Keď Harry stretol Sally, neboli si navzájom vôbec sympatickí. Sally vadili predovšetkým Harryho úvahy o sexe. Pri ďalšom náhodnom stretnutí sa spriatelili a keď sa Sally rozišla so svojim priateľom, Harry ju utešoval. Čoskoro však začali cítiť, že je medzi nimi niečo viac ako priateľstvo, zároveň sa však obávali, že by prípadným ľúbostným vzplanutím mohli svoj pekný vzťah zničiť... (oficiálny text distribútora)

Jajar

Krásná romantická komedie o tom, že přátelství mezi mužem a ženou nemůže trvat věčně. Snímek má v podstatě primitivní dramatický oblouk, nečekejte nijak komplikovaný příběh, nejdůležitější je totiž konverzační část mezi Harrym a Sally. Vzájemné popichování, hádky, sexuální přitažlivost, zamilovanost. Asi každý se v tomhle filmu minimálně několikrát najde. ()

kersten

Veľmi príjemný scenár a réžia, herecké obsadenia, pekné vyznanie lásky..... zdravý romantický film ako sa patrí. Takto nejak si to predstavujem. Ale na 5 hviezdičiek to zase nieje. Skôr lepší priemer. ()

KafuR

Je pravda, že tehdy jsem měl za sebou opravdu perný den, což možná zapříčinilo to, že jsem u toho vydržel sedět až do konce, a to dokonce s minimem blbých připomínek. Podobné žánrové výtvory mě totiž obvykle odpuzují jak komára biolit. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o bůhvíjaký skvost, protože v takovýchto snímcích se obvykle soutěží jen o to, kdo dřív koho dostane do postele, ale to, že jsem to zvládl až do konce, nemůžu přičítat pouze lenosti vstát z gauče a výborným brambůrkám na stole. ()

tranquill

"Muži a ženy přáteli bejt nemůžou, protože vždycky do toho vleze sex!" Film je o neustálém potkávání, o 12-ti letém sbližování. A protože jednou z hlavních postav je krásná a mladá Meg Ryanová a druhou charismatický Billy Crystal, hádejte, jak to skončí :-) Každopádně je to svěží konverzační komedie, která nenudí. ()

Ihuj

Tuctová, málo vtipná romantika, která je podprůměrná i přesto, že herci vzládají dobře. S horšími herci by to byl úplný odpad. Oproti novějším romantickým komediím tenhle podle mě nenabízí vůbec nic. ()

Torgal

Takmer dokonalá vzťahovka. Keď sa pozriem na tie romantické škváry s generickou zápletkou i rozuzlením čo Hollywood chŕli a porovnám to s týmto majstrštykom, chce sa mi ubrať im všetkým aspoň jednu hviezdu. Výborný a uveriteľný scenár, ktorý dokazuje, že romantika môže byť aj inteligentná a myšlienkovo obohacujúca. 8+/10 PS: Meg Ryan bola kedysi brutálna femme fatale. ()

Stíba

Překrásný film o lásce a o životě vůbec. Výborně napsané dialogy, ústřední duo s neuvěřitelným vzájemnýn jiskřením , brilantní komediální úseky, které se neuvěřitelně přirozeně a ladně prolínají s romantickou linií která není přeslazená ale naprosto ladná. Vtipné, milé a překvapivě chytré bez jakýchkoliv slabých míst. Určitě jedna z nejlepších romantických komedií všech dob (a pro mě asi ta vůbec nejlepší), do které jsem se zamiloval. ()

Razzor_82

"Ženy a muži nemůžou být nikdy přátelé protože se do toho vždycky plete sex." Tak pod tohle moudro se hned podepíšu. Bez servítek a hezky podaný vývoj dlouholetého přátelství jednoho páru. Na začátku je to brnkání na nervy,  pak tady máme sblížení a silné kamarádství, které volně přecházející v zamilovanost. Závěr je sice očekávaný ale i tak hezky uvěřitelný. Hlavně díky hlavní herecké dvojici. Crystal mi tam ze začátku neseděl ale díky jeho bláznivému chování se k empatické Ryan skvěle hodí. Tohle je inteligentní a nepřeslazená lidská komedie. Takovou už dnes nikdo nenatočí a tak se jen vykrádá. 8/10 ()

