Náhodné setkání s Tomem a Mary Parkerovými přivede Charlotte Heywoodovou do Sanditonu, přímořského městečka na prahu dramatických změn. Zde se seznamuje s místní společností, jíž vévodí zámožná, ale bezdětná lady Denhamová. Velmi očekávanou událostí je první ples, který se kvapem blíží. (Česká televize)

Sidonka

Seriál nezačíná zrovna nejsvižněji ani zajímavě a tak vyžaduje od diváka zpočátku trochu trpělivosti. Převážná část první epizody nenaláká, podle mého názoru je nezáživná, ale doporučuji dát Sanditonu čas. Úvodní jednička je průměrně zpracovaná, postavy odříkávají ty nejbanálnější věty, je to samé klišé, pohnutky hrdinů nejsou dostatečně vysvětleny, až postupně se z něho stává dramatičtější romantický příběh. Začala jsem se obávat, že už příběh zůstane při povrchu, bez skutečných emocí, občas s nějakým tím nepovedeným pokusem o humor či o nadsázku a domnívala jsem se, že bude poměrně nevýrazným počinem. Pochází ovšem z mého oblíbeného historického období. Austenová na plátně obvykle nezklame. Seriál se snaží být alespoň na oko líbivej, takže jsem Sanditonu dala i nadále šanci. Na větší spád je třeba si počkat do poslední třetiny filmu, kdy na scénu vstupuje bratr hostitele, sebevědomější a výrazný Sidney Parker, který silně zaujme hlavní hrdinku Charlotte, ač jí zpočátku nevybíravě přehlíží. Epizoda končí poměrně napínavě. Druhý díl má už od samého začátku podstatně rychlejší průběh a pozoruhodněji se rozbíhá děj, takže zvyšuji hodnocení. Další díl se mi líbil dost a pokud si uchová nastavenou zvýšenou laťku, půjdu klidně do čísel nejvyšších. ()

Katie88

Bohužel silně nezáživné, první díl se neuvěřitelně vlekl a vlastně se tam nic nedělo. A z toho co se dělo, se asi Jane Austin v hrobě obrací - "koupací stroje", nahé zadky mužů a nakonec i ta hoditba v lese - ano TA :-D Na mě až moc moderní pojetí viktoriánské éry - přemíra postav, ženy vypadající jedna jako druhá, až na tu exotickou ženu, která potvrzuje to moderní pojetí... Asi mi to na začátek stačí. ()

ABC1

Jane Austen miluju obzvlášť pro její  jemný, ironický, chytrý anglický humor, který samozřejmě mnohem víc vynikne v knihách. Váhala jsem, zda se na její nedokončený román podívat...první díl většinou nebývá nic moc, tak tomu bylo i v tomhle seriálu, ale dám jim ještě  šanci. ()

rasttea

Zatím podle pilotu nádherné zpracování bronteovské éry, kde jsou sice charaktery vykresleny, jak je známe z řad děl sester Bronteových, zato se však vztahové propletence a společenské události nikdy neomrzí :) No a Theo James není jen pouhá třešnička na dortu a Kris Marshall neztratil tu rošťáckou jiskru v oku, s jakou jej známe z Lásky nebeské, ani po těch letech. Tak jen tak dál :) ()

štíple

Sanditon Jane Austen psala pred smrti a nedokoncila ho. Zemrela v r. 1817. Charlotte Bronteova se narodila v r.1816 a Emily v r. 1818, Romany Na vetrne hurce i Jana Eyrova vysly v r. 1847. Sanditon evokuje zfilmovana dila Jane Austen, nikoliv sester Bronteovych. Tento komentar pisu jako reakci na hodnoceni uzivatele Rasttea. Vydani Sanditonu a 2 nejslavnejsich del sester Bronteovych delilo 30 let, aplikujeme-li to na tvorbu 20. stoleti, je to jako kdybychom smesovali filmy odehravajici se za prvni republiky a budovatelske filmy z 50. let. ()