Gangcheolbi2: Jeongsanghoedam

• Južná Kórea 강철비2: 정상회담 (viac)

denulik

Myšlienka náhlej krízy počas kórejsko-kórejského summitu je zaujímavá, akcia v ponorke na úrovni, diplomatické vzťahy susedov na Ďalekom východe trochu neprehľadné (kto s kým a proti komu?), ale pre našinca stále dosť exotické na to, aby zaujali. Kórejský prezident správňak, dokonca aj líder je zobrazený v celkom priateľskom duchu, ale ... čo ma počas celého filmu poriadne štvalo bola postava amerického prezidenta. Aj s ohľadom na toho pablba, ktorý mu slúžil za vzor to v tomto prípade Kórejčania trochu prehnali a ich stvárnenie hlavy USA je mimoriadne dehonestujúce a zráža dojem z celého filmu (úplne zbytočne) dole. Posolstvo, že Kórejčanom sa bude dariť lepšie bez vmiešavania sa iných krajín do ich záležitostí sa dala podať aj jemnejšie a nie ako úder medzi oči. ()

Vavča

Hodný, divný a diplomatický. Prezident KLDR, USA a Korey uvíznou spolu na mírovém jednání během vojenského převratu. Maximálně zábavné politlogické úvahy, jaké plány má USA v rukávu na uchování své dominatní pozice. Všichni hlavní herci mě fakt baví. Včetně Anguse Macfadyena (slovník a chování alá Novotný je čistě náhodné:) Film má skvěle zahrané postavy Yoo Yeon-seok si roli vůdce KLDR vyloženě užívá. Humor, napětí, trochu selhává vojenská složka a tak nějak celkový rámec filmu. Ponorkové pecky jako Phantom the submarine, Lorelei nepřekonány, ale rozhodně solidní příspěvek na téma, o budoucnosti světa se rozhoduje v Asii. ()