Groteska o dvou mužích dovádějících v zasněžené krajině. Snímek si odnesl několik cen z festivalů a byl Polanskiho posledním krátkým filmem, před jeho celovečerním debutem NŮŽ VE VODĚ. (J.Connor)

tomtomtoma

Savci jsou lehkou groteskní ztřeštěností se svárem a sněhovou pobídkou. Hlavní slovo má lidská lenost aneb střídavá péče vznešenějšího soucitu a přízemního simulování. V hlavních rolích svárlivých kamarádů zaujmou hašteřiví páni Henryk Kluba a Michal Zolnierkiewicz, ve vedlejší úloze vděčně bezděčného nálezce saní je mecenáš filmu Voytek Frykowski. Film Savci je rozvernou hravostí groteskního založení. ()

Tomco

doba, ked som ulietaval na majstrovstve laurela a hardyho je uz davno prec.. toto sa nieslo v akomsi podobnom groteskovskom duchu, no postrada to akykolvek humor a vtip, napad.. nuda, ktora islo uplne mimo mna. neveril som, ze aj 10 minut sa moze zdat nekonecnych. ()

gjjm

Těžce surrealistická groteska o dvou mužích, kteří jezdí na sáňkách zasněženou krajinou. Sám film je naprosto dementní a nijak zvlášť se mi nelíbí (jako většina Polanského krátkých filmů), nicméně hudba ve mně dokázala vyvolat zhulený úsměv, proto aspoň ty dvě hvězdičky. ()