WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (9)

WandaVision (2021)

Jak slibně a originálně seriál odstartoval, tak nudně, bez emocí a s klasickými prvky MCU skončil. Je to škoda, protože parodie na seriály jako Chůva k pohledání, Taková moderní rodinka, Plný dům, Krok za Krokem a mnoho dalších byla skvělá a ještě k tomu ty dobové reklamy? No prostě nádhera a pocta historii televizní zábavy. Televizní zábavu jsem si užíval i já (kromě epizod 4., 8. a 9.). Seriál mě i přes klasické Mrvelovské  zakončení plné barviček, výbuchů a efektů velice bavil a bylo vidět, že má spoustu originálních nápadů. Vřele doporučuji. Nesedne to všem, ale já originalitu cením. Jen škoda, že nevydržela až do konce. ()

Pred živým publikom (2021) (E01)

Je to slast číst si tady ty komentáře rozezlených paniců, když jim seberete jejich oblíbené barvičky (doslova) a pokusíte se vytvořit něco jiného, než jsou zvyklí. Ty znělky, ty reklamy, to chování. Vše krásně provedeno, sestříháno a odehráno. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Ten kdo dělal ty dobové jingly a reklamy by měl dostat přidáno. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Tupá epizoda, kde se nám jak retardům 35 minut vysvětluje něco, co lze pochopit po 10 minutách. Tato epizoda slouží jako reality check. A hloupé scénáristické perly jako scénka "přinese mi už někdo to kafe?" jsou k pláči. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Opět úžasná práce při tvorbě dobové znělky a nemůžu si pomoct, ale já tu vidím znělku na Plný dům a zbytek epizody vypadá jak Krok za krokem. Prostřihy mezi realitou a "Wandavizí" byly pořádku a nebyly rušivé. Vision si už začíná uvědomovat, že něco není v pořádku. Naštěstí se mi nepovedená minulá epizoda smazala z mysli. Osmdesátky pro mě vytáhly tento díl až na plný počet. A ten Evan Peters na konci epizody? Myslím že všichni fanoušci X-Men, AHS a Dahmera museli skákat do nebes (včetně mě). ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Taková moderní rodinka v podání MCU? Jedna z nejlepších epizod seriálu, už jen kvůli tomu, jak si tvůrci vyhráli s parodií na novodobé comedy seriály. Škoda jen, že touto epizodou moje nadšení z tohoto seriálu končí a přichází klasický Mrvel bordel. ()

Finále (2021) (E09)

Konec seriálu dopadnul jako klasický MCU projekt. Otevřený konec, některé nelogické rozhodnutí postav a zkratkovité dovršení děje. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři