První z řady kreslených seriálů o Spider-Manovi, uvozený dnes již kultovní znělkou. Peter Parker alias Spider-Man se v sérii kratičkých epizod vrhá do boje proti řadě nepřátel, kteří ohrožují nejen pokojný život občanů, ale často i Spider-Manovu pověst. (Ertai)

HellFire odpad!

Pořád ten samý scénář - Spider-Man se snaží dopadnout zloducha, ale jako na potvoru je to pouze on, koho nachytají na místě činu a obviní ze zločinu, z čehož má náramnou radost hlavoun Daily Bugle J.J.J. Nakonec se vždycky zjistí, že Spider-Man je nevinný a J.J. opět utře. V prvních pár dílech se vyplýtvají všichni známí protivníci a potom se jen vymýšlí něco nového. Druhá série je ještě šílenější než ta první. Autoři si určitě řekli "Serem na to, už nás to nebaví, 10 minut zaplácáme záběrama Spider-Mana skákajícího městem a zbytek více méně vyplníme nějakým nesmyslným příběhem." Chudáci děti, kterým je to určeno, takový vymývač mozků... ()

Emzet

Je potřeba hodnotit tento seriál vzhledem k tomu, čím je: animovaným seriálem o superhrdinovi z konce 60. let, kterému byly navíc dost drasticky omezeny náklady a který dneska zkrátka musí vypadat zastarale. Já si ho ale rozhodně užívám - ne, myslím že to nesouvisí s titulní postavou, koneckonců jak byste chtěli zachovat ducha komiksu, který nebyl na světě ještě ani pět let? Přesto jde o zábavu - pokud překousnete lehkou (těžkou?) kýčovitost. Navíc, 2. a 3. série (víc jich nestihl mít) dost solidně ujíždějí do psychedelie, takže New York už skoro nevypadá jako město, blankytné bezmračné nebe je vystřídáno těžkými, apokalypticky vypadajícími mračny různých prapodivných barev, padouši jsou stále démoničtější, znetvořenější a zvrácenější, Spidey cestuje do silně expresivně nakreslených jiných dimenzí a vesmírů, humor se mění na velice černý a bizarní, hudba je stále děsivější a disonantnější (nakonec to byla 60. léta, ne? Vrcholem je pak jeden z posledních dílů Revolt In The Fifth Dimension, který dokonce ABC odmítla vysílat). Takže atmosféra rozhodně nechybí. ()

Ertai

My spider-senses are tingling! Tohle je buď na odpad nebo na 5*, jde o to, jak moc žerete dlouhou řadu dílů dělaných podle naprosto stejného mustru (Spidey obviněn místo padoucha - JJJ proti němu brojí - Spidey přemůže padoucha - JJJ se zlobí ). A navíc ta psychadelická znělka... Za těch pár opravdu slabých dílů však dávám jen za 4* ()

Xeelee

Tak tohle celé nedám, ale průřezově jsem se na pár epizod podíval. První sezóna je úplně marná po všech stránkách. Od druhé sezóny to spolurežíroval Ralph Bakshi, tak by mě jen zajímalo, jak velký podíl má na tom, že už se na to dá koukat (režíroval všechny díly 2. sezóny, u té 3. už jen tři). Pořád to je hloupý a naivní, ale už to má jisté brakové kouzlo :) Ústřední písnička je chytlavá a Spidey létající nad městem, zachytávající pavučiny asi za mráčky, je kouzelný :D ()

• 2 epizody ze seriálu - "Phantom from the Depths of Time" a "Revolt in the Fifth Dimension" - jsou zrecyklované epizody "From Menace to Menace" a "Dimentia Five" ze seriálu Rocket Robin Hood (od r. 1966). (Karlsberger)