Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

2rady

Raimi sa s divákom hraje, je nápaditý, občas vtipný a poriadne nechutný (znásilnenie bolo už aj na mňa dosť). Je až neuveriteľné ako z tak jednoduchého "príbehu" dokázali vyždímať takú kultovku. Prvý akt nesmierne atmosferický, mrazivý. Druhý už prekypuje nechutnou promenádou vnútorností a zvrhlostí, ktoré sú však natočené hravo a s citom (ak je to vôbec možné). ()

klaranapoli

Nooo tak už jsem viděla lepší horory teda. Na to jakej to má ohlas mě docela zklamal. Já jsem teda jako děsná posrávačka, ale tohle mě opravdu tak nedostalo. Kdo vymyslel že bude pršet krev?? Co je to za kravinu??Že ona si urve sama ruku, když jí na ní spadlo auto?? PANEBOŽE. Jako nějaký scény fakt neměli chybu kdy jsem měla nahnáno, ale ten konec už byl opravdu malinko přehnanej. ()

Robbie

Kiežby Sam Raimi točil len horory a len takto. Čo sa réžie a kamery týka, je to vážne zaujímavé aj po tolkých rokoch. Zopár fajnovo sfilmovaných morbídnych a štýlových nápadov z Raimiho spravilo kultového režiséra a z Evil Dead kultový horor. Škoda že o scenári sa nedá povedať to isté. Príbeh by bol sám o sebe fajn aj ked tiež žiadne dielo génia, ale konanie postáv bolo riadne odveci tak ako aj ich reakcie na hrôzy, ktorých boli svedkami. V kombinácii s nie úplne dokonalými maskami (posadnutý mal niekedy zhnitú a bledú len tvár ale krk a zvyšok tela už mal farbu zdravého človeka - asi sa muselo šetriť na make-upe) a efektami, na ktorých bolo na konci cítiť béčkovosť až moc na mňa celý film nepôsobil až tak strašidelne ani kultovo, ale skôr hrozne umelo. A v nekonečných scénach kde niekto chodí po dome a chystá sa objaviť niečo hrozivé som sa príšerne nudil, gradácia tam dosť chýbala. Čiže pre mňa nič viac než celkom dobrý béčkový horor. Už sa ale teším keď zhliadnem remake, dávam do toho celkom slušné nádeje :-) ()

Filatov

Totální masakr na chatě plus brutalita, jakou jsem do téhle doby u hororu z týhle doby neviděl. Nechutnosti a hektolitry krve a všeho dalšího tělního hnusu nám tu Raimi servíruje jak na běžícím páse a ono to nekončí a nekončí. Aspoň víme, jak dlouhá může být noc na chatě, když jde o holý život a zlo je všudypřítomné. Bát se asi nebudete, ale jinak výborná podívaná a ty masky! Jedinou drobnou vadou na filmu je to, že ke konci už ty efekty vypadají opravdu prkenně, ale jinak paráda. ()

slavushik

Dosť sa začínam obávať o svoje psychické zdravie. Po prvé preto, že som si to vôbec pustila, ale to by sa dalo ešte zniesť. Po druhé však preto, že som to vôbec dopozerala, keďže toto je ďalšia vec, ktorej sa obávam, ale mala som pocit, že sa seriózne povraciam, ale nebudem vás zaťažovať svojom zdravotným stavom, aj keď to bolo zrejme preto, že to bolo tak neskutočne nechutné a odporné, len sa mi to nikdy predtým nestávalo. V neposlednom rade sa však pýtam, či som sa fakticky nezbláznila, keď sa pozerám na počet vašich hviezdičiek a percentuálne hodnotenie. To sa naozaj začínam obávať, že som sa seriózne zbláznila, lebo si to inak vysvetliť neviem. Prvá polhodinka mi prišla ešte aspoň celkom vtipná. Myšlienka, že ma znásilní les bola dosť originálna, ešte sa nato celkom dalo pozerať. Posledné minúty boli na nevydržanie a nevypla som to len zo zásady, že každý film dopozerám dokonca, aj keď tých posledných pár minút som sa nato fakt radšej nepozerala, lebo by som hodila tyčku na svoj notebook a on by si určite nezaslúžil, aby to schytal len preto, že niekto niečo také natočil a jeho majiteľku napadlo si to pozrieť a pre obrovskú tvrdohlavosť aj "dopozerať". "Myslím, že by sme mali odísť"! Ale nie, vážne? Ja som myslela, že tu ostaneme, lebo na nás útočia démoni lesa, ktorí posadli našich kamarátov. "Mali by sme ju pochovať. Ale veď je to naša kamarátka". Tak áno, preto, že je to vaša kamarátka, tak ju nepochovajte a teda čo ste chceli vlastne pochovať? Časti jej tela, ktoré z nej ostali a to čo sa z nej valilo. To akože toho sme sa mali zľaknúť? Litrov krvi, bielej tekutiny, ktorá vyzerala ako mlieko a niečoho odporné zeleného a žltého, čo sa podobalo na zemiakovú kašu, čim ďakujem sama sebe, že sme ju dnes nemali na obed a práve preto si ju ani najbližšie nedám. Úprimne neviem, čo núti ľudí, dať tomu tak vysoké hodnotenie a ospevovať pána režiséra, ale nech sa na mňa nikto nehnevá, ale okrem pár vtipných častí, z ktorých som si len ja utvorila vtipné momenty, tam nič nebolo. Bolo to odporné, hnusné a zvrátene a pozerala som to sama v izbe a po tme a neviem čoho som sa akože mala báť. Nech mi to odpustí pán režisér, aj všetci užívatelia, ktorých som sa práve dotkla, ale je to môj názor. ()

