Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) sa stali majiteľmi vinárstva a rodičmi roztopašných dvojčiat. Každodenné starosti však dokážu byť občas nesmierne unavujúce, takže v manželstve im to teraz až tak neklape. Navyše prichádza rozhodujúci čas vinárskeho roka – vinobranie. Honza s Klárou majú problémov nad hlavu – popri manželstve riešia krádeže vo viniciach. Klára bojuje s predsudkami okolia, ktoré neverí, že žena môže robiť kvalitné víno a prekročiť tieň svojho otca (Václav Postránecký). Ešteže ten ju všetkým prevádza prostredníctvom vtipných a múdrych rád ako na slovo vzatý vinársky i životný guru. Honza sa po rokoch stretáva s neodolateľným kumpánom Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten sa nadšene hrnie na návštevu, aby pomohol so zbieraním úrody, čomu samozrejme ale vôbec nerozumie. Pritom Honzovi celkom zabudne spomenúť, že zároveň uteká pred dlhmi, ktoré stihol nazbierať, a že svojho pubertálneho syna, ktorý prišiel s ním, tak trocha uniesol. Jirkova prítomnosť dokáže spoľahlivo vniesť do života všetkých okolo vítaný i nevítaný rozruch. S veriteľmi a políciou na krku, za pomoci starých známych susedov Kozderku (Miroslav Táborský) a Františka (Marián Roden) začína séria komických omylov a nedorozumení. (Continental film)

jirikzaboj

Jsem fanoušek filmů z prostředí vinařství, Moravy a speciálně pálavy. Nemám zkušenost s tím, jestli jsou tyhle příběhy přikrášlené legendami o tom, jak spokojeně se tam žije, jak velká k láska k vínu tam je  a v jednom kuse se tam nechlastá, ale degustuje. Nesnaž se věci měnit, naslouchej přírodě. Hlas Václava Postraneckého a jeho moudra byly pro mě medem pro uši a krásná vzpomínka na tohoto velikána a jeho věcný elán. Hádek a Ramba k sobě v téhle trilogii patří a jsem rád, že se nahodila závažnější témata v podobě krize v manželství, finance a nostalgická vlna na dva předchozí filmy. Lukáš Langmajer je kamarád do deště, který se projeví až na pokraji plánu, ale kamarádit s ním pro zážitky přece jen stojí. Krásné zakončení příběhu, který sice už dávno nemusel mít pokračování, ale zvládá to lépe než většina novodobé české kinematografie. 60% ()

tba4u

Když nemáš příběh, nechoď to točit. Kde jsou ty doby, kdy byla dramaturgie důležitou profesí. Dobrý dramaturg by tenhle scénář nechal ještě párkrát přepsat. Postavy i zápletky se objevují zčistajasna, a stejně tak i mizí, když už o něco jde, je to předvídatelné až to bolí, a to včetně konce. Scénář, který si pomáhá vykrádáním laciných vtipů á la Kameňák...proč ?!! Hlavní herecká trojice to naštěstí uhraje tak, že to jakžtakž drží pohromadě, ale značka Bobule dostala v trojce dost na prdel. A je to škoda. Možná je to i tím, že každý díl trilogie režíroval někdo jiný, nevím. Dvě hvězdičky za tři dobré herce. A smutek za hlas Václava Postráneckého, který už tam za mě v téhle podobě nemusel či neměl být. ()

ThoumY odpad!

Čisto humorově vyhořelecká, herecky čachrakterově ruinující tragikomedická stoka a jedna z řad zástupu rychle a zavile přivádějící českou kinematografii k rituální sepuce a potupné sebedefenestraci jakékoliv nápaditosti v nejkreativnějším kulturní branži. Slušných 0/10 ()

Korpy22

Po teatrální, ztrestěné dvojce, se triologie opět snaží vrátit do původních koleje.Linka se snaží vrátit, rozvinout dál a nechává nás v klidném prostředí jižní Moravy. Film je sice stále kýčem toho, jak si Pražáci představují Moravu, ale kamera je příjemná, poklidná složení herců funguje. Považuji to za úspěšně pokračování a zakončení triologie. ()

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (viac)