Četnícke humoresky - Série 3

(séria)
Česko, 2007, 19 h 13 min (Minutáž: 85–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Jiří Balcárek, Jaroslav Dostál, Martin Novotný, Zdeněk Pehal, Václav Baur, Leoš Kuba, Tomáš Töpfer, Ivan Trojan, František Švihlík, Zdeněk Junák, Erik Pardus (viac)

V podstatě idylická doba první republiky se pomalu chýlí ke konci. Četnická pátračka má stále plné ruce práce. Všechny zaměstná pátrání po okolnostech tragické smrti údajně zámožné paní Květy. Přijdou na kloub složitému případu vraždy uprostřed milostného trojúhelníku. A jak se naši hrdinové vypořádají s celospolečenskou tragédií, jakou je podpis Mnichovské dohody? (Česká televize)

swinevenca odpad!

První série se zpětně stává ternem, když ji porovnám s tímhle posledním přídavkem, který jsem kdysi nedokoukal a letos se k tomu masochisticky donutil, abych věděl, jak to s kterýma postavama dopadne. Možná kdyby mě manželka načapala u porna, tak bych se tak nestyděl, jako když vejde do světnice a mě v televizi hraje pitvořící Donutil, velká huba Dyková, věčně řvoucí Topfer a další. Nic proti nim, to je výtka čistě k paní Solo, která i potenciál blížící se války spolehlivě zazdila soap zápletkama a ještě debilnějším pohybovým aranžmá než její nebožtík otec. ()

• Když jde Frantova maminka za Arazímem a on ji vyzve si sednout, mihne se v horní části záběru mikrofon. (johnnymay)
  • V tomto díle, který je předválečný, jsou použity k leteckým scénám letadla Antonov An-2, sovětské jednomotorové celokovové vzpěrové dvouplošníky. Ovšem první prototyp Antonova vzlétl v Novosibirsku 31. srpna 1947. (mikulin)
  • Slovo „majlant“ je odvozeno od německé podoby názvu italského města Milán, tedy Majland/Majlont, kterou do češtiny přinesli vojáci ve službách habsburské monarchie asi ve druhé polovině 19. století. Severní Itálie patřila vždy k bohatým oblastem, pro vojáky pak symbolem bohatství bylo právě město Milán. (sator)