Sprítomnení

• Česko Zpřítomnělí (viac)
Nórsko, (2019–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 45–51 min)

Réžia:

Jens Lien

Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Veslemøy Mørkrid, Eili Harboe, Stig Henrik Hoff (viac)

V Nórsku v blízkej budúcnosti, keď tajomné svetlá žiaria vždy vtedy, keď sa záhadne objavujú ľudia z rôznych období v minulosti, miestna polícia v Osle musí vyšetriť zločiny a odhaliť pravdu o všetkom, čo sa deje. (SkyShowtime)

Pavlinenka

Výborný seriál, který baví nejen svou kritikou společnosti, možná i lehkou nekorektností a vynikajícím nápadem. Zároveň je to v záplavě seriálů s temným detektivním případem svěží vítr. A ta norština, a hudba a securiťácka společnost Cro Magnon... ()

KayTee

Tento seriál si rozhodně zaslouží zvednout hodnocení. Zklamalo mě, že tato řada skončila po šesti epizodách, chceme vic! Originální počin, palec nahoru. ()

Bozvav

Po shlédnutí pěti dílů musím konstatovat, že nápad je to vskutku netřelý, nicméně jako celek dost nuda- Jistě pár zajímavých scén se našlo, zvláště dobré jsou ty kulturní rozdíly a z toho plynoucí zmatky. Jinak se jedná o všední kriminální počin, který se táhne jak hodina před obědem. Hlavní hrdina je vcelku sympatický jouda, jeho partnerka nesympatická kobyla. Představa, že do naší přelidněné doby se cpou další, mne osobně dost děsí. Uvidím co poslední díl a jak dopadne druhá záletka s červí dírou, či co to je. Zatím 55%. ()

bllm

Jako detektivka je to průměr, ale ten nápad s objevováním lidí z minulosti a jeho pojetí mě tak strašně moc bavilo, že nemůžu jinak než za 5. Líbilo se mi, že se tam ti zpřítomnělí zase tak moc obecně neřeší, prostě tam jsou a chovají se tak jak se chojí. Jediné co bych uvítala, je informace o té droze, proč jí jim dávali a proč ji bere Lars. Postavy výborně napsané a zahrané. Skvělé detaily, vtipy a hlášky. Doufám, že bude i dvojka. ()

Untentrauer

Zajímavý námět, kdy moře vyplavuje lidi z minulosti (z různých časových období od pravěku po 19té století). Zní to divně? Ano neuměl jsem si to představit, ale toto se v seriálu děje jako normální běžná věc a během dvou dílů jí také tak začnete brát, prostě je to jejich svět. Ústřední dvojici detektivů to spolu sluší, děj plyne krásně rychle, lineárně a člověk nemá šanci se nudit. Vikingská policajtka mi svou osobností připomíná Sagu Norenovou z dalšího skandinávského seriálu "Most" což považuji za obrovské plus protože mi je velice sympatická. Seriál je vtipný, zajímavý a dobře zpracovaný. Končí otevřeně a ohledně vyplavování lidí se rozuzlení nedočkáte. ()

TETŘEF

Skvělá úvodní zápletka dobíhající na nedostatek stopáže, peněz a možná občas i kreativity? Ale asi nejpříjemnější kriminálka za roky... ()

totalySICK

Nejoriginalnejsi a nejzabavnejsi serial za posledni dobu (spolecne s The Boys). Nutno ovsem dodat, ze zaverecne dily druhe serie me trochu zklamaly, posunulo se to do uplne jine roviny, ale i tak me to moc bavilo. Prvni serie je naprosto dokonala. ()

anitae

První díl mě nijak nevzal, ale pak jsem se dobře bavila. Zpřítomnělá Alfhildr a závislák Lars, dobrá myšlenka i provedení. ()

emdvojka

Nápad je vynikajúci. Nóri sa teda vyšvihli. Lars a Alfhildr je nesúroda dvojica ľudí, ktorý každý je z inej doby a však spoločne sa výborne dopĺňajú. Prepojenie kriminálnej zápletky a osobných problémov oboch hlavných hrdinov je nenásilne prepojené čím ešte viac pridáva na atraktívnosti celej série. Krista Kosonen sa mi na začiatku zdala nesympatická, ale jej charizma a herecký um sršel z obrazovky každou ubiehajucou minútou. Veľmi sa hodila do role staro severskej bojovníčky, ktorá cez všetku svoju naučenú "modernú " slušnosť nezaprie svoju dobu a charakter silnej ženy. No čo povedať na záver. Seriál v produkcii HBO ktorý ma svoje muchy, ale naozaj patrí medzi najlepšie a najoriginálnejšie filmové výtvory posledných rokov. PS: Povedzte mi niekto, ako sa "zpřitomnělí" preložia do Slovenčiny :-P ()

TetaJane

Juj! Taková škoda, takový super námět a tak to nedotáhnout. Nevyužít naplno potenciál. Některá místa jsou dost nudná, jiná zábavná až se člověk pousmál. Celkově průměr. Pokud bude 2. série, jsem zvědavá, jestli to domyslí a povýší na propracovanější level. :) ()

Franc1s

Jako fanoušek krimi a vikingů, jsem strašně rád, že jsem na tuhle sérii úplnou náhodou narazil. Každý večer se ve vodě objeví několik lidí z různých období, viking, pračlověk. No a sledujeme jak se s tím současná společnost popere. Vůbec mi ani nevadí,že je ten seriál vlastně odrazem dnešní doby (imigrantů). Je velice dobře, že tvůrci to odlehčili a nešetřili fórkama, který jsou originální a rád bych si je zapsal do deníčku!! Rozhodně, čím méně o příběhu víte, tím lépe. Já ani trailer neviděl, a musím říct, že rád někam přispěji, aby byla další série.. 8/10! ()

zberatel

Tak severania sa pustili do niečoho nového, čo ešte nikdy predtým neskúšali. Aspoň nie som si toho vedomý. Prvá séria mala pomalý rozbeh, ale predstavila nám zaujímavy koncept a predložila plno otázok. Druhá k tomu pridala aj to, na čo som sa tešil už od prvého dielu a zakončila GENIÁLNYM MIND-BLOWING/CLIFFHANGEROM... ()

playboy_05

Po ctvrtem dile koncim. Jednoduse proto, ze se na platne nic zajimaveho nedeje. Napad a provedeni pekny nicmene poradne nechapu o co, ze v tomto serialu vlastne jde. Pusobi to na me jako smesice nesouvisejicich scenek a miniepizod, nosna dejova linka nikde. ()