Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 1/5; Akce: 3/5; Drama: 3/5; Napětí: 4/5; Hudba: 5/5; Vizuál: 5/5; Atmosféra: 5/5; Zábavnost: 4/5; Herci: 5/5;  Index strachu: 3/5. 7/10 ()

Tom10000

Nádherný film, jehož si velmi cením. Překrásná, leč hororová atmosféra nás přenáší mezi současností a Londýnem z šedesátých let. Thomasin McKenzie (z filmu Králíček Jojo) jakožto Eloise se chce stát módní návrhářkou. Jako nevinná mladá dívka vstupuje do Londýna a nastěhuje se do kojele vysoké umělecké školy.Má ráda šedesátá léta, ráda by se v nich někdy ocitla. Ostatní dívky a Londýn jako takový je pro ni děsivým překvapením, když není takový, jak si ho představovala. Všichni si z ní utahují, zejména její spolužačky. Rozhodne se proto nastěhovat se ke staré paní, do pokoje, který se pro ni skvěle hodí. Když usne, přesune se poprvé do šedesátých let, kde se seznámí se Sandie (Anya Taylor- Joy, známá z filmu Noví mutanti či Morgan), nadějnou tanečnicí a zpěvačkou, která se blíží počátku své hvězdné kariéry. Světy se pomalu přetínají a Eloise se začne oblékat jako ona. Stále ji, každou noc, sleduje a obdivuje její život. Dokud toho na Sandie nezačne být moc a nehrozí ji smrt. Její vrazi se objevují i ve světě Eloise a ta začne propadat šílenství. Nikdo ji nedokáže ochránit, ani nový kamarád. Eloise chce utéct, ale zároveň touží vyřešit případ Sandie, jíž každým dalším sem hrozí smrt. Dokud se tak skutečně nestane. Její chlapi, kteří o ni usilovali, se zjevují Eloise na každém kroku. A dokonce i poté, co si nepřeje usnout, přeci jen, objeví se zpátky v šedesátých. Ve chvílích, kdy je vše v klidu, hledá vraha Sandie, a zároveň i její příjmení, aby dokázala, že není blázen. Na policii ji neuvěří, ale její kamarád ano. I přesto, to nestačí. Zdá se, že už si Eloise neví rady a přeje si zbláznit se, nakonec ale najde muže, po němž pátrala. ˇudajného vraha Sandie, který stále žije, jako starý muž. A ačkoliv moc chce, aby se jí přiznal, on jen řekne, že je nevinný a Sandie zabila Alex. Muže následně přejede auto a umírá. Zdrcená Eloise si už přeje z Londýna odjet, a staví se u své domácí. Spolu se svým kamarádem, s nímž se už málem vyspala. Paní domácí ale není jen obyčejná osoba. Před Eloise se přizná, že to ona je Sandie, a tuto dívku obrazně zabila stokrát, když stokrát zabila i své nápadníky. Ty poté schovala mezi parketami svého domu. Také se přizná, že Eloise otrávila čajem a chce ji zabít (...). Jak dopadne konec, se můžete dozvědět sami. Každopádně, na závěr: Eloisina herečka Thomasin a herečka Sandie Anya ve společném filmu, nic lepšího snad není. Velice povedená práce. Jedná se o můj první horor, a jeden z mála thrillerů, ale i přesto, že tyto žánry nemám rád, zde byly velmi dobré. 95 procent, 5 hvězd. Film doporučuji! [PS: SPOILER: posledních deset vteřin filmu s Thomasin a Anyou byly velmi působivé. Že by pokračování? Dělám si legraci :)]. ()

vaclav.g.kar

Jedna z nejhezčích audiovizuálních podob letošního roku. Edgar Wright za kamerou je už vlastně jistota a i když se tentokrát obloukem vyhýbá komedii, utvrzuje nás v tom že není jen ten legrační brit co dělal skvělou Cornetto trilogii. Další ale vycházející hvězdou je Thomasin McKenzie. Kdekoli je vidět tam je prostě nejlepší a přeji ji hodně úspěchů. K samotnému filmu, nejedná se tak úplně o horor spíš něco na způsob psycho thrilleru s trochou sociálního dramatu. Opravdu jsou muži tak odporní?? Je dobře že se po tom filmu cítím celkem špatně a přítelkyně pokyvuje jak se jedná o nejlepší film roku. Kdo ví ale Soho je nádherně udělaný film který není pro každého. Krásných 80%👍 ()

