Keď Harry stretol Sally, neboli si navzájom vôbec sympatickí. Sally vadili predovšetkým Harryho úvahy o sexe. Pri ďalšom náhodnom stretnutí sa spriatelili a keď sa Sally rozišla so svojim priateľom, Harry ju utešoval. Čoskoro však začali cítiť, že je medzi nimi niečo viac ako priateľstvo, zároveň sa však obávali, že by prípadným ľúbostným vzplanutím mohli svoj pekný vzťah zničiť... (oficiálny text distribútora)

loveless

Není tenhle film už tak trochu klasika? Harry a Sally se potkávají v průběhu několika let a jejich vztah se radikálně mění. Můžou být muži a ženy doopravdy přátelé? Výborná romantická komedie, u které můžete používat mozek. ()

src

Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, romantická komedie všech dob. Vzpomeňme na doby, kdy samoúčelných vulgarit bylo málo (klasická scéna s orgasmem je krásným příkladem, který podporuje celý film a není to jen nějaký gag) a filmy měly ponaučení ("Muži a ženy nemohou být přáteli."). Předchůdce všech britských komedií posledních deseti let. ()

Tamdydam

Přišlo mi to opravdu, ale opravdu zoufale nudné. Rád bych k tomuto snímku ještě něco řekl, ale nevím co. Ničím mě nezaujal ani neurazil, herci mi nevadili, ale ani nenadchli, žádnou objevnou myšlenku jsem tu nenašel... Prostě nuda. Nic víc, nic míň ()

dogma97

Asi nejlepší romantická komedie konverzačního typu, kterou jsem kdy viděl. A počtvrté mě baví stejně jako poprvé. Dávám plnou palbu. ()

celticek

Další z 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete:) Já jsem věděl, že jsem to už viděl. Došlo mi to v půlce filmu. Bylo to dobré, ikdyž Crystal není můj oblíbenec. Ale byla tam Carrie, tak se to srovnalo. Přidávám hvězdu za orgasmus Meg Ryan. ()

mac000

Scénáře Nory Ephronové mají (skoro) vždycky švih a šťávu. A když se k tomu přidají Billy Crystal a Meg Ryanová v nejlepších létech své filmové kariéry, potom vznikne film, na který jde koukat znovu a znovu a neomrzí se (mimochodem - hláška "Dám si to, co má ona" je odsud!) ()

bossy

Po 15tém puštění už některý situace působí nudně, takže už i něco přeskočím a vychutnávám si ty nejhezčí momentky. Ale i přesto neznám moc romantickej filmů, který by byly i tak vtipný. Ryanová ani asi jiný role hrát nemůže, ale musím říct, že mi to ani nevadí. Konec je samozřejmě hepyendovský až hrůza, ale to mi taky nevadí. Jediný co mi vadí je, že tam není víc orgazmů a objednávání jídla pomocí Sally - on the side, to bych chtěl taky umět, myslím že by se dal takhle poslat nejeden kuchař do blázince ()

Verunka84

Základ všech pozdějších romantických komedií jako je Samotář v Seatllu nebo Láska přes internet, klasika přes kterou nejede vlak. Od 5 hvězd mě odrazuje jen to, že mi Meg Ryan a Billy Crystal prostě do tohoto žánru moc nesedí. ()

sefa

Celý to bylo divný, otravný a nudný. Od začátku do konce mě příběh nechal chladným a bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. I když to bylo vlastně jasný už od první scény. Billy Crystal zde byl neskutečně prkenný a chvílema až trapný, scénář velice průměrný. Ale abych nekřivdil, párkrát jsem se pousmál - za to dávám jednu *. Ta druhá patří Meg Ryan a jejímu předstíranému orgasmu:) ()

boombang

Kultovní? Možná. Dobré? Ano. Nejlepší? Ani náhodou. Meg Ryan? Kočka. Billy Crystal? Nuda. Vrcholem tohoto žánru pro mne i nadále zůstává (dosti podobná) Láska přes Internet. ()

Maica

Tak na tenhleten film jsem byla hodně zvědavá. Po zdejším velmi dobrém hodnocení jsem očekávala nějakou bombu. Trochu mě to zklamalo. Nebylo to špatné, to ne. Ale pořád jsem čekala kdy už to přijde - a nepřišlo. Sally mi byla protivná a Harry ošklivý. (Ani Sally mi nepřišla jako nějaká kráska, jako většině komentovatelů tady.) Nicméně hezky vymyšlený příběh, to je pravda. A taky se mi líbilo, jak tam vždycky nějaký starší pár povídal o tom, jak se potkali. Ale i s tím to je tak na silné 3*. ()

gidzitka

Bezva film o dvou lidech s poněkud delším vedením než jim dojde, jak se vlastně mají rádi. Poučení z filmu jednoznačné:): jestliže vás štve člověk opačného pohlaví a nemusíte ani vědět PROČ, problém bude nejspíš jinde, než si myslíte... Inteligentní romantiku o negativistickém Harrym, který se nakonec dobelhá i k nějakému tomu optimismu a rozevláté, mírně praštěné Sally (její orgasmická scéna v baru patří k těm nej momentům romantických komedií) se řadí k tomu nejlepšímu milostně laděnému, co nám americká kinematografie dala. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)