Proč ženy zabíjí

• USA Why Women Kill
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, Robert Craighead (viac)

V tomto temném komediálním dramatu vystupují tři ženy z různých dekád, které žijí ve stejném době a zažívají manželské neshody. Žena v domácnosti v 60. letech, dáma v 80. letech a právnička v roce 2019. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Lilith03 k tomuto seriálu (12)

Proč ženy zabíjí (2019)

Kirby Howell-Baptiste je pro mě objev, ale poprala se s rolí perfektně. Úžasná Ginnifer Goodwin ovládla celý seriál a donutila diváka toužit po tom, aby byla zase část z šedesátých let. A moje nejoblíbenější a nejmilejší Lucy Liu k té nemám slov už vůbec! A to myslím v dobrém mimochodem. Tam byl rozjezd sice nejpomalejší, ale díky ní nabídl seriál spoustu humorných scén a měli jsme ji možnost vidět v roli, která byla minimálně pro mě nová. Dále jsem moc ráda za to, že v seriálu hraje Alexandra Daddario, kterou mám taky ráda. Já nechápu jak se podařilo tvůrcům dát dohromady tak skvělou partu lidí, nechápu, prostě jedno velké wow! Maximálně cením to, jak tvůrci ztvárnily jednotlivé doby, ať už po stránce kostýmů, prostředí (ikdyž ty devadesátky byli dost infantilní a přitažené za vlasy) i situací. Doba šedesátek nabídka ukázku toho, jak těžké to měly ženy a zároveň krásu schématu žena v domácnosti a muž - živitel rodiny. Devadesátky připomněly krásnou módu (která jak říkám, byla chvílemi moc, ale i tak hezká) a zároveň příchod velmi závažné nemoci, ale i překrásný vztah hlavních postav, který jsem vyloženě žrala. A součastnost? Uznávám, byla nejslabší, ale to jen proto, že předešlé doby byli 12/10. Součastnost bych hodnotila 10 mimochodem. Líbila se mi ta trochu psycho zápletka i zajímavý vztah a zápletka s drogami. Každá postava dávala smysl, fungovala psychologie postav a dokázali jste se vcítit do každé. Poslední pochvala patří českému dabingu, který je jako, "pane bože, v životě jsem neslyšela lepší"! A pak jedno mínus, ta domrvená druhá série, to bylo hrozné. Za to by si tvůrci zasloužili propleskat. ()

Série 1 (2019) (S01)

Kirby Howell-Baptiste je pro mě objev, ale poprala se s rolí perfektně. Úžasná Ginnifer Goodwin ovládla celý seriál a donutila diváka toužit po tom, aby byla zase část z šedesátých let. A moje nejoblíbenější a nejmilejší Lucy Liu k té nemám slov už vůbec! A to myslím v dobrém mimochodem. Tam byl rozjezd sice nejpomalejší, ale díky ní nabídl seriál spoustu humorných scén a měli jsme ji možnost vidět v roli, která byla minimálně pro mě nová. Dále jsem moc ráda za to, že v seriálu hraje Alexandra Daddario, kterou mám taky ráda. Já nechápu jak se podařilo tvůrcům dát dohromady tak skvělou partu lidí, nechápu, prostě jedno velké wow! Maximálně cením to, jak tvůrci ztvárnily jednotlivé doby, ať už po stránce kostýmů, prostředí (ikdyž ty devadesátky byli dost infantilní a přitažené za vlasy) i situací. Doba šedesátek nabídka ukázku toho, jak těžké to měly ženy a zároveň krásu schématu žena v domácnosti a muž - živitel rodiny. Devadesátky připomněly krásnou módu (která jak říkám, byla chvílemi moc, ale i tak hezká) a zároveň příchod velmi závažné nemoci, ale i překrásný vztah hlavních postav, který jsem vyloženě žrala. A součastnost? Uznávám, byla nejslabší, ale to jen proto, že předešlé doby byli 12/10. Součastnost bych hodnotila 10 mimochodem. Líbila se mi ta trochu psycho zápletka i zajímavý vztah a zápletka s drogami. Každá postava dávala smysl, fungovala psychologie postav a dokázali jste se vcítit do každé. Poslední pochvala patří českému dabingu, který je jako, "pane bože, v životě jsem neslyšela lepší"! ()

