DJ_bart

"Hello there." ________ Kéž by tenhle fan-servis fungoval na výbornou i po celou stopáž seriálu – a nebudu ani lhát že u závěrečnýho dialogu mezi Obi-wanem a Anakinem a u Leia's theme jsem uronil nejednu slzu (ačkoliv onen rematch je zas a opět neuvěřitelně zkratkovitý). Všechno je to však extrémně tlačený na sílu, narychlo a na jedno brdo, a dokonce ani na Duel of the Fates nedošlo. Je to hodně odfláklý a nedopečený polotovar, který promarnil svou šanci a jedinečnej potenciál být něčím víc než jen přímočarou slátaninou pro děti.... satisfakce poloviční, pointa nulová. ()

Šimpy

Tak poslední díl za mnou a spoilerů plné hodnocení přede mnou. Co se týká finální konfrontace Vader s Obi Wanem, tak to bylo samozřejmě absolutně luxusní, a stále se dokazuje, že i když má Vader high ground, stejně mu je to k ničemu. Obi Wan byl samozřejmě trochu over powered, ale co už. BItva skončila, jak se dalo předpokládat, i vykoupení Revy bylo očekávané. Rád bych napáli pět hvězd, ale jedna obraovská díra v logice mi to neumožňuje...Ben opouští planetu boje s Vaderem, někde v okolí musí vyčkávat Vaderův křižník (i proto, že jednomístné stíhačky nemají dlouhý dolet) ... a musejí vidět, jak Ben odlétá a nic s tím neudělají. :-D Závěr byl trochu natahován. Co se týká dvou největších překvapení, čili dvou cameí, tak že se objeví Qui Gon jsem čekal už na začátku dílu, nebo při Benově zasypání, ale moc jsem tomu nevěřil, protože Liam Neeson nikde nic nenaznačil...to se jim podařilo ututlat hravurně. No a císař byl celkem jistý. Tak 80 procent. Už jsem skoro čekal, že Reva pohřbí svůj lightsaber do písku Tattoinu...to už by jich tam byla za chvíli pěkná řádka. :-D Tak tedy "Hello there!" ()

warrenur

Prenasledovanie destroyer-om, asi nie je az take riziko, ked vas jeho kanonada moc trapit nemusi. :) Inak len dve akcne pasaze, ktorymi sa v deji prepina. Popravde mi nebola motivacia "tretej sestry" moc jasna. Zvlast po tom debakli, co sa jej dostal na konci predosleho dielu. Neskor uz len povinna jazda a ruzove zajtrajsky v duchu SW. Slabsi priemer. Nostalgicky potesil len Liam v zavere. ()

loki5

Zase se postavy náhodně teleportují. Zase to nedává moc smyslu. A když to celé vezmete je to vlastně totálně zbytečné a není to vlastně vůbec o ničem. Tenhle díl jsem ani nedokoukal. A tak nějak se SW končím. nemá to prostě už co nabídnout. Leda, že by se toho ujal někdo schopný. Jaký smysl má natáčet dramatické scény když mají všichni plotarmour a všichni jsou nesmrtelní. V nových SW už opravdu všichni. Propíchnou tě neva. Propíchnou tě podruhé v pohodě to se rozchodí (mimochodem za pár minut). Rozseknou tě napůl ? Ne v pohodě vezmu si aspirin. Zastřelí tě neva stačí radiátor místo pupku. Postava, které alespoň jednou nenatáhne brka a není oživena nemá ve SW co dělat. A že jsou tu některé, které přežili i dva výbuchy včetně hvězdy smrti. ()

MiniMinion

No, hodně věcí mě v této epizodě zarazilo, hlavně ze začátku, scénář ne vždy šlapal úplně bez zakopávání, kánon nezůstal neporušen, ale celkové pocity mám z finále pozitivní. Obi-Wan vs. Anakin/Vader je samozřejmě hlavní tahač této série, a po slabším duelu ve třetí části konečně přišel pořádný plnohodnotný souboj, a i když to nebyl ten slibovaný “rematch století”, bylo to dobré a fungovalo to pro mě na všech frontách - vizuálně (choreografie, záběry, střih, efekty, zkrátka všechno) i po emotivní stránce, Hayden a hlavně Ewan hráli výborně a i dialog zde zněl přirozeně a ne mimo charaktery. Ovšem i zbytek epizody byl většinou výborný. Reva zde nepůsobila navíc, Moses měla konečně co hrát, a hlavně epizoda zodpověděla hodně mých otázek ohledně celé série a celkově ji dobře uzavřela, i když zároveň zdánlivě otevřela vrátka pro potenciální 2. řadu, o které tedy upřímně nedokážu říct, jestli bych ji vůbec chtěl. Ale hlavně musím říct, že finálové momenty opravdu křičely “Star Wars”. Hudba, dialogy, celkový feeling… prostě Star Wars. A co víc chtít od Star Wars, než aby to bylo Star Wars, že? 8.5/10 ()

• Obi-Wanovy (Ewan McGregor) oranžové brýle ve finále epizody nejsou náhodně vybrány. Objevily se již dříve v marvelovských komiksech  „Star Wars“, zejména na obálce čísla 15, jednoho z několika příběhů „From the Journals of Obi-Wan Kenobi“. Jeho róba se přiblížila té, co nosil sir Alec Guinness ve filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977). (Veskoslav)
  • Obiwanův (Ewan McGregor) počáteční postoj se světelným mečem vychází z bojové stylu Formy III, známého též jako Soresu. Původně byl tento styl vyvinut kvůli rozšíření blasterových zbraní, časem se ale vyvinul a byl považován jako „konečný výraz“ neagresivní filozofie řádu Jedi. Dalšími rytíři Jedi, kteří tuto bojovou formu preferovali, byli například Luminara Unduli, Depa Billaba nebo Kanan Jarrus. (Veskoslav)