Od pólu k pólu

• Veľká Británia Pole to Pole
všetky plagáty

Další ze série cestopisných seriálů BBC v s Michaelem Palinem hlavní roli. Cesta začíná na Severním pólu a cílem je dosáhnout Jižního pólu s co nejmenším využitím letadla a přibližně se držet 30. poledníku východní délky. Palin tak cestuje skrz Skandinávii, bývalý Sovětský svaz, Turecko a Afriku. Cesta trvající 5 a půl měsíce je zobrazena v osmi dílech. (Kejhic)

Anethia

Zajímavý dokument se sympatickým a vtipným Michaelem Palinem. Během sledování jsem se několikrát od srdce zasmála, on se na to prostě hodí. ()

ScarPoul

Nie také napínavé ako Cesta okolo sveta, na druhú stranu sa tu dozvedáme viacej o Afrike, než by som sám čakal. Palin nadobúda vo svojich textoch istotu a je zábavné sledovať jeho cesty s jeho komentárom. Štáb BBC sa znova raz predviedol. Nič im neunikne. Ani zvieratá, ani panoramatické zábery ani usmievajúci sa Palin robiaci rozhovory s kdekým, aby sa dozvedel kdečo. Palinove cesty sa mi začínajú pomaly dostávať pod kožu. Ak sa 50-ník môže vybrať do sveta, prečo by som sa znova nevybral aj ja? A ako to už vyzerá, začínam plánovať svoju ďalšiu cestu. ()

Pavlisxx

Asi nejlepší kousek z dokumentárních cestopisů s Michalem Palinem. Odpadá drobná nezáživnost putování po moři z "Cesty kolem světa za 80 dní", ale stále zůstává poutavost "velkého celosvětového putování" i napětí, jak a zda vůbec se podaří cestu dokončit. Díky neodolatelnému humoru Micheala Palina seriál ani na chvilku nenudí a nezklouzně k suchému "zeměpisování". Divákovi je umožněno podívat se na místa, která běžný smrtelník nenavštíví. Především díly první (Severní pól, Arktida, Špicberky, Skandinávie) a poslední (Antarktida) jsou dokonalé. ()