Díra

• Španielsko El hoyo (viac)

atrrej

Film zaujme prvotnou myšlienkou za to 1* (poukázanie na dnešnú spoločnosť) a tam to celé začína aj končí. Príbeh 0 bodov a záver filmu úplna stupidita. Zbytočne zabitá hodina a pol celková výpovedná hodnota filmu by si dala zhrnúť do 10 minutového videa. ()

megacik

Drsný a nechutný horor, v štýle Cube. Ale nepripadal mi až tak zábavný ako Cube(1997). A taktiež mi to ako sci-fi veľmi nepripadalo, najviac sci-fi bola tá panna cotta, ktorá dorazila v celosti až na 333. poschodie. ()

Aceboris

Keď som film zapol , nemal som vôbec potuchy o čo v ňom pôjde. Nechal som sa proste prekvapiť , lebo to Netflix robí za poslednú dobu v celku slušne a opäť nesklamal . Tento krát sa jedná o španielsky kúsok. The Pit, je výborný až nadpriemerný film , kapitalizmus v celej svojej kráse, je tu nádherné ukázané to ako to funguje v dnešnom svete , kde Ti čo sú hore doslova "serú" na tých čo sú nižšie, resp. dole. Fakt je ten , že si človek hneď spomenie na Cube , ale tie dva filmu majú spoločné akurát to, že je to väzenie v tvare kocky a cyklus zmeny , nič viacej . Možno pocit s toho , že sa dá stade dostať , dierou , ktorá je v strede a ktorá slúži na prísun jedla, ktoré je však obmedzené na to v akom poschodí ste , čím máte nižšie číslo tým ten stôl je plnší , pokiaľ Ste na 200 poschodí čakajte stôl , ktorý príde prázdny, pretože, Ti čo sú nad Vami na Vás seru a všetko zorezu a tým dole zostane len priestor na kanibalizmus . Jedlo si nemôžete zobrať a nechať , pretože po opustení stola máte krátky čas na to aby Ste to vrátil , alebo zahodili pokiaľ nechcete zmrznut , alebo zhoriet. Čo je super je aj , trvanie jedného cyklu, po jeho skončení do ciel pustia plyn a vy sa zobudíte na inom poschodí. Či vyššie , alebo nižšie to nik nevie. Toto je veľký strašiak hlavne pre tých ktorý celý jeden cyklus hladovali na dolných poschodiach s v tuzobnom očakávaní veria, že sa prebudia niekde do 50teho poschodia. Problém nastane pokiaľ sa prebudia a sú ešte nižšie, tu to už z nich veľa nevydrží , buď zabijú svojho spoluvezna a pomaličky ho jedia , alebo rovno skočia do diery a ukončia svoje trápenie. Veľké plus je aj to , že pred tým než skončíte v diere máte možnosť si vybrať jeden predmet hocijaký , nôž, macetu , knihu . Určite si viete predstaviť akú výhodu má ten čo má macetu , nad tým čo má knihu v takomto vážení . Už dlho má tak film nezaujal a hlavne nápad ako tento . Super za mňa veľká pochvala 8/10 ()

Blind307

...ako mnohým aj mne to pripomenulo Cube...takže originálne to nebolo...možno prvé poschodie ešte fungovalo dobre, ale potom už nie...pre mňa dosť nuda, je to fakt blbosť ako sa to celé vyvinie...záverečná dvojica, bola spolu krátko, aby sa dal "žiť" ich prerod na spoluprácu...šlo to príliš "po povrchu"... ()

SirErLeerdan

Velmi dobře zpracovaný thriller. Místy lehce pokulhává děj a závěr je vcelku zbytečný, ale jinak super. Trochu mi to připomnělo Kostku Za mě 90% ()

DeThomasso

Za mňa 4,5 "asterisku". K dokonalej 5 mi chýbal iný (možno údernejší) záver. Ale inak to bola doslova facka z reality. [SPOLIER alert] Pretože takto funguje spoločnosť, kde veľké množstvo tých hore častokrát doslova kadí na tých pod nimi a neberie žiadne ohľady. A pritom tí pod nimi sú tí jediní, na ktorých majú tzv. dosah a môžu im ovplvyvniť životy. A aj keby sa zdalo, že tým premiešavaním, raz si hore a raz dole si budú obyvatelia diery uvedomovať aké je to, na tom ktorom "poschodí" života resp. životnej úrovne, neodtŕhnu si od huby, lebo ani tí pred nimi to nerobili. Inu: "Zabudol vôl, že teľaťom bol". A vďaka tomu sú oni a celá spoločnosť v začarovanom kruhu = 'Sociálny experiment jak sviňá.' Čím si vyššie, tým menej berieš na vedomie tých menej štastnejších a čím si nižšie, tým viac sa odhaľuje tvoje skryté "JA". Aby som to teda zhrnul: Sci-fi/hororová časť filmu je viac doplnkom a křovím k inak skvelej patologickej správe spoločnosti ako takej. Dej:*****, Napätie: ***, Akcia: *** = výpovedná hodnota: 'viereinhalb Sterne'.[/SPOILER alert] ()

