Jistě, pane ministře - Série 1 (1980) (séria)

Úsporný program (S01E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Economy Drive

Byrokracie kvetla, kvete a kvést bude vždy a všude, za každé vlády, za každého režimu. Je stará jako lidstvo samo a je nezničitelná. A přesto se s ní vždy znovu a znovu pouštějí nenapravitelní snílci do boje, vždy znovu se najde naivka, který věří, že se mu podaří jedním rázem setnout její dračí hlavy, dštící inkoust a razítka. Ani Jim Hacker není jiný. Jedním z prvních jeho kroků na Ministerstvu pro administrativní záležitosti proto bylo vytvoření Úřadu pro potírání byrokracie. Nedosti na tom, ovšem. Jim chce jít dál a hloub. Rozhodl se, že je naprosto nezbytné zeštíhlit státní správu a zamezit bezbřehému plýtvání penězi daňových poplatníků, jehož je na každém kroku svědkem. A kde jinde začít, než na vlastním prahu? Nemůžeme přece čekat, že druzí udělají něco, co my sami neděláme! (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Šetřit se bude. Do bezvědomí." Tak si to ministr vysnil, ale dokáže prosadit úsporu proti skvěle připravenému demagogovi siru Humphreymu? Ten totiž umí obhájit neobhajitelné a to neuvěřitelným způsobem. Je to čirá radost sledovat, jak bude volič zase jednou oblbnut, ošizen a odkopnut, neboť důležitost ministerstva se pozná podle počtu pracovníků a 23.000 zaměstnanců Ministerstva pro administrativní záležitosti je jasnou známkou důležitosti. ()

topi80

Je těžké zmenšovat přebujelý byrokratický aparát. Zvlášť když nejpostradatelněji se jeví úřad pro potírání byrokracie, který jste právě zavedl. Ale nebojte, nakonec se přijde na způsob, kterak na administrativě ušetřit. ()