VenDulin85

Vlastně mi to přišlo zábavné... většinou se mezi postavami v romantické sérii stihne takový ten twist ala "je to nesnesitelný pitomec >>> miluju ho a nemůžu bez něj žít" pouze JEDNOU, ale v Sanditonu to zvládli otočit hned NĚKOLIKRÁT (jak říká Sherlock u 'zloděje' vypadlého z okna "I lost count"). Oproti knižní předloze je to moderní, odvážné, líbivé a závěrečný tah na branku je drtivě totožný s jinými sériemi (chybí, protože to je teprve 1. řada). Váhám, co dál napsat, abych nespoilerovala... Asi takto: jako romantická série z regentské éry to není vůbec špatné, protože Britové UMÍ (detaily, dialogy, scenérie). Jenom asi člověk musí zapomenout na knihu a její jemné, vtipné, ironické a zároveň laskavé narážky spisovatelky, která ze svých postav nedělala blbce. ___ Edit_2023: jako úvodní řada to nemohlo být lepší. ()

angel74

Casting snad ani nemohl být lepší, protože vybraní herci se do rolí typově skvěle hodí a navíc zde podávají velice přesvědčivé výkony. Také z hlediska výpravy a kostýmů vše působí naprosto věrohodně. Atmosférou mi to maličko připomínalo Panství Downton, ale hlavní postavy mi mnohem více přirostly k srdci. Bylo tam tak akorát napětí i romantiky. Prostě mě to fakt hodně bavilo. (90%) ()