Jistě, pane ministře - Série 3 (1982) (séria)

Rovnoprávnost (S03E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Equal Opportunities

Pochybovat ve druhé polovině dvacátého století v zemi s tak vyspělou demokracií jako je Velká Británie o rovnoprávnosti žen – to by se mohlo soudnému člověku zdát přinejmenším přehnané, ne-li přímo absurdní. A přece, přiznejme si to otevřeně, i tady existují sféry, kde je účast žen ve vrcholných funkcích záležitostí dosti problematickou. Státní správa, jak musí Jim s politováním připustit, je, bohužel, jednou z nich. Není tedy divu, že takový bojovník proti všemu zpátečnickému a překonanému, jakým Jim je, se rozhodne s tímto nešvarem neprodleně skoncovat. Jeho cíl je jasný: odstranit tuto diskriminaci a nejpozději do čtyř let docílit pětadvacetiprocentního podílu žen. Že je to utopie? No to bychom se na to podívali! (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Konat rychle trvá déle, konat levněji se prodraží a konat v tajnosti je demokratičtější." Já tedy v principu souhlasím s tím, že sir Humpherey je loajální státní úředník, jen tedy s výjimkou sira Humphreye, protože to je sketa. Ovšem práva žen na manažérské posty ve státní správě hájí s takovým nasazením, že mě celá ta jejich úřednická sebranka naprosto dostala. Jinak ovšem souhlasím s tím, že na práci spočívající v nesmyslném přesouvání papírů z jedné hromádky na jinou hromádku jsou ženy naprosto nepoužitelné. ()

bubun

Jim Hacker: "Místo toho, aby nám tady vládla řada mladých, schopných a energických lidí, řídí tuhle zemi unavení, cyničtí pětapadesátníci, kterým jde jen o klid!"  Humphrey: "Máte na mysli někoho konkrétního?!" ()

topi80

Po zjištění, jak těžké je v záplavě fenomenálních úspěchů ministerstva administrativy najít konkrétní bod, kterým bylo pomoženo lidem, se Jim rozhodne, že to, na co volič čeká, jsou kvóty na zastoupení žen ve vedoucích místech státní správy. ()