Carnivale

• USA Carnivàle
Dráma / Thriller / Mysteriózny
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (viac)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (27)

Cestou do Damašku (2005) (S02E06)

Zatím nejslabší epizoda celé 2.série. Většina epizody je o ničem, až na pár scén a skvělé to zase začne být až v posledních 15 minutách. Kvůli nim tu slabou čtvrtou hvězdu dám, ale jinak tahle epizody zdaleka nedosahuje na ty předešlé... Slabé 4* ()

Damašek, Nebraska (2005) (S02E07)

V Damašku se toho stalo hodně. Jakože, FAKT hodně. Za mě skvělá epizoda plná napínavých a silných scén a hned několika zajímavými zvraty, které doufám s dějem dost zatočí. Mám ten seriál čím dál tím radši, tak snad dojde k nějakému důstojnému zakončení. 5* ()

Periferie Damašku (2005) (S02E08)

Většinu času slabší atmosféra než obvykle ale v závěrečných 15 minutách je natolik silná a s tolika zajímavými zvraty, že těch slabých 5* dát prostě musím. To s ruským kolem čekám už dlouho od té doby, kdy se na něj začaly častěji objevovat závěry, ale ten konec mě odrovnal a asi pár minut jen nevěřícně zíral na obrazovku... O to víc jsem zvědavý, co mě čeká dál. Slabých 5* ()

Lincolnova dálnice (2005) (S02E09)

Po čase znatelně slabší epizoda, ve které se toho tolik nestane, nicméně pořád se slušnou atmosférou a nejednou silnou scénou. SPOILER Třeba Eleanor to chudák schytala a málem mi zabili Normana, parchanti. KONEC SPOILERU. Ale už se to chýlí ke konci a stále to vypadá dost slibně, tak snad mě ty následující tři epizody nezklamou. 4* ()

Cheyenne (2005) (S02E10)

Vše se nezadržitelně chýlí ke konci a i když atmosféra u téhle epizody byla slabší, i tak se tady toho stalo hodně. A já jsem stále ve větším a větším napětí, co se stane dál... Slabých 5* ()

Před New Canaanem (2005) (S02E11)

Před New Canaanem se odehrálo skutečně hodně. Konečně se střetávají všechny postavy, neustále vycházejí najevo zajímavější věci, k zajímavým zvratům dochází taky pořád (a všechny v souvislosti s dějem dávají smysl), Ben je už jen pár metrů od Justina a v Carnivalu se konečně všichni dozví, co je Ben zač. A taky jak je to s Managementem, ale Ben je přednější. Velké finále může tedy započít... Za mě úžasná epizoda. 5* ()

New Canaan (2005) (S02E12)

Nebýt tam otevřená dvířka pro třetí sérii, tak řeknu, že napínavější, vypointovanější a lepší závěr seriálu jsem snad ještě v životě neviděl. Jestli jsem k ostatním epizodám psal o neskutečně silné atmosféře a napětí (a taky že psal), tak tady to platí hned několikanásobně, jelikož jsem od toho po celých 50 minut nedokázal odtrhnout oči, všechno prožíval s postavami a byl plně vtažen do děje. Ještě že mě nikdo nevyrušil, aspoň jsem si to pořádně užil a fakt mě to finále naprosto dostalo. Takhle nadšený jsem z nějakého seriálu byl naposledy u Projectu Blue Book, který zase předvedl nejsilnější a nejnapínavější. Právě proto jsem tak vytočený, že Blue Book 3.sérii mít asi už nikdy nebude, jelikož to co se stalo v posledním díle 2.série, to... Každopádně ale ke Carnivalu - ta otevřená dvířka mi vadí (zase na druhou stranu - dávají logiku se vším, co se zatím stalo a stejně bych se na případnou 3.sérii asi i podíval, ale už by to fakt nebylo ono), ale jinak to byl takový nářez, že na to do smrti nezapomenu. Dost vážně zvažuji i nad přidáním do oblíbených seriálů, protože mě to fakt dostalo. Nejen tahle epizoda, ale i celý seriál. 5* ()