Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

krumlajs

Jo takhle by to šlo, celkem originální příběh, který jsem si užil. Je to přesně ten film, který má na Netflixu jít. Víc takhle originálních počinů 70% ()

Víteček

Film dvou částí. V první se to snaží navodit pro diváka atmosféru zmatku, nejistoty a jisté divnosti, stejnou jako cítí postavy. Je to opravdu působivé a měl jsem pocit, že se koukám na něco "jiného". Později se to naneštěstí láme v tuctové drama, které zahazuje svůj zvláštní styl a jde v něm navzdory časovým hrátkám o lineární příběh, který je navíc dost předvídatelný. Mizí podivné návštěvy u lidí, chybí zvláštní policisté i chlápek s odchytu zvířat. Už je jen obyčejné rodinné drama. Flashbacková povaha filmu, kde se vrací a rozšiřuje předchozí události mohla být zajímavá a celkově si pohrávající s koncepcí času, ale ve skutečnosti to byl jen gimmick, který ničemu nesloužil. Z oblasti záchranářů a zvláštnosti rozhodně vítězí Počítání mrtvých s Nickem Cagem. ()

jigsaw44

Že toto má byť nápaditý a inovatívny počin? To nie! S témou DMT a Ayahuascou sa dá pracovať omnoho, omnoho lepšie. To by ma zaujímalo, ako by si s tým poradil Nolan, ten by z toho urobil zaujímavý velkofilm, na ktorý by človek len tak nezabudol. Ale tu je to inak, je vidno, že scánarista nemá žiadne transcendentné zážitky, ale len minimálnu a obmedzenú fantáziu o tom, čo je DMT dokáže. Film to ukazuje pomocou cestovania v časoprierstore (klišé). Celé je to o tom, že Dornanova dcera si dá tabletku a zmizne v časopriestre, a Mackie sa ju rozhodne ist hladat, pritom sa premiestni napríklad z obyvačky do praveku, z gauča do stredoveku a podobné fyzikálne nezmysly. Potom hľadá miesto, odkial sa transportovala. Nakoniec sa premiestni od kamena pri rieke do obdobia asi občianskej vojny (BLM) a tam sa obetuje, aby tú Emoholku zachránil. To je celé. Celé je to také ...hmmm... suché, nezáživné, predvídateľné a miestami to posobí lacne. Proste nevyužitý potenciál. 3 hviezdy sú pre tento film veľa, takže 2. ()

Kushina

Droga, která vím dovolí cestovat zpět v čas, to není vůbec špatný nápad, jak natočit dobrý film a ačkoliv se vlastně celý film točí jen kolem tohoto, tak dokáže udržet v napětí a neodbočovat od děje. Skvělí herci, skvělá režie i kamera. Mohla být ještě trošku větší zápletka, ale buďme rádi za to, že nám Benson podal v celku kvalitní film bez zbytečně nudných chujovin. 65% ()

tabu

O filmu jsem záměrně dopředu nic moc nevěděl, o to víc jsem pak čučel. Obrovské překvapení, hltal jsem to od začátku do konce, přikovalo mě to do gauče. Mackie potěšil, Dornan ho skvěle doplňoval. Zhruba od půlky jsem doufal, že konec proběhne tak jak nakonec proběhl. Zápletka vlastně docela prostá, přesto naplňující. Pecka. ()

Veber

Začátek naprosto skvěle psychadelický. Zbytek pak spadl bohužel do průměru. Pozor, možné spoilery: 7 minut v jiné realitě je zkrátka málo na to, aby se mohla rozjet větší akce. Množství zbylých pilulek také. Mimochodem, moc nechápu proč by si lidé chtěli takovou drogu dávat (když prožitky vůbec nemusí být libé). ()

KolarikKing

Zajímavý nápad s drogou, která vás pošle zpátky v čase. První polovina filmu byla pěkně tajemná a plná mrazivé atmosféry. V druhé polovině se vyloží karty na stůl a už se jenom experimentuje. Ústřední dvojice byla celkem fajn. Ve výsledku je Synchronic lehce nadprůměrný sci-fi thriller s originálním nápadem. 7/10 ()

Karbos

Abych byl upřímný, přesto že film v celkovém dojmu mile překvapil, dost mě iritoval přístup pana "cestuji v čase a i když mě v každé době chce někdo zabít, nevezmu si sebou ani nůžky", na co taky že jo....sice viděl všechny ty mrtvoly na cucky a sám skočil malém rozřezanej i rozstřílenej i o toho psa přišel ale i tak se znovu a znovu vrací do minulosti div ne nahatej... když už tam šel takhle asi po pátý, začal jsem si říkat co bylo dřív, jestli on nebo ten nádor co měl v kebuli.  Když to bylo po sedmé, došel jsem k neodvratnému závěru, že skutečně nevyrostl ten nádor na něm ale on z toho nádoru... ()

kolly13

Nenechat se chytit do uměleckých klišé a uvěřit, že pilulka je časový výtah. Pak je film skvělý s pohnutým závěrem, lehce stravitelný a zároveň zajímavý. Jinak spadne do průměru, který se zde zobrazuje především. ()

Easykill

Cestování časem trochu jinak. Začátek mě, ale bavil mnohem víc než druhá část filmu. Celkem povedený, jen mě občas sr*l ten nevyužitý potenciál právě toho cestování a míst kam se jím dostal. ()

Bolex

Po shlédnutí se nemohu zbavit pocitu promarněné příležitosti. Mohl to být mnohem zábavnější film. Tvůrcům tentokrát chyběly prachy na velkorysejší zpracování dobrého základu. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)