Peter Parker je obyčejný, spíše neoblíbený, středoškolský student. Jednoho dne navštíví vědeckou výstavu, kde se předvádí možnost kontroly radioaktivního záření. Do cesty tomuto záření se připlete malý pavouk, který vzápětí kousne Petera, následkem čehož u sebe Parker objeví pavoučí schopnosti. Poté, co svojí nečinností nepřímo způsobí smrt strýčka Bena, kterého miloval jako svého otce, pochopí, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Stává se Spider-manem. Populární komiksový příběh, pocházející z hlavy Stana Leeho, se za dobu své existence dočkal mnoha filmových a seriálových zpracování. Tato verze z roku 2003 čítá 13 epizod. Sledujeme nová Spideyho dobrodružství, v nichž se můžeme potkat s původními komiksovými postavami. Ať už s Peterovými přáteli (Harry Osborne, Mary jane), tak i se záporáky (Electro, Kraven). (Šimpy)

Mertax

Toto bylo mé pozdní setkání se Spider-manem. Dobře naladěná z obou filmů sem se těšila, že si zopakuju seriál z roku 94. Ale při shánění jsem se v podstatě "omylem" dostala k tomuto. Takže při sledování jsem byla mírně zklamaná, víc se mi líbil onen starší seriál. Animátorsky zvládnuto sice velice dobře, fajn úvodní znělka, která mi hraje v uších, ale tohle byla na mě až moc taková "svítivá" animace, jo a M-J má ty vlasy nějak moc červený a krátký:)). Ale zhltla sem všech 13 epizod. A teď snad konečně splašim SSS (správnýho starýho Spideyho.) 70 %. ()

filmmovier

Viděl jsem asi dva díly, celkem to ušlo, animace zajímavá, ale mě bohužel nepřišla nijak dobrá. Přijde mi to spíše velice průměrné, na sobotu na ráno je to fajn, ale další Spideyho seriály mi přijdou lepší. Klaním se tak k 60%, protože i přes všechny zápory je to celkem zajímavý počin, který rozhodně stojí za pozornost, i když jí zřejmě jen těžko naplní. ()

PKD

Tohle mi tehdy stálo za koupení originálky a nikdy jsem toho nelitoval, přes to, že jsem to vlastně ještě neviděl. Takže koupě byla tzv. na slepo, což já obvykle nedělám. Nevadí ani Kingpin, který je očividně převzat se vším všudy včetně silně charismatického a bohužel již zemřelého Michaela Clark Duncana z filmového Daredevila. Scénáře jsou od zkušeného matadora B.M.Bendise, který vytvořil kvalitní poctu Raimiho Pavoučnatce 1 a 2. Viz. shodný design kostýmu. Konec je sice poněkud ponurý, ale zase ewokuje slavné 50.číslo od Stana Leeho, kterým též začaly blahé paměti comicsové legendy, které mi budou chyběti. Zvláště v př. právě S-M. 2 díly s Electrem jsou jedním z vrcholů. Jen moc nechápu toho blonďatého Osborna jr. Hlasový casting se povedl rovněž na výbornou, kde máte vedle sebe Netflixovského hraběte Olafa, zpěvačku Lisu Loeb či mimózního rež. Roba Zombieho.  Peter přecházející zadumaně po stropě  ,,Proč nemůžu jít na párty jako všichni ostatní? Protože....nejsem jako všichni ostatní?´´ ;-) ,,Dokonce i X-meny zvou na párty´´ . Určo bych bral vícero sérií. Ale to už jest dnes marné. I když se min. rok objevila zpráva, že by tvůrci do toho šli, ovšem Marvel by se musel přidat. ()

Knowho

Jeden z nejvíc underrated Spider-Man seriálů. Jo animace je zvláštní,  a chvílemi i divná, ale sakra je to animace z roku 2003! Jinak by se mělo jednat o výplň mezi Raimiho 1 a 2, i když je pak zvláštní ta poslední epizoda. Znělka seriálu je skvělá. A pak je tady Kingpin. Opět černoch. Opět v podání Michaela Clarka Duncana. Což znamená,  že pokud se jedná o opravu výplň mezi Raimiho 1 a 2, tak je Tobeyho Spíďa a Affleckův Daredevil ve stejném vesmíru :) 8,5/10 ()

lilekbig

Zajímavá animace, ze které mě přišlo, že seriál není o Spidermanovi, ale o jeho holce Mary-Jane Watson.. no všimli jste si té krásné prdelky a sexy poprsí..... No jo mělo by se to jmenovat The Sexiest Woman in the World... ale co naplat je to o Spidermanovi a tak nemohu nic jiného říci že toto je super seriál, ale s divným koncem.... za mě 70% ()