Drussus

Tenhle film jsem viděl poprvé asi tak v patnácti letech na internátu na přehrávači Avex jako nekvalitní nahrávku, Koukalo se na to celé patro pubescentů jako jsem byl já, místo abychom se koukali na povolený sovětský válečný film „Jdi a dívej se". Jelikož jsme ještě nebyli tak zblblí a přesycení americkou produkcí podobných filmů, všichni jsme se báli a lekali navzájem ještě mnoho dní po produkci tohoto filmu. A rád se na to kouknu i teď když je mi už 40 let. Krásně zpracované, nízkorozpočtové hororové béčko se stejně dobrým pokračování v podobě dvou dílů. Doporučuju. ()

Giordi

Na svou dobu a přidělený rozpočet velmi povedený hororový film. Akorát možná trochu krátký, mohlo toho být trochu víc. ()

Hypnocrocus

Musím říct že jsem vděčný za ty na svou dobu dobré triky. To proto, že kdyby si tehdy Raimi mohl dovolit to co v dnešní době tak s prominutím s**u cihly. A asi bych už nikdy nejel na chatu... Každopádně to bylo děsivé, některé věci lezly docela na mozek, jako třeba ten všudypřítomný smích Ashovy zesnulé a celkově to mělo tíživou atmosféru. Dle mého horor jak má být. ()

jan.moravec.

Dvě hvězdy díky tomu, že jsem se dost nasmál praktickým efektům a ocenil kameru která mi přinejmenším přišla nepříjemná a jediná pro mě navazovala hororovou atmosféru. Otřesní herci a dávno překonané lekačky...nic pro mě. Ale pořád lepší než remake z roku 2013. Ten je děs a hrůza...z filmového hlediska samozřejmě. ()

baron156

Sledovat tenhle film někde v rodinné chatce v noci a záchod by byl daleko? Čest všem odvážlivcům. S tak malým rozpočtem natočit někde v lese takový film? Na tu dobu velmi drsný horor. ()

JJaannee

První horor,který jsem kdy viděla..bylo mi asi 14..měla jsem z toho noční můry ještě léta potom..klasika, na kterou se nezapomíná..v té době efekty za jedna..dneska už jsou horory na úplně jiné stupnici..jiná doba, jiné horory.. ()

CheeseFigure

Skupinka ľudí na čele s Bruceom Campbellom vyráža na opustenú chatu, kde sa stane niečo zlé (ako to už tak klasicky býva) a nasleduje hodina krvavej akcie, ktorá ma ale rýchlo omrzela. Ono je super pozerať, jak zombie dievča útočí na svojho chlapca a do toho všade strieka krv a časti tiel sa oddeľujú, ale pozerať na to hodinu? Neviem, čo som čakal. Ale asi niečo viac, keďže je tento film označovaný ako ,,kultovka". Sklamaný som. ()

kotrlak

Tenhle flick jsem poprvé viděl s partou u kámoše na videu v začátcích VHS éry, ale nic si z toho nepamatuju, páč byla kopie klasicky rozmazaná, dialogy namluvil fádně ňákej vohnout a byli jsme ožralí. Tak jsem se na ten hororovej poklad kouk konečně znovu. No je to pěkná píčovina, ale některejm tady nostalgická vzpomínka trhá srdce, tak proti gustu žádnej dišputát...uznávám že některý dialogy jsou funny, např. když ta proměněná stvůra řádí pod poklopem a ten její boyfriend ji ubezpečuje že všechno bude v pohodě...to jsem si málem ustřík smíchy... ()

Bragi66

Mladí chataři probudí staré nízkorozpočtové zlo mladého režiséra. Sledovat film až do konce vyžaduje buď nadšení pro režiséra Sama Raimiho, nebo požití podpůrných, zpravidla zdraví škodlivých, látek. ()

DFA

Slušný horor s dobrou atmosférou. Masky vzhľadom na rok výroby tiež fajn. V niektorých scénách ale robili postavy nepochopiteľné rozhodnutia. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)