Western Stars

• Česko Western Stars (viac)

Hudobný dokument Western Stars je filmovou verziou rovnomenného najnovšieho albumu Brucea Springsteena, ktorý sa teší obrovskému medzinárodnému úspechu. Film ponúka fanúšikom z celého sveta jedinečnú príležitosť prijať pozvanie do hudobníkovej historickej katedrály, slávnej stodoly starej takmer sto rokov, a vychutnať si všetkých 13 úplne nových piesní, ktoré tu Bruce Springsteen predstavuje v sprievode svojej stálej kapely aj symfonického orchestra. Napriek tomu, že nás Springsteen vo svojom prvom štúdiovom albume po päťročnej pauze zavedie do úplne nových miest, vracia sa zároveň ku svojim koreňom. Dokument, ktorý sa dotýka tém ako sú láska, strata, osamelosť, rodina a neúprosné plynutie času, evokuje spomienky na americký západ a kombinuje archívny materiál a rozprávanie Brucea Springsteena s piesňami z jeho najnovšieho albumu. (TV Markíza)

M.i.k.e

Springsteen mi nikdy nevadil,ale zároveň patří mezi umělce,od kterých se mi ani zdaleka nelíbí všechno.O existenci alba a filmu Western Stars sem tak sice veděl,nicméně sem neměl potřebu si ho poslechnout/shlédnout.Až do chvíle kdy jsem na to náhodou narazil na HBO a zjistil sem,že ač to není zrovna žánr který bych vyhledával,moc hezky se to poslouchá a některé písničky jsou opravdu skvělé.Hlavně titulní Western stars.Pro mě osobně velké a příjemné překvapení...70% ()

D.Moore

Album je skvělé, tahle jeho filmová podoba je téměř skvělá. Měl jsem totiž trochu problém s Bruceovými propojovacími monology, které - ač určitě upřímné - se občas přece jenom zakymácely na hraně kýče. Ale výsledku to neuškodilo, slyšel i viděl jsem výbornou muziku v krásném prostředí a stoprocentní hudební legendu v akci._____P.S. Čekal bych, když už se film dostal do české distribuce, že bude mít titulky také u písní. Ale bohužel. ()

StanislachKo

Prečo toto nenapadlo nikomu pred tým? Spojiť vydanie nového albumu s komorným koncertom a filmovým dokumentom, v ktorom Ti sám majster okomentuje každú jednu pesničku. Ako k nej precitol. To všetko krásne nasvietené, farebné, spomalené. No proste také malé pohľadenie na duši. A ešte sa mi páčilo vidieť niekoľko desiatok člennú kapelu + celý orchester hrať v starej stodole. To na mňa malo až že wowefekt. "Do svojich dvadsiatich rokov som sa učil ako rozumieť umeniu hudby a myslel si, že to postačí. Až teraz som pochopil, že nič, čo sa môžeš naučiť nikdy nebude to, čo Ťa môže vykúpiť." ()

DwayneJohnson

Solidní představení, i když Bruce není a asi nikdy nebude mít top zpěvákem. Co mi trošku vadilo, bylo zapojení orchestru při některých písních, to mi přišlo až moc umělé a myslím si, že to ani nemá ve svém věku zapotřebí. Na druhou stranu poslechově v pořádku a možná si album někdy pořídím do svého MP3 přehrávače. No, a teď si jdu pustit Counting Crows, na nich teď naprosto bezostyšně ujíždím. A tenhle vcelku vydařený koncert na tom ale vůbec nic nezměnil. ()

Jara.Cimrman.jr

"V New Jersey jsem měl holku, co mi zlomila srdce, roztrhala ho na kousíčky, pošlapala ho a poslala mi ho na dobírku zabalené v papíru." Bruce jsem měl vždycky rád a proto nerad vidím a slyším, že už začal bilancovat svůj život. Navíc mi ty jeho promluvy nepřipadaly nijak zvlášť zajímavý. Takže to zachrání hudba? Za mě tak napůl. Naprosto parádně to totiž zní, má to skvělou atmosféru a vůbec se mě to nedotýká. Asi to odhalilo, že nemám dostatečně westernový srdce. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)