Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

rudka

Skvelý minimalistický, nízkorozpočtový projekt s komorným prostredím, ktorý nie je založený na bravúrnych výkonoch hlavných predstaviteľov,ale paradoxne na skvelom scenári, ktorý udržuje diváka v napätí od samotného začiatku a graduje do vyvrcholenia. Za mňa jednoznačne 5x. ()

KT83

Pokud se mě nekdo zeptá: "Jaký dobrý český film jsi za poslední rok viděl?" odpovím mu "Promlčeno". Na naše poměry vymykající se počin. 👏 Na mě to fungovalo. ()

Bubikm

Zajímavý příběh a způsob natočení . Moc pěkne natočene. Skvele herecké výkony. Lze jen doporučit a doufat ve víc takových filmu. ()

slatkakuca

Divný, prostě divný a nemuselo to být tak divný, kdyby hlavní ženskou roli nehrála Barbora Bočková, byla jak pěst na oko. Dialogy prkenný, scénář zvláštní, neobvyklý, nereálný. Denisa Barešová skvělá a cením i ostatní neokoukané tváře. ()

flajboj82

Tempo na začátku je pomalé. Až jsem měl nutkání to vypnout. Potom to nabere docela spád. Někteří herci docela "přehrávají" a nepůsobí to věrohodně. Konec tak trochu "odfláknutý". Výsledek neurazí/nenadchne. 60% ()

nela_h

Tenhle film mě hodně bavil, na české poměry to je slušně natočený thriller se zajímavou zápletkou. Bavila mě ústřední dvojice Roden-Bočková. Stopáž filmu je také ideální, celou dobu je člověk držen v napětí a je zvědavý, zda Rodenův plán vyjde. ()

VlastaP

Nebudu se pouštět do honosného detailního rozboru výkonu jednotlivých aktérů, ať už z řad herců (i když Rodena bych po tomhle možná i stáhnul, jak byl sexy a excelentní) nebo týmu za kamerou. Jednoduchá storka, jakých bylo v devadesátkách mraky by jednoho unudila až k partnerskému sexu. Jak je twl sakra možný, že v tomto případě ... v tomhle podání ... je to prostě něco, co - na české poměry - musíš vidět. Kam se hrabou twl Žižkové a Ptáčata. ... Začátek nic moc slibný, ale od minuty 5té ... moc bavilo. ()

MM1979

Bože, které prase mělo na starost kameru??? To natáčel mobilem, nebo si hrál na umělce? Tak zrnitý obraz byl naposled vidět v době VHS.... A teď k filmu - divněj konec, čekal jsem více! ()

ChersonDemon

Pozor, náznak spoileru. Zpracování na české poměry kvalitní, požadovanou atmosféru, klíčový to prvek žánru thriller, tu taky najdete. Velké plus je téma doznívání divokých devadesátek. Postrádám však vyšší pointu, proč měl film vůbec vzniknout a jestli něco důležitého, nového či něco již známého, ale neotřele zpracovaného, sděluje. Osobně se domnívám, že spíše nikoliv. 90 % filmu je vlastně hodně schématických až klišoidních včetně scény, kdy je moderátorka konfrontována s tím, kdo je jejím pravým otcem nebo starší vyhořelý policista a mladý s ideály. Na dlouhé zimní večery jako kvalitní česká jednohubka dobrý, o moc víc ale film nenabízí. Na druhou stranu rád sleduji Sedláčkovu tvorbu, jejíž určitá část (pro mě osobně) konfrontuje systém, nenabízí jednoznačné hrdiny a padouchy a vlastně ne vždy dojdeme nějaké úlevné katarzi dopadení těch "špatných" a vítězství těch "dobrých" (např. Rodina je základ státu). To může zanechat otázky, což mám vlastně rád. ()

kreyson13

Strašná nuda, logika těžce přitažená za vlasy. Na večer u televize ještě dobrý, jen mi tam chyběly reklamy, aby se něco dělo. Jedna hvězda za Drtikola v roli vyšetřováka těžce nad věcí. Jinak jenom mluvící hlavy, kterým navíc není dost často vůbec rozumět. ()

Tempter

Koukatelné, vypointované a netrvalo to věčnost. A byli tam docela "normální" lidi. A mělo to konec, jako fakt KONEC. Víc asi nelze v současnosti od Netflixu čekat, takže za mne dobrý! ()

nerw01110

Film se odehrává pouze na pár lokalitách. Což může na první pohled vypadat velice levně. Zatímco výprava není rozsáhlá, tak kde film rozhodně nešetří je na hercích. Příběh filmu odsýpá a určitě se u plátna nebude nudit. Karty jsou celkem rychle odkryty, ale postupně v rámci příběhu objevujete skutečnou myšlenku filmu tedy o nudu se rozhodně nejedná. Celý film doprovází jazzový podkres v NOIR stylu. Myslím, že film aspiruje na jeden z nelepšících českých filmů v tomto roce. ()