Bohatý producent a majiteľ prosperujúcej firmy zomiera na strelnú ranu do hlavy počas natáčania nového filmu Jiřího Stracha. Vyšetrovanie prípadu zavedie tím brnianskej polície na čele so šéfkou Karin Kaplanovou (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou kriminalistom Davidom Mertlom (Jiří Dvořák) do zákulisia filmovej výroby. Do vyšetrovania sa opäť zapájajú ďalší skúsení detektívi Martin Tomek (Michal Isteník) a Sabina Holanová (Petra Bučková), ktorí odhalia, že filmárske prostredie je plné motívov na vraždu. Karinin brat Erik Kaplan (Karel Heřmánek ml.) medzitým zmizol z nemocnice. Čo ho viedlo k úteku z liečenia? (TV JOJ)

Mamlas

První díl, který byl přijatelný. Kameraman zvedl kameru k úrovni ramen, Meloun v čepici se objevoval jen sporadicky, mělo to i nějaký děj, byť vyšetřování bylo značně odbyté a výsledek zase nahodilý a snadný. (34%) ()

sorrow

Takový slabý podprůměr, vraha nebylo možné odhalit, protože vše důležité se odehrálo v posledních minutách. Motiv, opatření vražedné zbraně, naplánování dvou vražd a jejich provedení, celkem přitažené za vlasy. Jak vidím z jiných komentářů, někomu se linie mladého Heřmánka líbí, mně tedy vůbec. Heřmánkovi je většinou věnován vždy závěr epizody. Vůbec se však tato linka nevyvíjí, navíc mně dost vadí, že je to psychopatická postava, ale současně je to vlastně postava plná inteligence, která všechny s lehkostí sobě vlastní ošálí (lékaře, policii, rodinu), avšak vše dělá pouze s cílem ochránit svoji sestru policistku, tedy nějaký psychopatický magor musí chránit policistku s pistolí za pasem a vše směřuje k tomu, že ji opravdu před dalším psychopatem Kaňkovským zachrání. Útěk Heřmánka z nemocnice spíše komický – ví přesně kdy a kam se budou odvážet kontejnery, vystihne přesně moment, kdy si jde policista pro kávu, vyhne se všem kamerám, přemluví mámu ke spolupráci atd. atd. Tato linka je úplně zbytečná… ()

callix

Zápletka ne moc uvěřitelná, potěšilo jen obsazení Renčova kámoše a mého oblíbeného rejži J. Stracha. Klidně mohli udělat z Heřmánkovy vedlejší linky samostatný seroš. P.S. Ještě jsem si uvědomil, že ten díl je hodně podobný jednomu dílu od D. Kleina - Hříchy pro posluchače rozhlasu. Taky tam zabijí producenta, který má milenku a zároveň manželku v natáčeném filmu, akorát tam natáčejí nějakou telenovelu :) ()

meda2016

Jako divák si začínám zvykat, což je pointa úspěchu seriálů. Prostředí jako jistota, lehce komediální vždy potěší a opravdu hraje. Policejní příběh, žádná Agátha. Vyšetřovací nudu opět spolehlivě rozčísne Heřmánek - a náčelnici kvůli tomu opětovně mimo službu nepostaví. ()

fafejt001

Zahrál si také J.Strach a vcelku obstojně . Latˇka je ovšem stále nízko nasazena a tudíž se žádná senzace nekoná . Příště bude závěr a zřejmě dojde na druhou sadu , nebotˇ mladý Heřmánek je nevyužit . A to je fakticky škoda . ()

klara.leb

Ať se mi díl jako takový líbil sebevíc, píšerný výkon Sary Sandeva tomu na všechny frontách ubírá minimálně dvě hvězdy. Na to se opravdu nedalo koukat. Zpívat to neumí, hrát to neumí, ani hezké to nijak zvlášť není. Role přímo pro ni, opravdu, jako zrcadlo. ()

Peabody

dost zoufalé, pořád si každý hraje co chce a neladí to dohromady (Dvořák vtipkuje (ale ten vtip že Strach nic nenatočil je pěkný, ano), hlavní hrdinka se snaží každou větu vyslovit bez jakékoli intonace, natož emoce a dost se jí to daří, Strach skoro neexistuje, což je škoda, protože je i herec Světlana Nálepková vystupuje v roli velké herečky (což je asi vtip, hrát nikdy neuměla)). Navíc tentokrát nejen že šéfové narazili tu hučku, ale zjevně kostyméři soutěžili i o titul DO JAKYCH PRISERNYCH HADRU BYCHOM JI JESTE NAVLIKLI?. Hlavní zápletka sice není zcela nemožná, ale zato je tak nějak podružná, jistě vraha nelze odhalit hned na začátku, jak si zde někteří libují, ale osobně v tom nevidím až takové plus. ()