Jak jsem se stal gangsterem

• Poľsko Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (viac)

Ctižádostivý gangster si klestí cestu vzhůru varšavským podsvětím, až se nakonec pokusí dobýt nejvyšší metu. (Netflix)

Zaks

Miestami som sa strácal v menovaných postavách, o histórii poľskej mafii predsa len nemám vedomosti. Chýbali mi naše zvučné mená ako žaluď, kýbel, brucho, čistič... Príbeh sa občas vliekol, zbytočne sa predlžoval udalosťami bez zásadnejšieho vplyvu na dej. Hudba vykradnutá z iných úspešných filmov? No na konci pozitívny dojem prevládol nad negatívnym. ()

McGuffin

Lineární příběh titulní postavy s všeříkajícím titulem Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, od kolébky do ...  konce, které všechno vyjde podle plánu, protože reaguje rychleji, než se jí plány bortí. Scenárista Krzysztof Gureczny strhává sympatie publika na stranu charismatického polského gaunera, který krade bez ohledu na režim, ale doma ani za souseda by ho většina diváků nejspíš nechtěla. P.S. To je minizpráva o příběhu z odvrácené strany, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

LUIGISde

Neuveriteľné sa stalo realitou a nerflix uviedol dobry film. Stačilo len zbehnuť do Polska. Humorna a predsa s veľkou výpovednou hodnotou zmaknutá gangsterka, pretavená do lokalno Polskej zločineckej komunity. Dobré dielo na ktoré ma bavilo sa pozerať aj napriek väčšej stopáži (139), nie je to tuctové a nie je to zbytočne pokazené pravdou ako sa to občas stáva. ()

BGH

Výborný... Kdyby člověk nevěděl, že je to z Polska, považoval by to za výbornou gangsterku z Hollywodu. Filmařina na vysoké úrovni, škoda toho rychlého konce, občas zbytečně moc krve.. a vlastně není pěkný, pokud člověk sympatizuje s gangsterem... ()

Jarzee

Zas si niekto zahral s mojim svedomím. Veď nie je možné, aby ste držali palce zločincom... Ale tento film ma tak zmanipuloval tým, aký je vtipný, uveritelny, nápaditý, kvalitne natočený po všetkých stránkach, že som túto hru prijal. Len ta poľština mi tam moc nesedela, ale som na našich severných susedov hrdý, čo dokázali, že som to dopozeral v originále :) Znesie akékoľvek porovnanie. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

kardi17

Jak zostalem gangsterem - tak tenhle polský název mi rezonoval v hlavě až do léta 2023, kdy jsem dostal konečně chuť  shlédnout tento polský titul. Stačilo úvodních deset minut filmu a už jsem se pokáral za to, že mi trvalo čtyři roky si Surovost, skvělá kamera, vtipné poznámky, gradující vývoj hlavní postavy, skvělý výkon a sympatický Marcin Kowalczyk. 85% ()