Sanditon

Príbeh o láske a sebapoznaní, ktorý je zasadený do 19.storočia. Inšpiruje sa nedokončeným posledným rovnomenným románom anglickej spisovateľky Jane Austenovej... Charlotte Heywoodová, ktorá pochádza z malej dedinky Willingden, sa zhodou okolností ocitne v prímorskom letovisku Sanditon, práve v jeho najprogresívnejšom rozvoji. Je to mladá, odvážna a nekonvenčná žena, ktorá sa teší na spoznávanie nového prostredia. Pri tom, ako sa oboznamuje so životom v Sanditone, postupne zisťuje, že sa ocitá uprostred intríg a tajomstiev, ktoré jeho obyvatelia majú, len za účelom úspechu a finančného zisku. Úprimná, no prostoreká Charlotte, sa dostane do slovného sporu so Sidneyom, bratom bohatého podnikateľa Toma Parkera, v ktorom bude konfrontovať jeho rodinu. Uprostred rušného mesta a v spleti nejasných ľudských vzťahov, dokážu Charlotte a Sidney prehliadnuť svoje nedostatky a priznať náklonnosť,  ktorú k sebe cítia? (RTVS)

Recenzie používateľa Sidonka k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Seriál nezačíná zrovna nejsvižněji ani zajímavě a tak vyžaduje od diváka zpočátku trochu trpělivosti. Převážná část první epizody nenaláká, podle mého názoru je nezáživná, ale doporučuji dát Sanditonu čas. Úvodní jednička je průměrně zpracovaná, postavy odříkávají ty nejbanálnější věty, je to samé klišé, pohnutky hrdinů nejsou dostatečně vysvětleny, až postupně se z něho stává dramatičtější romantický příběh. Začala jsem se obávat, že už příběh zůstane při povrchu, bez skutečných emocí, občas s nějakým tím nepovedeným pokusem o humor či o nadsázku a domnívala jsem se, že bude poměrně nevýrazným počinem. Pochází ovšem z mého oblíbeného historického období. Austenová na plátně obvykle nezklame. Seriál se snaží být alespoň na oko líbivej, takže jsem Sanditonu dala i nadále šanci. Na větší spád je třeba si počkat do poslední třetiny filmu, kdy na scénu vstupuje bratr hostitele, sebevědomější a výrazný Sidney Parker, který silně zaujme hlavní hrdinku Charlotte, ač jí zpočátku nevybíravě přehlíží. Epizoda končí poměrně napínavě. Druhý díl má už od samého začátku podstatně rychlejší průběh a pozoruhodněji se rozbíhá děj, takže zvyšuji hodnocení. Další díl se mi líbil dost a pokud si uchová nastavenou zvýšenou laťku, půjdu klidně do čísel nejvyšších. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Příběhových linek je zde více. Mě osobně nejvíce zaujala ta vztahová s Charlotte a Sidney Parkerem. Dívka využije nejednu příležitost, aby se dostala do jeho blízkosti, má tendenci muži vysvětlovat svoje postoje a zpětně uvádět to o čem diskutovali na plese na správnou míru, omlouvat se mu, až se mu téměř vnucuje, ale Sidney rázně tvrdí, že dívčiny názory ho vůbec nezajímají. Je to více ze života než okamžité splynutí dvou duší. Jak říkám, postav a drobných příhod je zde více, ale tahle linka se mi zdála ze všeho nejzajímavější. Nepochybuji o tom, že v rámci romantického žánru Sidney svůj názor na slečnu přehodnotí a dodatečně objeví její kvality, ale podle mého názoru to bude jen ke škodě věci. :) V seriálu hraje rovněž černoška, jak je již v současných filmech zvykem, zde však má její etnický původ kupodivu i důvod a zajímavé opodstatnění a příběh o dívce z jiné kultury seriál vhodně ozvláštňuje. Jen mohla být postava milejší, ač má k tomu své důvody, za celou epizodu řekla snad jedinou příjemnou či neutrální větu, je spíše arogantní, hádavá, tvrdohlavá a poměrně nesympatická. ()