to bez výhánní vypnul. Bohužel mě ani druhá povídka nepřesvědčila o tom abych filmu dal šanci, ale potom to přišlo. Třetí Rodriguezova příhoda byla už jiná liga. Tim Roth se uklidnil a do toho ještě přišel jako vždy elegantní Banderas. To nejlepší přišlo na konec. Dvacet minut dlouhý rozhovor mezi všemi zučastněmými, aby během 10 sekund dokázal člověk prohrát sázku a přijít o prst, zatímco jiný si vydělal pěkný obnos dollarů. Tarantino je borec. Výsledek? (0 + 2 + 5 + 5) / 4 = 3* Jen tak minochodem mi vážně vadil výkon Tim Rotha, alespoň v první půlce. ()