Nedorozumění se Sidneym Parkerem na plese u lady Denhamové zanechalo v Charlotte pocit nespravedlnosti, s nímž se rázná dívka nehodlá jen tak smířit. Společenskou událostí prvořadého významu se má stát slavnostní oběd, který lady Denhamová pořádá na počest slečny Lambeové. (Česká televize)

Sidonka

Příběhových linek je zde více. Mě osobně nejvíce zaujala ta vztahová s Charlotte a Sidney Parkerem. Dívka využije nejednu příležitost, aby se dostala do jeho blízkosti, má tendenci muži vysvětlovat svoje postoje a zpětně uvádět to o čem diskutovali na plese na správnou míru, omlouvat se mu, až se mu téměř vnucuje, ale Sidney rázně tvrdí, že dívčiny názory ho vůbec nezajímají. Je to více ze života než okamžité splynutí dvou duší. Jak říkám, postav a drobných příhod je zde více, ale tahle linka se mi zdála ze všeho nejzajímavější. Nepochybuji o tom, že v rámci romantického žánru Sidney svůj názor na slečnu přehodnotí a dodatečně objeví její kvality, ale podle mého názoru to bude jen ke škodě věci. :) V seriálu hraje rovněž černoška, jak je již v současných filmech zvykem, zde však má její etnický původ kupodivu i důvod a zajímavé opodstatnění a příběh o dívce z jiné kultury seriál vhodně ozvláštňuje. Jen mohla být postava milejší, ač má k tomu své důvody, za celou epizodu řekla snad jedinou příjemnou či neutrální větu, je spíše arogantní, hádavá, tvrdohlavá a poměrně nesympatická. ()