JohnnyKladno

Vynikající romantický film, skvělá komedie, perfektní obsazení. Když Harry potkal Sally při společné jízdě za novým, dospělým životem, jistě ani jeden z nich netušil, jak si s nimi osud pohraje. A mě jejich příběh velmi bavil. S lehkostí natočené s momenty, které z hlavy už asi nikdy nevymažu. Harryho pohled po první společné noci, Sally a její předstírání orgasmu. I linka vedlejších hrdinů mě dost bavila. Parádně to odsýpá a já byl spokojen. 80% ()

josieaddms

Carrie Fisher mě celkem pobavila, ale jinak filmy jako tyhle nevyhledávám. Měla jsem sice své období romantických filmů, které je ale naštěstí už pryč. Sice tohle celkem vyniká propracovaností scénáře, ale k čemu je to dobré když se na hlavní dva protagonisty prostě nedá dívat! Něco by na tom i bylo, jenže by to muselo dostat víc nadhledu a jiné herce. ()

Kingjiri

Jedna z nejukecanějších romantickejch komedií, co jsem kdy viděl, ale zároveň taky jedna z nejpříjemnějších. Prostě příběh ze života, žádný zbytečný klišé a patetický scény. Řek bych, že tu byly vztahy mezi chlapama a ženskýma ukázaný naprosto dokonale a dokonalý byly taky nějaký scény (koukání na televizi nebo telefonát společnym přátelům). Jediný, co bych do příběhu nedával, by byly průpovídky (skutečných?) manželských dvojic, ty vždycky trochu narušily jinak slušně rozjetý tempo snímku. Dvojice Billy Crystal a Meg Ryan (bejvala to pořádná šťabajzna, teď je z ní zase slušná MILFka) se pěkně doplňovala. Ne, že by to bylo na čistejch pět hvězd, ale už jsem je dlouho nedal, takže pět slabších. ()

Oonika

Tak tohle byl velice příjemný retro kousek. Když si uvědomím, že je ten film stejně starý jako já, tak mi to přišlo o to lepší. Skvělé hlášky, skvěle promyšlený příběh. Viděla jsem i divadelní hru s Langmajerem a Jirešovou, ale tenhle film byl asi lepší. Trochu jsem se bála, že mi bude Billy Crystal trochu vadit, ale opravdu mile mě to překvapilo. ()

lakart

Velmi inteligentní romantická komedie, která se nevidí každý den a i po tolika letech stále funguje skvěle. Tady by se měly dnešní filmy inspirovat. Uvěřitelný příběh se skvělými postavami a vybroušeným scénářem. 90% ()

Brinkley

Harry a Sally pro mě nikdy nezestárnou. A to jsem tuto konverzačku viděla přinejmenším 30x a snad každou repliku znám z hlavy. Asi je to nějaký druh symptomu (který ovšem "nespí s mojí ženou"...). Nejlepší role Billyho Crystala, vzácná účast Carrie Fisher a Meg Ryan, jež krášlí mladistvé kouzlo a potřeba mít všechno zvlášť. ()

pirulka

Viem pochopiť, prečo sa stal tento romantický film kultovým..na tú dobu sa veľmi pekne, zaujímavo a s ľahkosťou riešila problematika medziľudských vzťahov a vzťahu muža a ženy, príjemní a sympatickí hlavní hrdinovia, sem tam komédia, sem tam dráma, a samozrejme happy end.. no dnes už by to zrejme nebol až taký jackpot.. nuž ale aj tak je to milý film :) ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)