Star Trek

• USA Star Trek (viac)

V tomhle animovaném seriálu nadabovaném herci z původního Star Treku míří hvězdná loď Enterprise za novými dobrodružstvími. (Netflix)

Recenzie používateľa ledzepfan k tomuto seriálu (13)

Na okraji galaxie (1973) (S01E01)

Hmm-první díl spíše průměr.. Animace je sice úsporná ale překvapivě funkční, charaktery stále drží, příběh má něco do sebe... Dobrý rozjezd. ()

Co se nestalo (1973) (S01E02)

Tady hned v druhé epizodě TAS se ukazuje jak moc tahle nenápadná a podceňovaná animovaná"srandička" obohacuje a rozšiřuje samotný ST-TOS .Pro fandy ST a hlavně Spocka, veledůležitá story. ()

Ztratila se nám planeta (1973) (S01E03)

Moc hezký díl. Motivy komunikace a snahy o porozumění mezi naprosto odlišnými formami života jsou jedny ze zásadních prvků celého Star Trekovského kultu. ()

Čarovný hlas (1973) (S01E04)

Docela dlouho to působí vcelku ploše, ale ve výsledku se to zase a znovu rozmotá do StarTrekovské pointy s jistým přesahem. ()

Další trable s tribbly (1973) (S01E05)

Není to špatný díl, ale mě ti superpopulární tribblíci nějak výrazně nebavili už v TOS.. ()

Zachráněný (1973) (S01E06)

The Thingovská zápletka která má spád a baví.... ()

Nesmrtelný Vulkánec (1973) (S01E07)

Ale jo, docela dobrý.. Ukazuje se, že TAS pravděpodobně nehodlá vyprávět čistě konfliktní příběhy a vždy (alespoň zatím) dochází na smír, komunikaci, pochopení oponenta a následný kompromis.. To v zásadě asi chválím, i když občas by se nějaká ta naháněčka s klingonama možná hodila. ()

Mágové z Megas Tu (1973) (S01E08)

Kirkovská parta potkává Lucifera.a hádejte co.. On to možná(!) není takový šmejd jak se povídá :) ()

Tenkrát na planetě (1973) (S01E09)

A jsme zpět na planetě splněných přání a zase je tady něco tak trochu v nepořádku.. Alenka i bílý králík opět na scéně, takže jsem spokojený :D ()

Elixír lásky (1973) (S01E10)

Mudd je vždy záruka rozruchu a nadhledu.. A skoro bych až řekl, že mi jeho animovaná verze sedí víc než hraná.. ()

Chtěl bych být menší (1973) (S01E11)

Hmm.. Musím říct, že tohle dobrodružství neuvěřitelně se zmenšující posádky mě nějak zvlášť nenadchlo.. Pointa je sice zase hezká, ale technicky i dějově mi to přišlo už moc naivní.. ()

Zajatci času (1973) (S01E12)

Naháněčka s klingony uvnitř vesmírné kapsy.. Námět dobrý. Myšlenka uzavřeného světa ve kterém se různé (a často znepřátelené) rasy naučily žít v respektu a míru je klasicky startrekovská. Jen to zpracování mi přišlo místy dost zkratkovité. ()

Pod vlivem Ambry (1973) (S01E13)

Strohost nízkorozpočtové animace TAS je občas už ubíjející a tak je tenhle díl velmi příjemným osvěžením, protože posádku vtahuje do zcela nových kulis.. Děj je zajímavý a barvity.. Prostě, jedna z kvalitnějších epizod. ()