Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (66)

Zrkadlo mŕtveho muža (1993) (S05E07)

Skoro mi to připadalo jako Truhla mrtvého muže. Ale ne vážně. Tohle je dle mého jeden z nejlepších filmů z tímhle pitavalem z britských ostrovů. ()

Krádež šperkov v hoteli Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Opět další filmeček na téma ztráta drahého šperku, do které se však nevloží inspektor Kluzó, ale Hercule Poirot a to by nebylo aby to nedopadlo. ()

Detektív Poirot: Vianoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Jestli si někdo myslí, že Hercule Poirot stráví Vánoce zdrobením stromečku, pečením vánočního cukroví a balením dárků, tak to je hodně na omylu. Především si nadělí vraždu, kterou pak může řešit. ()

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

Až trochu případ vraždy z nějaké pražské Žižkovské díry. Ale Hercele Poirot, ten by vyřešil zločin i na střeše mrakodrapu. ()

Detektív Poirot: Vražda na golfovom ihrisku (1996) (S06E03)

Už tehdy se hrál golf a už tehdy to byl sport hlavně pro horních deset tisíc. Takže se opět Hercule Poirot vydává vyšetřovat mezi milionáři. ()

Detektív Poirot: Nemý svedok (1996) (S06E04)

Někdy mi přijde, že Hercule Poirot byl génius takového kalibru, že by mu záviděly všechny dnešní kriminálky Miami a já nevím kdo ještě. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Ještě, že se tentokrát Hercule Poirot nepustil do řešení záhady kolem vraždy Dana Ackroyda, mého oblíbence, ale jen nějakého buržousta. :) ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Hercule Poirot se dal na luštění záhady smrti šlechtice. Že by ho oddělala manželka? To by bylo moc jednoduché. ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

Hercule Poirot se pustí do řešení vraždy dámy, která se stala obětí vraha na pláží. Udušení se ale Poirot nezalekne a vraždu vyřeší. ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Hercule Poirot se vydal na cestu a zastavil se u Sadáma doma, aby v jeho zemi vyšetřil vraždu. A to už je něco, když v té době zavraždili britského občana. ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

Já malá čínská prasátka miluji. Na stará kolena si snad jednou nějaké pořídím. Ale nebude mi u toho zrovna muset sekundovat Hercule Poirot. ()

Detektív Poirot: Tmavý Cyprus (2003) (S09E02)

Průměrná podívaná na Hercule Poirota, který si poradí v každé situaci a nejinak tomu je i v Temné cypřiši. ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Po Iráku se Hercule Poirot přesunul do severní Afriky, konkrétně do Egypta, ale pyramidy si tam rozhodně prohlížet nebude. ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Hercule Poirot si pořídil a jede na svou novou daču. K tomu ještě vyřeší případ mileneckého mnohoúhelníku. ()

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (2005) (S10E01)

Ve skutečnosti velmi průměrný díl, který se zaměřuje na "vlakové prostředí", které se opět ukázalo jako správná volba, jestliže chceme diváka/čtenáře maximálně napínat. ()

Karty sú na stole (2005) (S10E02)

Máme čtyři podezřelé, ale nemáme řešení. Řešení je, zavolejme jednoho brýlatého experta na vše. Řeč je o Hercule Poiroti a on už nám vraha najde. ()

Detektív Poirot: Po pohrebe (2006) (S10E03)

O vraždě bratra, o vraždě, ze které jsou podezřelí všichni z rodiny. Hercule Poirot jim ale opět šlápne na kuří oko. ()

Unesené prúdom (2006) (S10E04)

Další z klasických zápletek vdova, co všechno podědila a podivná smrt původního "majitele" zlaťáčků. To vyřeší jen HP a nemyslim Hewlett Pacard. ()

Smrť pani McGintyovej (2008) (S11E01)

Hercule Poirot tentokrátt zachrání jednoho nešťastníka od oprátky. A jak jinak než stylově. ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Dívčí škola se stane místem zájmu Hercule Poirota, který se zajímá o to, co se na ní děje. A rozhodně se nenudí. ()