Annette312

Mohl by ten film prosím někdo vzít a natočit mu smysluplnější konec? Jako vážně, bylo mi strašně líto ubírat hvězdy, tak je nechám, protože 3/4 toho filmu je fakt geniální... Tady měl nekdo prostě fakt skvělý nápad, ale když se ho někdo zeptal: "Hmm... to je fakt super, a proč a jak to teda funguje? Jaká je pointa?" Tak si ten někdo řekl: "Hmm... to je jediný, co nevím. Tak to necháme nějak vyšumět, ať si v tom každej najde, co chce." Jenže tady to prostě nefunguje. ()

iggy_pop

Parádny rozjazd - divák sa musí zorientovať spolu s hlavným hrdinom, kde je, čo sa deje, atď. Keď už sme zorientovaný, rozbehne sa slušný masaker, doslova boj o jedlo. Ale - s pribúdajúcim časom sa dej stáva mierne monotónny, otázky (kto celý mechanizmus s dierou vymyslel, prečo, atď), sa kopia, no odpovede neprichádzjajú. Slušne vybudovanej atmosfére a celému konceptu fungovania diery tak začne podkopávať nohy hranie sa na tajomno, bez ďalšieho vysvetľovania. Len sa kopia otázky, ale odpovede neprichádzajú. Otvorený koniec značne rozpačitý. ()

rostsoft

Tento snímek je naprosto originální, fakt zajímavá myšlenka a přitom tak brutálně jednoduché. I když jsem se u tohoto snímku docela bavil musím říct, že jedna největší slabina mě čekala na konci. A právě kvůli tomuto konci, snímek ztratil minimálně jednu hvězdičku. Jinak určitě stojí za shlédnutí, pač nic podobného jsem v životě nikdy neviděl. ()

hvldvt

Když jsem si film šla pustit, vůbec jsem nevěděla, co čekat, a rozhodně jsem po zhlédnutí byla mile překvapená. Film utekl rychle, člověk se nenudil, a i když to nějaký chyby má, konec jsem třeba úplně nepochopila, moc mi to vlastně nevadí. Ukázka jak kapitalismu, tak socialismu je naprosto jasná a dost dobře zpracovaná. Doporučuju koukat ve španělštině s titulky, atmosféra je tak mnohem lepší. ()

FisakCZ

Neuvěřitelná jízda. Velké překvapení. Neměl jsem dost zkrátka. Nápad skvělý, herci dobří, provedení dobré. K zamyšlení. Doporučuji všema deseti. ()

Antimat

Pekne dielo,o nenažranosti ľudí ktorý myslia na iných až keď niesú na vrchu potravinového reťazca..... Psychologická stránka filmu mi príde byť vydarená Len ukončenie je také .....nedotiahnute ,čakal by som nejaké jasné rozuzlenie 4* ()

HombreT

Čo ti ja viem. Ak tam aj boli nejaké sociálne, či sociologické, či aké symboly, tak len náznakovo. Správne sa to tu prirovnalo ku Kocke. Ale žiadny extra 'inovatívny' nápad tu neexistuje a to z jedného jediného dôvodu. Aj tu celé dianie jednoducho nedáva zmysel a vyznieva čisto do prázdna chorých masochistov. Takže z jednej strany rozumiem zvedavosti prítomných divákov, ale z druhej strany nechápem finálnu degradáciu (ak vôbec) len o jeden stupeň. Takže moja nechuť k žánru zostáva nezmenená, ale aspoň to nebola ďalšia retardovaná rodina, čo sa presťahovala do starého baráku. UPDATE: Vyzerá to tak, že som to vzal zo zlého, pragmatického hľadiska. Zo strany symboliky, primárne mienenej tvorcami, to ale nie je o nič lepšie. Ak by to však malo desať minút, možno by som aj zatlieskal. ()