Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Korpy22

Oproti klasickým českým filmu tu máme konečně změnu. Velmi drastický příběh, který se postupně rozkresluje pomoci vysílání v rádiu a to téměř v reálném čase. Film má nádhernou dynamiku, gradaci a napětí. Nepadá mu řetěz. Film také napomáhají herecké výkony Denisy Barešové a Igora Bareše, který oba předvádějí herecký koncert. Celý film má nádhernou ponurou atmosféru a je skvělé se tím jen tak nechat unášet. ()

Jittulle11

Skvělé. Údiv, že dokážeme vytvořit příjemně překvapivou krimi ,,povídačku" bez kapky krve. Jeden rozhovor do rádia a váš život není to co byl jednoho večera před půlnocí. ()

rodl

Po počátečních rozpacích nakonec čtyři hvězdy. Proč, nelze napsat bez velkého spoilerování. Konec konců, můžete se podívat sami. ()

Jan00

Nějak jsem nezaregistroval, že v roce 2020 byl trest odnětí svobody za vraždu snížen. Bylo to provedeno za Babišovi vlády. Nechápu, co je k tomu vedlo? Asi, aby jsme se přiblížili k zemím jako je Rumunsko nebo byl na tom někdo zainteresovaný? Chytrému napověz... Já jsem pochopil... ()

Scott67

Chybělo tomu závěrečné vyhrocení nějakou ostřejší akcí. Ale na druhou stranu dobrá první polovina filmu to vynahradila. Obsahově skvělé. Devadesátá léta jsou v naší společnosti celkově tak nějak promlčena. ()

pupidup

Za mě - velmi dobré téma, které nebylo úplně dobře zpracováno a využito. Poměrně scénáristicky "plochá" druhá polovina mi pokazila zajímavý první dojem. ()

xlin

Jako co si budem povídat...Je to Český. A je to fakt dobrý. Po hodně dlouhé době, film našinců, který mě zaujal a držel. Ano, je to částečně klišé a taky trochu předvídatelné, ale dobře předvedené. Bavilo mě to. ()

IGATY

Jako po dlouhé době film, který člověka chytí od začátku do konce a nedá mu odejít, dokud se nedozví, jak to dopadne. A celou dobu přemýšlíte, jestli hlavní hrdina je hrdina nebo vlastně padpuch, jestli mu máte či nemáte fandit a nevíte, jaký konec by pro něj byl lepší. Žádný krvák, přitom napínavé. Tady hlásím spokojenost ()

marvin1

Na naše poměry zajímavý námět. Bohužel chybí potřebný spád. Obvykle bývá problém napěchovat téma do času 1,5h, tady se natahovalo, aby se taková stopáž vůbec dokázala vyplnit. Méně pozorný divák, který si k televizi co chvíli maže rohlík nebo hledá Haribo medvídky ve skříňce kuchyňské linky, se v souvztažnosti postav po chvíli ztratí. Roden nešťastně sem tam drmolí, že mu není rozumět a proč tam nastrčili takovou šlupku, jako je DeCastelo, je těžko pochopitelné. Chybí happy end, což více či méně odpovídá české realitě. Film stačí ale vidět jen jednou, podruhé už v sekvenci není co objevovat. Na to, jak pohnutou měl film finanční a vlastnickou historii, se natočil hloupě draho, studiovky tohoto typu se dělají za 60% ceny. ()

GalaktikHero

Dobré! Roden tam vyčnieval aj napísanou postavou aj hereckým výkonom. Koniec ale výrazne zaostal za celým filmom. Čakal som silnejšiu pointu, čerešničku na tortu! ()

Marrakech86

Tohle jsem opravdu nečekal, velmi pěkný film, skvěle natočeno a Roden zahrál naprosto famozně, čekal jsem teda lehce jiný konec, ale na český film, opravdu kvalita. ()

ROSTABAR

Film mě příjemně překvapil. U českých filmů si nejsem vždy jistý co mohu očekávat, ale film Promlčeno nezklamal. Nezklamal díky velmi zajímavému ději a také díky vynikajícím hercům mezi kterými samozřejmě vynikal Karel Roden. To co ze začátku vypadá jako jeden případ, kdy dojde k přiznání k vraždě, najednou se objeví další spojitosti a objevují se další případy a film postupně graduje. ()