Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Hanes88 k tomuto seriálu (66)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Tato série v podání Davida Sucheta byla naprosto famózní. On se prostě pro tuto roli narodil. Navíc když jsem se dočetl, jak on sám roli studoval a trénoval, kolik času tomu věnoval, byl jsem úplně v šoku. V šoku spíše ale z toho, že se někdo tak může vnořit do role. Ale je to jenom dobře, protože ve většině dílů byl naprosto skvělý. ()

Dobrodružstvo kuchárky z Claphamu (1989) (S01E01)

Zpracování vskutku geniální. A děj byl taky dost dobrý. Aby se pouze z postrádání jedné kuchařky vyřešil nakonec případ vraždy? Ano pokud na to vyšetření zmizení najmete Hercula Poirota :-). Opravdu povedené. Jeden z mých oblíbených dílů. ()

Detektív Poirot: Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Bylo to docela fajn a navíc ta věta Jappa: "Takže ne vražda maskovaná za sebevraždu, ale sebevražda maskovaná za vraždu" :-). 75% ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Johnnyho Waverlyho (1989) (S01E03)

Trošku netradiční "Poirot", ale konec byl zase skvělý. Nemůžu říct, že to patří mezi mé nejoblíbenější díly, ale i tak dobrá zápletka spolu s výkonem Sucheta je záruka kvality. ()

Dvadsaťštyri drozdov (1989) (S01E04)

Zase opět pěkná podívaná. Tentokrát se pokusil vrah hezky zamaskovat, ale na Poirota nemá :-). 75%. ()

Byt na treťom poschodí (1989) (S01E05)

Jeden z těch lepších krátkých dílů. Vrah to měl důmyslně naplánováno, ale neměl vraždit ve stejném domě, ve kterém žije Hercule Poirot :-). ()

Rodský trojuholník (1989) (S01E06)

No docela nic moc, ikdyž člověk, který má rád Poirota dokouká až dokonce. Ale když to srovnám s ostatními díly, musím dát maximálně 3*. ()

Problém na mori (1989) (S01E07)

Tak toto završení příběhu se mi hodně líbilo. Každopádně celkově to nemělo na ty nejlepší "Poirotovské" díly. 80% ()

Neuveriteľná krádež (1989) (S01E08)

Určitě zajímavé vyvrcholení, ale celkově to byl jeden z těch trochu slabších dílů. 55% ()

Krížový kráľ (1989) (S01E09)

Tohle patří k dílům, kdy ho k vyřešení případu přivede jen drobnost. V tomto případě to byl křížový král, který při partičce chyběl. 75%. ()

Detektív Poirot: Sen (1989) (S01E10)

Tento díl patří k těm nejlepším. Rád se znovu na něj podívám kdykoli budu mít možnost. ()

Detektív Poirot: Dom na myse (1990) (S02E01)

Tento díl určitě patří k těm nejlepším. Nakonec jak je Poirot všechny dostane je fakt parádní. Suchet se v této roli zase vyznamenal. ()

Detektív Poirot: Dáma so závojom (1990) (S02E02)

Taktéž velice dobrý díl. Zprvu se zdá, že to bude nudné, ale nakonec se to vyvrbilo úplně jinak. Povedené = 75%. ()

Stratená baňa (1990) (S02E03)

Určitě taky jeden z povedených dílů a navíc ze zvláštního prostředí. Bylo to trochu netradiční, ale i přesto dávám 4*. ()

Cornwolská záhada (1990) (S02E04)

Hodně skvělý závěr zlepšil tak docela průměrný díl. Díky němu se mi to i hodně líbilo. 75%. ()

Zmiznutie pána Davenheima (1990) (S02E05)

Opět dokonalý díl opepřený o tu jeho sázku s Jeppem :-). Rozhodně velká spokojenost. 95% ()

Dvojitý hriech (1990) (S02E06)

Hodně dobrý závěr!! Tento díl mám velice rád, ačkoli určitě nepatří k těm Poirotovským nejlepším. Měly to dobře sehrané, ale naštěstí Poirot se ještě do důchodu nechystá :-). ()

Dobrodružstvo lacného bytu (1990) (S02E07)

Spíše jeden ze slabších dílů. Méně jak 3* dávat nebudu kvůli skvělého Sucheta, ale i ten to tentokrát nemohl celé zachránit sám. ()

Detektív Poirot: Únos premiéra (1990) (S02E08)

Bál jsem se hodně, protože nejlepší Poirotovky jsou většinou o vraždách, a tohle byl "jen" únos. Jenomže nakonec se to pěkně vyvrbilo a skvělé vyšetřovací metody Poirota :-). To jak se tvářili Japp s tím ministrem bylo opravdu úsměvné :-). ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Hviezdy západu (1990) (S02E09)

Zpracování výborné, děj sice trošku slabší, ale docela mě pobavilo nadšení Poirota z belgické herečky :-). Nakonec hodně zajímavé, takže 70%. ()