Murder Means Never Having to Say You're Sorry (2019) (S01E01)

Naprosto skvělý začátek úžasného seriálu. Jak jsem psala v recenzi na celou sérii, herci jsou úžasně zvoleni, český dabing byl neskutečný a kostýmy byli na jedničku. Líbí se mi jak rychle všechno začalo, tvůrci nás perfektně zasadili do příběhu každé rodiny a že to byl těžký oříšek. Nacpat do tak krátkého úseku tolik informací a hned 3x... ()

I'd Like to Kill Ya, But I Just Washed My Hair (2019) (S01E02)

Za mě bezva díl. Příběh se skvěle posunul ve všech třech časových liniích, humor, ale i samotný styl seriálu mi neskutečně sedl a jednotlivé postavy taktéž. Vlastně nepamatuji na dobu, kdy by mi v seriálu nikdo nevadil, i záporné postavy mě tady nijak netrigrují. Moc se mi líbil začátek z pohledu souseda, to bylo vtipné a originální. A název epizody zabil nejvíc, tady jde vidět, že tvůrci opravdu znají ženy. ()

I Killed Everyone He Did, But Backwards and In High Heels (2019) (S01E03)

V tomto díle pro mě vedla Beth Ann, ale vlastně i ty ostatní linky jsou fantastické. Díl byl sice trošku slabší, ale stále dobrý. Musím ocenit to, jak si seriál drží kvalitu a cením skvělé střihy. ()

You Had Me at Homicide (2019) (S01E04)

Velký posun od minulé epizody, baví mě ta zakázaná láska z osmdesátek, líbí se mi postava Beth Ann, ale i příběh ze současnosti se dostává do obrátek. ()

There's No Crying in Murder (2019) (S01E05)

Seriál stále baví a nebyl zde žádný prvek, který by mi vadil nebo mě nudil. Příběh ze současnosti měl pomalejší rozjezd, ale začíná být pořádně zajímavý a s tímto momentem jsem si ho i více oblíbila. Románek z osmdesátek žeru, to je prostě skvělé. A Beth Ann v milostném trojúhelníku? No zde přichází moment, kdy bych se jako ona opravdu nezachovala. K její postavě to ovšem sedí a dle následujících dílů dělá nakonec dobře. ()

Practically Lethal in Every Way (2019) (S01E06)

Skvělá epizoda, která přinesla spoustu zábavy, napětí i romantiky. Moc se mi líbí, jak se rozjíždí příběh ze současnosti, je zajímavé i to co se děje v osmdesátkách ikdyž je pravda, že ta jejich dcera mě štve a příběh ze šedesátek jako vždy skvělý. Oceňuji zapojení nových postav a zvláště zapojení nového prvku a to domácího násilí. Moc často se to ve filmech/seriálech nevidí. ()

I Found Out What the Secret to Murder is: Friends. Best Friends. (2019) (S01E07)

Tento díl přinesl spoustu legrace, ale nebyla jsem plně spokojená s vývojem některých částí v příběhu. Ale stále je to skvělé a zábavné. Ráda bych i vyzvihla samotnou úvodní znělku, která mě velmi baví a ještě jsem se k ní nevyjádřila, je zábavná a chytlavá. ()

Kill Me as if It Were the Last Time (2019) (S01E10)

Nejsem plně spokojená na závěrečnou scénou kdy se propojili všechny časové linie, ale i tak mě epizoda bavila, završení seriálu je nadprůměrné a nemohu si ztěžovat. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

PF 2020

PF 2020