Reklama

Reklama

Kapitál v 21. storočí

  • Česko Kapitál v 21. století (festivalový názov) (viac)
Trailer 2
Dokumentárny
Francúzsko / Nový Zéland, 2019, 103 min

Dokumentárny film o vzťahu medzi bohatstvom a mocou, ktorý skúma, prečo jednostranné hromadenie kapitálu spôsobuje prehlbovanie sociálnych nerovností a úpadok demokracie, ktorú nahrádza oligarchia. S pomocou popredných svetových ekonomických expertov skúma vývoj kapitalizmu a jeho slabiny od francúzskej revolúcie cez svetové vojny až po súčasný vzostup nových technológií. (RTVS)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (2)

nikolajevic 

všetky recenzie užívateľa

pre človeka, ktorý má ľavicové vnímanie a občas aj číta, tento dokument neprinesie veľa nového. je to zhrnutie novovekých dejín z pohľadu radového občana a kapitálu. názov si film prevzal z knihy od t.pikettyho, ktorý je jednou z hovoriacich hláv. chýbala mi dominantná myšlienka, ktorá by prierez dejinami previazala, a azda aj v nejakom zmysle diváka nadchla. ako študijný materiál pre stredné školy - môže byť. ()

mm13 

všetky recenzie užívateľa

Zrozumiteľne a presvedčivo podaný pohľad na vec. A je nutné mať na zreteli, že POHĽAD na vec - opačný názor tu nie je prezentovaný, tézy nie sú spochybňované. Keďže ale v mojom prípade platí, že je to pohľad, ku ktorému sa názorovo prikláňam, tak pridávam štvrtú (hoci čiastočne "ideologickú") hviezdičku. ()

Reklama

Galéria (19)

Reklama

Reklama