Je vrahem krásné úřednice ze záložny její milenec a zároveň šéf nebo někdo z rozverné party trampů, se kterou se dívka setkala? Arazím a jeho pátračka to tentokrát nebudou mít vůbec lehké. I když je Arazím milující manžel i otec, přece jen se rád vymluví na služební neodkladné záležitosti a vyhne se tak brilantně rodinné výpravě do Luhačovic. Už se těší, jak si bude užívat slaměného vdovství, když je celé město vzrušeno brutální vraždou pohledné mladé ženy. Zapeklitý případ tohoto mordu se zkomplikuje ještě víc, když pátračka zjistí, že zavražděná byla pokladní v záložně a udržovala milostný poměr s tamním ředitelem. Jako podezřelí jsou navíc ve hře také mladíci z jedné trampské osady, protože četníci určili jako vraždený nástroj trampskou sekyrku. Arazímova "slaměná" idylka je narušena definitivně tím, že jedna z nejdůležitějších stop ve vyšetřování vede právě do Luhačovic. (Česká televize)

otík

Poměrně dlouhou dobu díl o ničem, až po půlce filmu se stane vražda, kterou bez velkých obtíží četníci vypátrají. Zaujme aspoň slušná akční honička a určitě pro znalce lázní i to, že se díl natáčel v Luhačovicích a luhačovjáci mnohá místa určitě poznají. Já druhý den nato navštívil filmovou restauraci, která v dnešní slouží jako prodejna oblečení a aspoň částečně jako kavárna. PS: velká část děje se odehrává ve Slunečních lázních, které ale ve skutečnosti jsou již přes 20 let zavřené a neslouží veřejnosti ani v nejmenším. ()

ArthasKarfa

Tady nás mají autoři opravdu za blázny, několik na sobě zcela nenavázaných postav, osudů a příběhů se během několika minut sejde v lázních nebo těsně u nich.....tak neohrabaně a nelogicky, že zůstává rozum stát. Postavy nudné, nesympatické, uřvané. Klondajk? To bych radši trávil víkend na hřbitově....parta, která se od první chvíle hádá. Se jen divím, že v lázních nebyl Kotrba a Menšíková, když tam namontovali i Karličku a Kachničku. No a etuda s šógunem a stříháním rozkroku? Kam zmizela poetika lázeňského dílu z první řady? NA víkendové osadě je opravdu pohoda.....jediné milé slovo si tam ty lidi neřeknou. ()

salahadin

Velmi nesympatická telenovela, s šaškujícím šogunem a nadrženými paničkami. Když už chcete tuhle nudu vypnout, tak na konci se (konečně) stane zločin. Ten je však záhy vyřešen. Poměrně příznačné pro třetí řadu ČH je fakt, že ten zločin je na konci a je zařazen jaksi taksi z povinnosti, jinak je díl plný absolutně nezajímavých a po výtce nesympatických postav, hraničících s karikaturami. A tím nejakčnějším momentem má asi být holení rozkroku ve spánku...takhle dopadl můj oblíbený seriál?? ()

Brtniik

Zahlédl jsem několik minut tohoto dílu a nemohu pořád netvrdit, že je to pekelný úlet. Meziváleční trempové (až na výjimky) byli chudí, tudíž nosili to, co dům dal (ostatně stejně jako dělníci na stavbách i ve fabrikách), ale rozhodně nenosili KAPSÁČE, už jenom proto, že tehdy holt neexistovaly! Vrcholem bylo, kdy si na „flek“ přinesli prkénko na krájení. Tehdy bylo tak málo, co do huby, že by bylo škoda špinit (natož s sebou nosit) prkénko. Navíc, nedovedu si představit umístění prkénka na USce, či v teleti. Team pana režizéra odvádí velmi ledabylou práci a z diváka dělají blbce. ___ salahadin mi mluví z duše. ()

tron

Vcelku nudná "kúpeľňová" časť, kde sa zločin odkladá tak dlho, až som sa zarazil, pozrel som na hodiny a so šokom som zistil, že sa svojím spôsobom nič nestalo a napriek tomu to už pomaly má končiť. takže zločin je následne braný značne z rýchlika. A zrazu bežia záverečné titulky. Ale páčila sa mi tá pohodičková atmosféra. Akčné scény sú každopádne achillovou pätou tohto seriálu. ()

• Trampové jedou autobusem s řízením a dveřmi pro pravostranný provoz, což neodpovídá době děje seriálu. Jedná se o Pragu RND z roku 1947. (MIGORMCZ)
  • Natáčelo se v léčebném ústavu Jevíčko. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)