Don Matteo

Taliansko, (2000–2022), 261 h 53 min (Minutáž: 45–120 min)

Scenár:

Mario Ruggeri, Carlo Mazzotta, Mauro Graiani, Alessandro Bencivenni (viac)

Terence Hill, Nino Frassica, Flavio Insinna, Nathalie Guettà, Francesco Scali, Pietro Pulcini, Pamela Saino, Gastone Moschin, Sydne Rome, Pino Ammendola (viac)

Do talianskeho stredovekého mestečka Gubbio prišiel svojho času z Mexika nový farár Don Matteo Bondini (Terence Hill), ktorý si svojim úsmevom, zmyslom pre humor, ale aj silnou túžbou po spravodlivosti získal srdcia všetkých ľudí. Don Matteo nestrpí násilie a neprávie páchané na ľuďoch, a preto sa vždy zapletie s miestnymi kriminálnikmi.... (oficiálny text distribútora)

kkarx

Jednou, ještě když jsem chodil na střední, jsem dostal chřipku a musel to alespoň týden doma vyležet. Projížděl jsem z nudy tv programy. Na jednom kanále jsem zbystřil, protože jsem poznal Terence Hilla a toho jsem v tu dobu měl hodně rád z westernů a dalších komedií s Budem Spencerem. Ten týden mi to přišlo jako docela ok program. Hill je sympaťák a dokáže pobavit. Krom toho nic lepšího dopoledne v televizi nešlo. :) Na pravidelné koukání asi ne, ale jako relaxační optimisticky laděná zábava při nemoci to nebylo tak špatné. ()

plagjoklas odpad!

Knaz cyklista ktorý je mudrejsi ako karabinieri a hravo riesi kazdy pripad. Akoze smial som sa riadne (hlavne na Terencovom cyklistickom umeni), ale nemozem dat inak ako odpad! Okrem nechceneho smiechu mi to neprinieslo nic a viac krat sa na to divat nechcem. ()

-soch-

Priznám sa, že na CSFD.cz som sa k tomuto seriálu dostal až teraz a som teda naozaj prekvapený. Nečakal som, že v hodnoteniach užívateľov klesne tak nízko. Mnohí sa čudujú, že ako Terence zablúdil k tomuto seriáliku, ale mne to vôbec neopripadá čidné. Terence Hill - dôchodca sa mi sem dokonale hodí a nevidím v tom problém. Seriál takisto výborne zapadá do stredovekého mestečka a tak sa moje hodnotenie vykláňa z filmového obloka ostatných užívateľom. V hlavnej úlohe, slovenskom znení: MICHAL DOČOLOMANSKÝ. Réžia: PETER MIKULÍK a iní. ()

movemat

Terencovi Hillovi táto rola mimoriadne svedčí. Má láskavé oči a v roli kňaza mu to pristane. Jeho poučenia sú veľmi múdre a osožné. Taktiež sa mi páči pekné talianske prostredie a časté vtipné dialógy. Len škoda, že dejovo ten seriál stojí za starú belu a v podstate sa len tak neustále vlečie a vezie na takej príjemnej atmosfére, ale po dopozeraní nejakej časti zistím, že ani neviem o čom bola. ()

jm.angelo

Celkem zdařilé detektivky kladoucí důraz na obrácení pachatelů na správnou cestu. U nás celkem logicky propadl (kdo by se chtěl v ČR dívat na portrét inteligentního faráře?), podle přátel v Itálii je tam ale velice populární. ()

Aeres odpad!

v polovině třetího dílu jsem si v amoku uhryzal nohu, což vyřešilo jisté potíže se zvýšeným krevmím tlakem, a poměrně "v klidu" jsem byl schopen rozeznat tlačítko vypínače na ovladači. ()

mokki5

Příjemný seriál ale taky jen díky Terenci Hillovi. Pokud nejste fanouškem dua Spencer/Hill pak vás tento seriál zklame... ()

Mach Tom

Zdejší hodnocení bohužel dávají lidé, kteří seriálu nerozumí. Je to samozřejmě zasazený do italského prostředí a jede ve svém vlastním stylu humoru, který zde asi moc lidí nechápe. Převážně je to detektivní seriál s prvky humoru. Seriál však nedělá hlupáky z četníků, kteří často pachatele najdou sami pomoci svých postupů, občas z menší poznámkou Dona Matea. Ten však sází pouze na svou dedukci. V tom se liší od podobně laděných seriálů, kde často hlavní postava neomiyný detektiv. Seriálu bohužel ubližuje nedokonalý dabing v kterém spoustu vtipů nevynikne jak má. ()

ladyViolet

Podle mě - skvělá reklama na kněžství. Ano, jednotlivé epizody jsou hodně schematické - stane se zločin, neprávem je někdo obviněn, díky donu Matteovi se prokáže jeho nevina a všechno dobře dopadne, skutečný viník se kaje. To by bylo na tři hvězdičky, hezká pohádka pro dospělé. Vedle toho další (více nebo méně zdařilé) linky příběhů kapitána, strážmistra a jeho rodiny, Nataliny, Pippa a dalších postav, které přicházejí a odcházejí... ALE: autoři/scénáristé fantasticky napsali titulní postavu katolického kněze, který je skutečným přítelem s obrovským srdcem - hvězdička navíc - a Terence Hill ho krásně ztvárnil. Mimochodem - Nino Frassica (strážmistr Cecchini) hraje i chodidly a Natalie Guetta (Natalina) je prostě skvělá, stejně jako Francesco Scali (Pippo). ()