Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

milos.bradik

Výborný Marek Perepeczko a ty scény znásilnění byly ve své době legendární, ale k dokonalosti tomu filmu ještě něco chybí, hlavně ta postava vyšetřovatele to dost pokazila, Buchvaldek opravdu není typ na takovou postavu. ()

Seteh

**4** Divím se poměrně nízkému hodnocení. Za mě fajn kriminálka, dobře zahraná, krásně vybranej zloduch a i dětský herec byl skvělý. Dagmar Patrasovou mám spojenou především s rolemi v pohádkách a komediích... takže sledovat ji v téhle roli (i když si ji moc dlouho neužije), je moc zajímavá změna. Viděla jsem to samozřejmě víckrát a vždycky se ráda mrknu znovu. Konec akční a napínavý, scény na svou dobu asi poměrně odvážné a drsné. Za mě super! ()

KritikVlada

"Pane Charvát, pusťte to dítě! Pusťte to dítě! Nemáte šanci Charváte!!" Neskutečná klasika tenhle film!!! Pro mě jedna z nejlepších "socialistických" kriminálek, ne-li nejlepší! I když... spíš než detektivka, je to více ponuré drama/thriller. Miloval jsem to v dětství, miluju to i dnes. V dětství mi tenhle film rodiče přísně zakazovali. A jak známo, zakázané ovoce chutná nejlépe, tak jsem si toho cenil ještě víc. Měl jsem to tajně natočené na nepopsané videokazetě, a když jsem byl doma sám, sjížděl jsem to neustále dokola. Nutno přiznat, že na svou dobu je tenhle film docela explicitní - s Arabelou a Xénií se tady Charvát opravdu nemazlí, to mi věřte! A samozřejmě musím zmínit skvělou muziku Karla Svobody. Tady není o čem diskutovat! ()

Kelinej

Jedna z nejprofesionálněji natočených českých kriminálek. Je v ní věrohodný příběh, autenticita postav i na tuzemské a dobové poměry výborně zvládnuté akce na začátku a konci filmu. Dojem bohužel sráží Zdeněk Buchvaldek, jemuž bych uvěřil ministra, ředitele i starostu, ale ne policajta. ()

gggggg

Klasická krimi z Československa, ktorá nebola zlá, ale ani nebola ničím výnimočná. Človek tu tuší už po 20 minútach, akým smerom sa dej bude uberať a vlastne ako to celé dopadne. ()