Kusbi

Edgar Wright mě nezklamal ani tentokrát. Last Night in Soho není úplně jeho typický film, ale bavil jsem se. Zasazení do současného Londýna říznutého 60. léty je skvělé jak vizuálně, tak v tomto případě především hudebně. Děj filmu taky není zlý, ale zápletka spolu s hlavním zvratem je trochu předpokládatelná a ten úplný konec byl takový rozpačitý a dle mého názoru lehce klišovitý. Ať to ale klidně Wright zkouší s jinými žánry dál, its fun. ()

PISTA226

6,5/10 Ze začátku jsem absolutně vubec nechápal co se to tam sakra děje, kdo je kdo a proč to ma být jako horor a už jsem myslel, že to vypnu, ale pak mi to začali objasňovat a z nudných sexuálních harašení se stal napínavý, lehce strašidelný, hezký příběh. Není tam nijak moc postav a ani hlavní "bubák" se v průběhu filmu nemění a je to vlastně podobné strašení pořád dokola. Hlavní postava Sandie je oproti mým očekáváním dost nezajímavá a nijak zvlášť mě nezaujmula. No a zvratová část filmu celkem ušla, možná to jde trochu očekávat. Líbí se mi tady ale takoví jiný pocit z hororu, jako kdyby to mělo jiný styl než ostatní, ale možná je to jen tím, že na horory nejsem moc zvyklí. Na mě tam bylo strašně moc blikání a měnění světel na opticky docela nepříjemné. Bylo tam hodně takových skoro až sexuálně podaných scén, což sice patří do příběhu, ale když se mi tam celý film svlíkají chlapi a všude vidím jen touhu po sexu, tak mi to trochu už vadí. Hlavní postava Thomasin McKenzie s hrála opravdu dobře, což bohužel se mi zdálo, že naopak Anya tentokrát oproti jiným filmům moc ne. Nakonci filmu se dozvídáme pravdu o Sandie, ale nejsem si jistý jak tam teda může fungovat to její "prokletí", čím je to jako způsobené, když ta Sandie vlastně žije. Bohužel to nám už film nevysvětlil. V pohodě film. ()

Milo384

Bavilo mě to od začátku do konce. Skvělý vizuál, zápletka zajímavá. Střídání několika žánrů bylo super, čekal jsem horor, ale toto bylo lepší. Obě herečky vypadaly hodně dobře. ()

Ondak

Už od začátku mě vizuál uchvátil a postupem času to bylo jen lepší a lepší. Zápletka se dobře zamotává a film nemá ani jedno hluché místo. Je prostě výborný. Jak propracovaností děje, herecky i hudebně. Opravdu jsem nečekal, že to může být až tak dobré a bude mě to bavit. Jediná chyba na kráse je konec. Sice poslední scéna na schodech se mi opravdu líbila, ale to co se stalo pak nedalo ani trochu smysl, prostě děj před tím byl vyvrácen. Nejde to popsat bez spoileru. Klidně bych půl hodiny přidal, aby finále nebylo tak rychlé. Ale co, film bude patřit v mém žebříčku filmů hodně vysoko. ()

sarulefilm

Za mě jeden z nejlepších filmů roku. Souhlasím s tím, že to po příběhové stránce nebylo nic moc, že ta druhá půlka byla určitě horší a ani závěrečné rozuzlení nebylo nijak zvlášť geniální. Je to snaha vzdát čest starým hororům a to se vám může a nemusí líbit. Ale stejně si mě film získal svou fascinující atmosférou. Všechny barvy, herci, lokace, hudba a všechny ty složité choreografie, které ještě víc oceníte, když si pustíte Behind the Scenes. Herci byli skvělý a každý z nich má vlastní herecký styl, a to tomu dodává dynamiku. Neměli bychom posuzovat to, jak hraje každý zvlášť, ale jak hrají vzájemně. Protože právě jejich vzájemná interakce je skoro elektrizující. Je trochu škoda, že velkým lákadlem je Anya Taylor-Joy a přitom je to hlavně film Thomas McKenzie. Ale já bych chtěla vyzdvihnout i Matta Smithe, který mě neskutečně bavil a nejlepší scény filmu jsou ty, kde je on. Prostě tomu dodává šťávu. Ve výsledku si mě film vizuálně získal, a tak mu odpustím i ty mezery v příběhu. ()

zurivymlok

Řemeslo nadprůměrné, ale k čemu to je, když mi film (včetně závěrečného twistu) přijde vcelku nezajímavý. Je to lehce nadprůměrný snímek s dobrou stylizací, dobrými herci (zvláště Anyu Taylor-Joy mám jako herečku čím dál raději a myslím, že má před sebou skvělou budoucnost) a krásnou kamerou. Ale hororem bych to moc nenazýval. ()

