Ďalšie Jahniatko

• Česko Další jehňátko (viac)

Film Ďalšie jahniatko je temný hororový príbeh dievčaťa Selah, ktoré sa narodilo do alternatívne žijúcej náboženskej komunity známej ako „Stádo“. Toto čisto ženské „Stádo“, tvorené ženami a dievčatami v rozličnom veku, žije izolovane v poľnohospodárskej osade a je vedené jediným mužom. Svojho vodcu prezývajú „Pastierom“ a každá z dievčat je buď jeho milenkou, alebo dcérou. Násťročná Selah je absolútne oddaná stúpenkyňa sekty, paralelne voči tomu sa však spriatelí so Sarah, ženou, ktorá, pre svoju skepsu voči Pastierovmu učeniu, bola vylúčená z komunity. Prichádza deň, keď je Selah poctená možnosťou zúčastniť sa posvätného rituálu „rodenia jahniatok“. Tento zážitok ju navždy zmení. Okrem toho sa od tej doby ukazujú zvláštne vízie spochybňujúce, všetko, čo ju a jej sestry Pastier učí... (Film Europe)

blondboss

Nevidím tento snímok až tak katastrofálne, keď sa pozerám na hodnotenia. Je to taká slabšia light európska verzia Príbehu služobníčky, ktorá nemá ani tak silný odkaz, ani tak silný drive a charaktery, ale prinesie celkom dusné psycho, ktorým Szumowska priniesla divákovi celkom slušný filmový zážitok. Nie je to žiadne terno, ale pozrieť sa to dá. 60 % ()

Slepejsek

Někdo přede mnou to tu vtipně a výstižně nazval MENSTRUAČNÍ HOROR. Jenom bych doplnil, že kardinální otázkou tady je, co vlastně chtěli autoři filmem říci. Přiznávám, že v tom hodně tápu. Jasná je paralela s ovčím stádem. Jenže ani na ni není 100%ní spolehnutí... Jak ji vlastně uchopit? O dalších podivnostech děje nemluvě. Takže? Osvobození ženy? Od mužů? Od společnosti? Od přírody? Pfííí! ()

Glenn_Coco

Dala bych 4/5, ale musím trochu rýt proti místním agentům ČSFD, kteří s křikem utekli po prvním záběru na krev. Možná by mě těch 41% ani tolik nenaštvalo, kdybych v ten samý večer neshlédla Démon Zatracení (jo, musela jsem pro název do historie, protože jsem ho zapomněla tak dvacet minut po dokoukání), který má okolo 54%? Tohle není film na 41%. Vizuál je překrásný, barvy jsou perfektní. Herci pracují se vším, co mají, hudba je podmanivá a skladby byly zvolené perfektně. Cult filmů je hodně, i tak bych vyzdvihla, jak dokonale intimní The Other Lamb je. A ano, to znamená i menstruační krev, takže rychle popadněte štíty, ogaři, mobily do rukou a hodně tam ten bez-myšlenkový odpad, jak si můžou dovolit ukázat něco, co k dospívání patří? ()