Jonghahamyeon urineun

• Južná Kórea 좋아하면 울리는
Južná Kórea, (2019–2021), 12 h 12 min (Minutáž: 42–71 min)

Ve světě, kde vás aplikace upozorní, když je do vás někdo v blízkém okolí zamilovaný, prožívá Kim Jojo mladistvou lásku a přitom bojuje s nepřízní osudu. (Netflix)

bulinka

Pozrela som si obidve série po sebe. Niekto tu písal, že nevysvetlili, prečo si Kim Jo-jo (Kim So-Hyun) v appke Love Alarm dala štíť voči Hwang Sun-Oh (Song Kang). Vysvetlili. Preto, lebo nebola pripravená na vzťah. Mala ťažké detstvo a dospievanie z čoho nemala vyrovnané city k sebe samej. Pochybovala sama o sebe. Spoiler: Kto by ju mal rád, keď sa ju aj vlastní rodičia pokúsili zabiť a ani teta so sesternicou ju nemali rady. Kvôli rodičom sa topila v dlhoch. Okrem toho sa bála, že mu ublíži, respektíve on jej. A tak vzťah zo strachu radšej ukončila. Keďže bola len stredoškoláčka, nebola na vzťah pripravená. Nejak sa viem vžiť do všetkých jej strachov a pochybnosti. Niekedy byť s niekým koho má človek rád ťa natoľko vydesí, že ako jediné východisko vidíš, sa od toho človeka dištancovať. Celkovo seriál v pohode, Song Kang na zjedenie :D. Áno aj mňa štve, že ústredná dvojica neskončila spolu. Neskutočne im to ladilo a keď spolu boli malo to iskry. Song Kang bol môj favorit a konečne by sa zas usmieval. Bolo mi ho hrozne ľúto, lebo druhú sériu prežil v dosť depresívnom stave. Čakala som srdcervúci koniec práve s ním. Kim Jo-Jo však dostala možnosť sa riadiť sama sebou a nie nejakou aplikáciou. Vybrala si druhého slobodnou vôľou a rozumom, nie len citom. Toto ukončenie mi prišlo nejak reálnejšie, ale aj tak mi bolo z neho smutno. ()

Střelec17

Trochu se musím přiznat že ze začátku jsem musel soustředit, abych se v příběhu vyznal a ono se to postupem času ani moc nezlepší, protože párkrát je tady časový skok, kterého si všimnu až po nějaké době. Nicméně to je taková drobnost, když si vezmu seriál jako celek, působí trochu pomalejším tempem, ale to mi zase tak moc nevadilo, co bych pochválil na seriálu, je zajímavý příběh, který je doplňován aplikací Love Alarm, která se mi na začátku moc nezamlouvala, ale po čase jsem jsem to bral jako součást, protože alespoň tvůrci přišli s něčím novým. Teď ale musím začít s negativy, kterých bohužel není málo, jak jsem zmiňoval na začátku to je jen drobnost, ale taky se to počítá. Prvním mínusem jsou asi postavy, které nejsou tak výrazné jak bych si představoval, navíc tomu moc nepřidávají hlavní hrdinové, kteří mi v tom dělají ještě větší bordel. Je to škoda protože námět aplikace Love alarmu, by se dala krásně využít a mohl  to být celkem zajímavý seriál, ale tvůrci to podle mě nevyužili a místo toho jsme dostali takovou zvláštní zápletku, ze které jsme časově neustále skákali, ukazovali si minulost, která podle mě nebyla vůbec zajímavá a poslední co seriál zlomilo je konec, který snad nikdo nechápal. Hlavně to bylo tak zvláštně podané a podle mě nikdo nechápal rozhodnutí hlavní představitelky. Mě to naštěstí tak netrápilo, protože mě seriál až tak moc nechytl. Abych řešil nelogičnost, se kterou jsme se setkávali celkem často. Pozitiva: Zajímavý námět v podobě Love alarmu, který nevím jestli by jsem, chtěl aby ve skutečném světě existoval. Negativa: Kamarád hlavního hrdiny byl takový zvláštní. ()

Bury

Myšlenka seriálu je zajímavá. Aplikace v telefonu vám ukáže, zda-li je v okruhu deseti metrů někdo, komu se líbíte. Korejská produkce už vyslala na trh nejedno pěkné romantické drama a toto není výjimkou. Je to natočeno velmi dobře a soundtrack taky není k zahození. Hvězdičku dolů jsem dal proto, že nemám rád milostné trojúhelníky, ale tak... Slečny si rozhodně přijdou na své. ()

gegina31

Tomuhle říkám vražda romantického seriálu.  WTF? Přiznám se, byla jsem to schopná sledovat do 2 dílu druhé serie....pak už se to nedalo.  Ještě k tomu když mám takovou úchylku se podívat na konec posledního dílu, abych se ujistila,  že skončí s tím s kým by měla...a ejhle,  ono to tak neskončí. Tak se snažím teda koukat chvíli po tom, co už ho poslala k šípku a zjistím,  že vlastně ani žádný racionalní důvod neměla,  že je prostě jen kráva.  A tak si říkám, že třeba on je nějakej vadnej,  ale ne....on je naprosto normální,  sympatický pohledný kluk který ji dává dokola a dokola najevo,  že o ní opravdu stojí a ona ho dokola a dokola posílá do hajzlu. Škoda mluvit....musela jsem přestat a pustit si něco lepšího s mým milovaným Song Kangem. ()

eileen9

Dávám seriálu 5*, protože děsnou 2. sérii jsem se rozhodla ignorovat. Takhle velké zklamání jsem opravdu nečekala. SPOILER: Nechápu, jak mohla hlavní hrdinka skončit s postavou, která mi tam celý seriál připadala tak trochu navíc. Jeho věčné dolejzání bylo neskutečně otravné. Chemie naprosto žádná. Přitom mezi druhou dvojicí to tak krásně jiskřilo při každé společné scéně. Pro mě je to tedy jedno obří WTF??? ()