Marcecek

Solídny film, tiež mám rád atmosféru minulých, preto sa mi viac páčila prvá časť filmu, tie prechody do Londýna 60. rokov mali svoje kúzlo, tie barvy, atmosféra, kamera. Ale tento film nieje prehliadka histórie Londýna, preto sa dej a zápletka niekam posunúť museli a posunuli sa smerom rádoby hororu a koncu, ktorý som predvídal už zo začiatku filmu. Herečky obe skvelé, tam nieje čo vytknúť. Chcel som hodnotiť aj 4*, ale kvôli druhej polovici nemôžem inak ako 3*. Škoda... ()

Toolshed

Toto by prisámbohu mali dávať v scenáristickej škole ako odstrašujúci príklad toho, ako totálne presrať third act filmu, ale že najviac, ako sa len dá. Mimoriadne dobré prvé dve tretiny, dôkladné budovanie atmosféry a napätia, dávkovanie "hrôz"... a potom sa to všetko zrazu zvrhne v zbesilé, bezcieľne pobehovanie v daždi pred bubákmi, ktoré smeruje k presne tomu klišéovitému, najviac basic záveru, ktorého ste sa v duchu báli, že ho Wright snáď použije, ale zároveň ste neverili, že ho Wright NAOZAJ použije, a ktorý by sa hodil možno do jedného z tých akožehororových zabijakov prázdnych večerov na Netflixe, ale v porovnaní so zvyškom filmu tu vytŕča ako päsť na oko. ()

Chicharron

Ze začátku jsem si myslel, že to bude (další) stupidní filmeček ze studentského prostředí, ale nakonec se z toho vyklubal docela příjemný horror. ()

Brick

O tomto filmu bych rozhodně netvrdil že je horor. Ale musím že mě opravdu bavil. Sympatičtí herci, zajímavá atmosféra a nečekaný závěr... Ideální film na odpočinkový den. Doporučuji... ()

Polux

7/10 | Zbytečně dlouhá expozice (kdyby film začal rovnou ve městě na privátu, nic by se nestalo, naopak), šedesátkový Londýn, bohužel, není nic více než lehce nevyužitá pěkná kulisa a zvláště Taylor-Joy má pohříchu o dost méně prostoru, než jsem po traileru doufal. Plus samotná zápletka není pořádně ani detektivní, ani hororová, ani mysteriózní, ani retro thrillerová, ani snově pohádková, ale ode všeho trochu (a ve výsledku proto ode všeho jen tak napůl). | Na druhou stranu, McKenzie i Taylor-Joy hrají skvěle (a k tomu skvěle vypadají, což také není na škodu:-)), vizuál zvládá Wright s přehledem, dobový OST, plný osvědčených oldies, funguje na jedničku a i ta atmosféra tepajících 60s v Soho a okolí je vlastně docela fajn. Plus kudos za malou (ovšem důležitou) roli pro Rigg (jedna z nejlepších bondgirl vůbec:-)), taktéž za malou (byť nedůležitou) roli pro Stampa (mistr vedlejších rolí) a konečně za samotné finále, které dopadlo jinak, než jsem v průběhu filmu předpokládal (a obával se, že půjde o značně přímočarou historku). | PeZet ()

Carlito1

Elegantní, stylové, příjemně pomalé, tak bych popsal první půlku filmu. Přestože druhá je velmi odlišná, filmu to pouze dodává tu správnou esenci. Ve filmu se krásně prolínají vize z 60. let s přítomností a jedná se o příjemnou podívanou. Avšak příjemnou podívanou, pokud vám nevadí hororové aspekty, kterých se v druhé části filmu nachází víc než dost. Anya i Thomasin předvedly fantastické výkony a spolu s nimi i Matt Smith ve vedlejší roli. Edgar Wright pro mě vždycky byl režisér, který mě dokázal rozesmát filmy se Simonem Peggem, ale tímhle filmem si u mě vyskočil na velmi vysokou příčku. ()

jizvoun

Začátek byl naprosto okouzlující, sympatická hlavní hrdinka, bezvadně podtrhující soundtrack, střih a barevná stylizace, film mě na začátku totálně vtáhnul. Poté následuje přechod do hororovější části a ta byla taková nemastná neslaná. Celkově mě film ale utáhnul na dokoukání ve 3 ráno bez usnutí, takže spokojenost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)