Matka příroda nepřestane nikdy udivovat svými zázraky. Jako stvořitelka všeho může okouzlit nesmírnou krásou i způsobit neuvěřitelné utrpení, pokud je narušena její přirozená rovnováha. Hluboko v lesích se stalo nemyslitelné. Nedbalé využití umělých hnojiv zmrzačilo kdysi pokojnou divočinu. Tisíce malinkatých klíšťat byly zmutovány na žravé zabijáky velikosti mužské pěsti. Celá armáda krvelačného hmyzu je nyní na pochodu. Zachutnala jim krev a lidské maso. Vyhledávají živé oběti, které se stávají líhní pro jejich embrya, živící se v první fázi vývoje lidskou tkání. Husí kůži nahání, představíme-li si, co čeká na partu mladých lidí z města. Jejich prázdniny se změní v krutý boj o přežití, když jsou dostiženi strašlivým organismem, který se stále rozrůstá...rozrůstá...a rozrůstá... (Bonton Home Video)

Eraserhead

Vidět toto v době vzniku, dnes bych na to vzpomínal jako na jeden z oblíbených hororů svého dětství :-) Nicméně i dnes (o tisíce filmů později) mě toto béčko slušně pobavilo. ()

waits

Ideální film před víkendovým výletem do přírody, obzyvlášt do nějakého toho lesíka s bujnou vegetací a vysokou trávou. Filmy s útočícími zvířaty (velrybami, vlky, brouky, žížalami atd.) jsou většinou k smíchu a ani tenhle kousek, málo platné, strach nevzbuzuje. Za to ovšem vyvolává nepříjemné pocity a jisté znechucení, protože je, co si budeme povídat, krapítek odpudivý. Příjemně civilní skupinka, jejíž jádro je složené pečlivěji než bývá v podpůměrných béčkách (Alfonso Robiero, jinak také nahrávač Wila Smithe z Freshprince, mladý, dnes již etablovaný Seth Green, viz např. Austin Powers nebo Peter Scolari) se ocitne v lese, kde se kromě steroidy nadupanými klístaty pohybuje taky ujetá dvojka zloduchů a chlapík, co dozoruje tajnou pěstárnu mariujany. Slušne poskládané béčko, kde se nikdo nechová jako vyložené jelito a kde se klíštata likvidují správně ohněm, je poněkud degradováno legračními trechnickými nedostatky (u klíštat lezoucího po hlavě vidíme provázek, u scény, kdy doktorka pitvá psa zahlédneme v záběru kývyaící se mikrofon zvukaře) a očekávaným koncem s přehnaným přerostlým hmyzím exemplářem. ()

Warhorr

Jo tak tohle byl asi můj první horor co jsem kdy viděl, ještě potají samozřejmě na VHS. Pokud byste rádi nějaký gore s hmyzem tak určo doporučuji. A scéna, kdy se z týpkova těla vyklube asi metrový klíšťák je fakt supr. Neurazí ani po letech. ()

dawe787

Pěkný humorný horůrek se starými poctivými triky. Samozřejmě to není Vetřelec, ale když to srovnám s tím, co občas vidím dnes, tak to strčí spoustu nudných hororových novinek do kapsy. Film si užijí hlavně odpůrci hmyzu. ()

Rathalos

Nenapadny horor z devatdesiatych rokov,ktory sa mi pacil,necakal som,ze to bude na takej urovni,musim pochvalit hlavne samotne klieste,vyzerali realne,odporne a nechutne na pohlad,fakt super,trikova stranka,ale aj herecka taktiez bez problemov,skoda len trosku pomalsieho rozjazdu,ale nevadi,bavil som sa...:-) ()

