Princezná Nevesta

• Česko Princezna Nevěsta (viac)

Všetko sa začína ako príbeh, ktorý číta deduško z knihy svojmu vnukovi. V tom príbehu boli on a ona. Ona bola veľmi bohatá, on zase veľmi chudobný a obaja žili v mýtickom kráľovstve Florin. Každý deň jazdila Buttercup povýšene okolo farmárskeho chlapca Westleya a po celý čas sa zdalo, že jeho láska nemá žiadnu nádej. Jedného dňa si však dievča s prekvapením uvedomí, že ho tiež miluje. Je neskoro - Westley odišiel, aby získal bohatstvo a mohol sa o svoju milovanú uchádzať. Padne však do rúk pirátov, a o krásku sa uchádza korunný princ Humperdinck, ktorý si ju vybral za svoju nevestu. Dá ju uniesť trojicou darebákov a závisí len od Westleya, aby ju zachránil a vybojoval si jej ruku... (oficiálny text distribútora)

Pupon

Nechápu to mega hodnocení. Pustil jsem si s obrovským očekáváním, protože je to údajně kultovní kousek, něco na co se dají najít odkazy v x pozdějších filmech, od Robina Hooda po Zorra. Něco, co je údajně nabušené sebeironií a vtipem od začátku až do konce. Byla to nuda, vtipné byly asi dvě hlášky a jedna scéna. Ta jedna hvězda je za hudbu. Jinak fakt hrůza. Kniha je asi o 300% lepší... a i ta je dost zdlouhavě nudná. ()

Sejkorka

V diskografii Marka Knopflera jsem objevil cosi s názvem The Princess Bride. Následně vyšlo najevo, že je to soundtrack k tomuto filmu. Moc pěkná pohádka s kouzelnou Robin Wright, které je zde 20 let. Příběhu neškodí ani prolínačka ze současnosti, kde děda Peter Falk čte nemocnému vnoučkovi z pohádkové knížky. ()

sibal

Pohodový pohádkový až fantasy příběh, který je plný humoru a laskavosti. Příběh se nebere moc vážně , princezna je krásná, hrdinové sympaťáci a k tomu všemu pěkná hudba.... jo a Columbo to celé moc hezky čte! ()

Moco

Už od dětství ji mám rád. Skvělý formát, kdy čte Peter Falk (Columbo) jako dědeček svému vnukovy pohádku, kterou mu zase četl jeho tatínek, když byl nemocný. Velkým plusem jsou skvělé šermířské souboje, ty v paměti zůstanou dlouho, a potom humor - trefné skvělé momenty a postřehy. Ta pohádka má takový nadhled a duši, že si ji já i děti vždy rádi pustíme znovu. „Jak si přeješ“ ;). ()

Harding164

Slušná pohádka na páteční večer s dětmi, která má pár povedených vtipů a dobrých hlášek, ale jinak mě nějak zvlášť nezaujala. Chápu, že je to primárně myšlené pro děti, ale znám hned několik dospělých lidí, kteří tenhle film vyzdvihují do nebes a já prostě nechápu proč. Koukat se na to dá ale z mého pohledu hodně přeceňovaný film. ()