Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Dvadsaťštyri drozdov (S01E04)

(epizóda)
  • Česko Dvacet čtyři černých kosů (viac)

V jednej londýnskej reštaurácii, ktorú Poirot tak rád navštevuje, si tento geniálny detektív všimne čosi nezvyčajné. Jeden zo stálych zákazníkov dramaticky zmenil spôsob svojho stravovania. Medzitým starý Anthony Gascoigne leží na smrteľnej posteli v Brightone a jeho odcudzený brat končí rovnako. Tragická nehoda alebo vražda? Poirot vidí súvislosti tam, kde iní nie. A už teraz vie, že odpoveď na záhadu sa skrýva v černicovom koláči... (oficiálny text distribútora)

PhillM.

I nudné žvanění jakési nevzhledné servírky dokáže druhý nejgeniálnější detektiv na světě, Hercule Poirot, přetavit v případ hodný pozornosti. Jo jo, dokud v seriálu byl Hastings, Japp a slečna Lemonová, bylo to prostě skvělé. ()

Dubron

Na Poirota dost slabý díl. Suchet zde nějak ztratil šarm, atmosféra je vyčpělá, z velkého detektiva je jen stín. Je zde kritický nedostatek postav, takže si správný závěr učiníte během momentu. ()

Lupes

"Inu, mon ami, už nám nezbývá příliš podezřelých, že?" V tomto díle mi přišla maskovací šaráda příliš (a z hlediska provedení zločinu vlastně naprosto zbytečná). Pokud je to věrně dle autorčiny předlohy, číst to rozhodně nechci. ()

xxlch

allegria

Tentokrát poprvé a snad naposledy dávám tak nízké hodnocení těchto příběhů s Poirotem, ani přesně nevím, proč se mi tenhle díl nelíbil tak moc jako ty ostatní. Spoiler: taky jsem nějak nepochopila název - proč 24 černých kosů (jsou ještě jinak zbarvení kosi?) a už vůbec nechápu přirovnání "koláče" s těmito zapečenými ptáky k ostružinovému koláči. A další otázka - že by ostružinový koláč zabarvil zuby? O tom silně pochybuji, nepletou si to s borůvkami? Ale jsou to prkotiny a Poirot a jeho spoluhráči byli brilantní jako vždy :-) ()

gizi

Příběh, tedy zápletka a její řešení, dost slabý. Naštěstí tam nechybí humor, kpt. Hasting a ins. Jepp. 70% a 3*, 29.1:2015 (poslední díl ze série, který jsem ještě neviděl). ()

Adah

Sice je od začátku jasné, kdo starého Gascoigna zabil, ale umělecké prostředí a výjimečná dávka poirotovských vtípků (králík po lutyšsku, kecy na pohřbu, kriket, ...) řadí tuto epizodu mezi mé nejoblíbenější. ()

zamboni

Toto je králík na lutyšský způsob. No určitě bude lepší než na Hastingsův způsob. Velice vtipné Hastingsi, ale až dospějete, tak pochopíte, že jídlo není zrovna nejlepší téma na žertování. ()

vecnaAmbra

Myslím že ani neprekáža, že pointa bola viac menej predvídateľná, inokedy zas Agáta všetko prehnane zamotáva a nejaké to objasnenie bolo aj tak potrebné. Síce myslím si, že Poirotove konštatovania či dedukcie typu- z ostružín by mal zafarbené zuby- sú teda dosť deravé, teda možno pokiaľ sa niekto nesnaží stopy farebného ovocia pestovať na zuboch čo najdlhšie. Ale napokon máme taký pohodový diel ideálne na jesenný podvečer a úplne ideálne s nejakou dobrotou po ruke, ak už nie rovno so špecialitou, na ktorú som počas sledovania dostala chuť. ()