MickeyStuma

Zábavný ekohoror bez bázně a hany zabývající se tentokrát obyčejnými klíšťaty za použití klasické dobře známé šablony. Základem všech trablů je tedy opět chemie, v tomto případě nějaký herbální steroid, který jako postřik používají farmáři na urychlení růstu marihuany. A co čert nechtěl, zasažena byla i klíšťata, čímž se změnila jejich velikost a začali se dít věci. Děj je předvídatelný až hanba, neboť od podobných snímků s pavouky či mravenci se v podstatě ničím neodlišuje, ale filmový zážitek přinést ještě pořád umí. Vzrostlá klíšťata jsou v rámci vizuálních efektů vyobrazena dobře. Ne nadarmo se říká, že svým chováním připomínají potvoru ze snímku 'Vetřelec' (1979). Ale to jen tak pro porovnání. Takže svým způsobem nic nového pod sluncem. V námětu se jen změnilo zvíře, v tomto případě druh hmyzu, a jede se po starých kolejích. Avšak se stále jedná o zábavný hororový film, který se zase až tak moc vážně nebere. ()

Utero

Výborné devadesátkové guilty pleasure plné parádních praktických efektů, dementního chování postav a skvělé atmosféry. Bavil jsem se náramně. ()

helraiser

Naprosto super monsters béčko o zmutovaných klíšťatech, na který se opravdu moc pěkně kouká. Od tohoto filmu dostanete vše, co od tohoto typu filmu čekáte a megakliště na konci je opravdu bomba. Pobavilo a pro milovníky monsters filmů doporučuju. ()

Allan odpad!

Už jen po přečtení prvních řádků, popisujících dějovou zápletku filmu, musí být jasné, že zavilí Bergmanovci či Truffautovci se tomuhle kousku vyhnou velkým obloukem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, každý žánr má své publikum. Problém této slátaniny je však v tom, že i skalní fanoušek „zvířecích hororů“ ztěží vydrží až do závěrečných titulků. Film je klasická vykrádačka, tu teenagerovských slasherů, tu mutujících zrůdiček (teď nemám na mysli americkou mládež!), tu trochu rádoby černého humoru. Výsledek stojí pochopitelně za ... nemnoho. Obvykle se snažím najít alespoň nějaký světlý moment či zajímavou scénu, ale kde nic není... no vždyť to znáte. ()

Likan7

Carlton je tu za frajera. To je asi to nejzajímavější, co tahle blbůstka má. Je zbytečný mluvit o tricích nebo hercích, protože to je "překvapivě" hrozný, ale bohužel Klíšťata nejsou ani zábavný film, jak by mohl být. Vyvražďovačka se taky nekoná a tak je nejzajímavější opravdu jen ten Carlton. ()

Knor

Jojo, tak přesně tohle mám rád. Oddechový béčko s krvežíznivými příšerkami. V tomto případě jde o přerostlý klíšťata, kterým se jako první připlete do cesty banda děcek z chajdy uprostřed lesů. Nenáročný, krásný prostředí, krve tak akorát a musí se především pochválit tým co dělal efekty. Ta klíšťata vypadají super a jsou pěkně nechutný. Chtěl jsem dát průměrný hodnocení, ale za to megaklíště na konci, co se zrodí z mrtvoly černocha a rozškube ho na sračky musím přitlačit. Není to pro každýho, běžnej divák to asi po půl hodině vypne, ale pro nás ujetý úchyly je to parádička :-D ()

Shanen29

Natural horor s úsměvnýma broučkama cucající thc a milující steroidy.Nevím co bude dál,ale opět nepovedené dílko z prostředí hmyzu. ()

djbarrel

Jeden z filmů mého mládí, který ve mě dokázal zanechat stopy, ale po nedávníém opětovném shlédnutí po těch stopách moc nezůstalo, celkově je to dost brakové, děj strašný a herci jakbysmet. Trapný pěstitelé marihuany v čele se "SIREM" to je dost i na film tohohle ražení. Jediný co film zachraňuje jsou ony klíšťata, ty jsou fakt dobře udělaný a je s nima i zábava, sice nechápu proč se zavrtávali do těla, ale to je detail. 45 % ()