Obliehanie

• Česko Spoutaná (viac)

Shandurai opouští Afriku, protože se její manžel stal politickým vězněm. Začne v Římě studovat medicínu a stará se o vilu pana Kinskyho, pianisty a skladatele. Mladá žena bydlí v jednom pokoji romantické římské vily a po čase ji majitel začne zaplavovat květinami a dárky. Udělal by pro ni cokoliv. Ona však touží po jediném - aby byl její manžel znovu na svobodě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Saesulkun odpad!

Filmová zkratka dovedená ad absurdum. Dokud jsem si po cca 20 minutách nepřečetl info na přebalu, neměl jsem moc ponětí, co se na obrazovce děje ani kde se to děje. Musím přiznat, že jsem se nebetyčně nudil (repliky typu: "Miluji vás. Milujte mě, Prosííííííím!!!" a vůbec vztahy hlavních hrdinů mi občas přišly jako z jiné planety) a přitom námět byl docela zajímavý, ale potenciálně nejzajímavější část filmu, tedy, jak konkrétně probíhala pomoc z Říma do Afriky, jaké při tom musel hlavní hrdina zdolávat překážky, padla bohužel na oltář oné přebujelé filmové zkratce a ve filmu se tudíž vůbec neobjevila. ()

wopi

Film se dost násilně snaží o umění. Některé záběry jsou sice opravdu nádherné, ale neorganicky trčí oproti zbytku. Výkon představiteky hlavní hrdinky je skvělý, lidoví zpěváci Afriky zajímaví - ale jinak šeď a nuda. ()